Bitkiler için Co2

camscrow

Yeni üye
Herkese merhaba,indoor yetiştiricilikte ayrıca bir co2 takviyesi lazımmı? tohumsuzun basit co2  tarifi var ama nasıl ve nezaman kullanılıyor bilgisi olan varmıdır?bu konuda forumdada tam bir bilgi bulamadım,hem bana hemde benim gibi tecrübesizlere yardımcı olabilirmisiniz?

King

Kıdemli Üye
selam kanka internete co2 kiti nasıl yapılır diye yaz cola şişesinden yapılan sistemi uygula,  ilk günden son güne kadar kullanman gerekiyor.

camscrow

Yeni üye
Cvp: Bitkiler için Co2

King' Alıntı:
selam kanka internete co2 kiti nasıl yapılır diye yaz cola şişesinden yapılan sistemi uygula,  ilk günden son güne kadar kullanman gerekiyor.

eyvallah,karışımı hazırlıyıp direk ağzı açık şekilde çadıramı alıcaz,duygulanma şekli bu mudur?

HowHigh

Yeni üye
Knk 2.5 lt kola şişesi ne yap kapağına minik delikler ac yaptığın mayalı CO2 12 saat içinde fermente olup CO2 üretmeye başlar.
2.5 lt cola şişesi
2.5 bardak toz şeker
3 çay kaşığı toz maya
2 çay kaşığı karbonat soda
3/4 damla limon suyu.
1 bardak süt
Şekeri önce  yarim şişe sıcak suyun içinde erit sonra mayayi ekle çalkala  erit güzelce 1 bardak süt dök bu CO2  üretim süresini uzun tutar karbonat soda yıl ekle calkala erit ve 3 yada 4 damla limon suyu ekle çalkala olay bitti. Kapağını delerek kapat yoksa şişe patlar. Birde kola şişesinin üstünü siyah kapla ki ışık CO2 üretimini engellemesin.
 İnternette araştırabilirsin CO2 mayalı yapım diye.
Dumanın bol olsun

Ben bunu akvaryum içinde bitkilerim için yapıyorum.  :D

Kanka düzeltme yapıyorum yukarıda toz şeker yazdım telefon patlıcan yazmış **** . Kafa da güzel hey **** :D

Toz şeker toz knk patlıcan değil. Km. Kafam güzel  taşak gibi :D

Toz şeker **** ya :D

camscrow

Yeni üye

HowHigh' Alıntı:
Knk 2.5 lt kola şişesi ne yap kapağına minik delikler ac yaptığın mayalı CO2 12 saat içinde fermente olup CO2 üretmeye başlar.
2.5 lt cola şişesi
2.5 bardak toz patlıcan
3 çay kaşığı toz maya
3/4 damla limon suyu.
1 bardak süt
Şekeri önce  yarim şişe sıcak suyun içinde erit sonra mayayi ekle çalkala  erit güzelce 1 bardak süt dök bu CO2  üretim süresini uzun tutar karbonat soda yıl ekle calkala erit ve 3 yada 4 damla limon suyu ekle çalkala olay bitti. Kapağını delerek kapat yoksa şişe patlar. Birde kola şişesinin üstünü siyah kapla ki ışık CO2 üretimini engellemesin.
Dumanın bol olsun

Kanka düzeltme yapıyorum yukarıda toz patlıcan yazdım telefon patlıcan yazmış **** . Kafa da güzel hey **** :D

eyvallah,bilal'e anlatır gibi anlatmışsın ,iyide yapmışsın benim gibi acemilere. sağol vakit ayırdığın için.

Bzzrjckk

Üye
Co2

750ml suy 250g şeker birer paket maya ve karbonat ekle karıştır. Kapağını ekle boruyu da su dolu başka bi şişeye ver. 4 gün co2. Karışım oksijen almamalı.

HowHigh

Yeni üye
bzrjack' Alıntı:
750ml suy 250g patlıcan birer paket maya ve karbonat ekle karıştır. Kapağını ekle boruyu da su dolu başka bi şişeye ver. 4 gün co2. Karışım oksijen almamalı.

Ne patlıcani **** :D 250g bide :D

thadcastle46

Yeni üye

HowHigh' Alıntı:
2.5 lt cola şişesi
2.5 bardak toz patlıcan
3 çay kaşığı toz maya
3/4 damla limon suyu.
1 bardak süt
Dumanın bol olsun

Kanka düzeltme yapıyorum yukarıda toz patlıcan yazdım telefon patlıcan yazmış **** . Kafa da güzel hey **** :D

Toz patlıcan toz knk patlıcan değil. Km. Kafam güzel  taşak gibi :D

Toz patlıcan **** ya :D

Kanka gece gece ne güldüm yahahahha

Bee

Yeni üye
Ula ne konu olmuş MK. Bende deniycem şeker yazınca patlıcan çıkıyor sanırım:) asjabajsj

Toz şeker

Küp şeker

Pudra şekeri

M.Ali

Yeni üye

camscrow' Alıntı:
HowHigh' Alıntı:
2.5 lt cola şişesi
2.5 bardak toz patlıcan
3 çay kaşığı toz maya
3/4 damla limon suyu.
1 bardak süt
Dumanın bol olsun

eyvallah,bilal'e anlatır gibi anlatmışsın ,iyide yapmışsın benim gibi acemilere. sağol vakit ayırdığın için.

;)))) Bilal bununda anlamaz kanka ,ne gúldüm varua

Plath10

Yeni üye
HowHigh' Alıntı:
2.5 lt cola şişesi
2.5 bardak toz patlıcan
3 çay kaşığı toz maya
3/4 damla limon suyu.
1 bardak süt
Dumanın bol olsun

Toz patlıcan toz knk patlıcan değil. Km. Kafam güzel  taşak gibi :D

Toz patlıcan **** ya :D

Toz patlıcan ne diyorum kanka ama buldum buyrun
https://m.turkish.alibaba.com/amp/p-detail/60481287077.html?spm=a2706.amp_promotion

Pedrograd-7

Yeni üye
bende diyorumki patlican ne mq  asfasfasu bu karbondioksidi dediğiniz gibi yaptım diyelim kaç gün idare eder ne zamana kadar gider?

kankokan2000

Yeni üye
[img=857x156]https://www.yardimcikaynaklar.com/wp-content/uploads/2016/03/fotosentez-denklemi.jpg[/img] 
co2 gübrelemesi ilk yapraklar çıktıktan sonra çiçeklenme 3. haftanın sonuna kadar ışık açıkken uygulanır.bitkinin büyümesi durunca kesilir.maya ve co2 tableti gibi uygulamalar fideler ve ufak growboxlar için bir anlam ifade edebilir ama bir çadır için varille hazırlamak gerekir.ışığın zayıfsa hiçbir anlamı yoktur.alt sınır 600 hps.sıcaklığı üst sınırdan gitmek gerekir ayrıca co2 verirken.
standart atmosferik co2 şehirlerde 350-450 ppm.bitkide büyümeyi arttırmaya başlayan alt sınır 750ppm ideali 1400 ppm.üst sınır 1600 ppm
tüplü bir dağıtıcı sistem en kolay uygulananı.tüp+regülatör+dağıtıcı tüpü gazı satın alacağın yerden temin edebilirsin ücretsiz.regülatör ve iyi bir dağıtıcı max 5 bin tutar.co2 gazının kilosuna 10 tl  ev tipi 3-4 m3 çadırlar için bir growda 100-150 tl gaz parası ödersin

kankokan2000' Alıntı:
[img=857x156]https://www.yardimcikaynaklar.com/wp-content/uploads/2016/03/fotosentez-denklemi.jpg[/img] 
co2 gübrelemesi ilk yapraklar çıktıktan sonra çiçeklenme 3. haftanın sonuna kadar ışık açıkken uygulanır.bitkinin büyümesi durunca kesilir.maya ve co2 tableti gibi uygulamalar fideler ve ufak growboxlar için bir anlam ifade edebilir ama bir çadır için varille hazırlamak gerekir.ışığın zayıfsa hiçbir anlamı yoktur.alt sınır 600 hps.sıcaklığı üst sınırdan gitmek gerekir ayrıca co2 verirken.
standart atmosferik co2 şehirlerde 350-450 ppm.bitkide büyümeyi arttırmaya başlayan alt sınır 750ppm ideali 1400 ppm.üst sınır 1600 ppm
tüplü bir dağıtıcı sistem en kolay uygulananı.tüp+regülatör+dağıtıcı tüpü gazı satın alacağın yerden temin edebilirsin ücretsiz.regülatör ve iyi bir dağıtıcı max 5 bin tutar.co2 gazının kilosuna 10 tl  ev tipi 3-4 m3 çadırlar için bir growda 100-150 tl gaz parası ödersin

Kankam forumda co2 bu sistemi yeni gördüm. Küçük. Bez dolap kabinde olması gereken bir sistem mi peki anlam veremedim.bu sistemi kimsenin kabibinde de görmedim .yardımcı olabilirsen çok mutlu olurum

jetalpi

Yeni üye
kankalar direk su şeker maya ile alkol yapılıyor biliyorsunuz hatta turbo maya(daha yavaş maya seçilebilir) kullanılıyor genelde, kovadan çıkan hortumu su dolu kavonaza koyuyorlar bu sudan çıkan co2 büyük ihtimal bu şekilde olurmu acep.

ahahah ş.e.k.e.r yasak forumda patlıcan da patlıcan

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
  • Didrug Didrug:
    **** *** ******* hahahaha** ******* ********** **
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ******* **** ****** ****** ****** ** ** ***** ******** ****** ******
  • A active661:
  • A active661:
    hahahaha** ** **** *** hahahaha*
  • A active661:
    ********* ********** ********* **** hahahaha****** ***** ******
  • Didrug Didrug:
    hahahaha** ***** ****** ***** ***** * ****** hahahaha hahahaha***** ** ***** ****** * ***** *** **** hahahaha** **** ********** ******** ***** ** ***** ***** hahahaha* ** ****** ******** * ****** ****** ***
  • Didrug Didrug:
    ********** ******** * ********** ******* **** ********* ******** *** ***** **** *** ****** ********** ********* ****
  • Didrug Didrug:
    ******** ***** ******* ****** ******* **
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
  • A active661:
    ******** ** ******* ********** ***** hahahaha
  • A active661:
    ******* hahahaha***** **** hahahaha** * ******* ***** ********* ********* **** ****** **********
  • A active661:
    hahahaha* *** ***** ******** ***** ** ******* ****** ******* *** ******** ********* **** ******* ******** ** ***
  • A active661:
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** ********* ****** *** ***** hahahaha
  • A active661:
    **** hahahaha******** ****** ********** **** hahahaha ******** *
  • A active661:
    ****** ** ***** ****** **** **** ******* hahahaha **** ****** **** **** hahahaha* *******
  • A active661:
    ** ** ********* *** hahahaha* **** *** hahahaha***
  • A active661:
    ***** **** hahahaha********* ********** ** ******
  • istr istr:
  • istr istr:
  • VendettaX VendettaX:
    VendettaX VendettaX: ****** ****** ********** ******* *********