Bitkilerde Rüzgar Yanığı

Blueberry

Stay High
Çoğu iç mekan kenevir yetiştiricisi, büyüme alanı içine hava üflemek için fanlar ve Vantilatörler kullanır. Bu, kenevir bitkilerinin sevdiği hoş ve havadar bir ortam yaratır.
Ama bazen çok fazla esinti olabilir!
Dikkatli ol! Çok Fazla Rüzgar Tırnaklı Yapraklara ve Bazen Noktalara Neden Olur

Rüzgarla yanmış yapraklar genellikle kıvrımlıdır ve “pençeler” oluşturur. Aşırı sulanma , veya olası bir azot toksisitesi gibi görünebilirler , ancak fanın önündeki yapraklar pençelendirildiğinde ve fandan daha uzaktaki yapraklar iyi görünüyorsa rüzgar yanıklarınız olduğunu anlarsınız.
Windburnd esrar yaprakları sert clawing
Bazen çok yüksek rüzgar seviyeleri, etkilenen yapraklarda, neredeyse yanık izlerine benzeyen kahverengi veya bronz lekeler gibi olağandışı sorunlara neden olabilir. Bunlar yaprağın tüm normal süreçlerini yerine getirememesinin sonucudur.

Yapraklarda yanık gibi görünen kahverengi veya bronz lekelere neden olan esrar rüzgar hasarı örneği Bu kenevir yaprağı yanıklara benzeyen kahverengi / bronz lekelere sahiptir - besin eksikliği değildir, aslında rüzgar yanmasından kaynaklanır!

Bu esrar bitkisindeki bu lekeler aslında rüzgar yanmasından kaynaklanır

Fanları Yerleştirme

• Tüm yapraklar vantilatörün etkisiyle hafifçe sallanıyor olmalı, ancak asla çok güçlü rüzgara maruz kalmamalıdır
  • Güçlü bir fanı veya vantilatörü doğrudan bir bitkiye yönlendirmeyin, çünkü çok fazla rüzgar yapraklara ve gövdelere zarar vermeye başlar. Bazen küçük bir alanınız varsa, fanı doğrudan bitkilere yerine duvara doğrultmak daha iyidir.
  • Fanları yerleştirdikten sonra, tüm parçaların hafif bir esinti aldığından emin olmak için büyüme alanını kontrol edin.
  • Küçük fanlar büyüme alanı için mükemmeldir, çünkü ucuzdurlar nispeten geniş bir alana hoş bir hafif esinti sağlamak için kullanılabilirler.
Saygılarımla TRmarijuana

Son düzenleme:

Icarus

Kıdemli Üye
Tüm yapraklar vantilatörün etkisiyle hafifçe hışırtıyor olmalı, ancak asla sallanmamalıdır.

Bum cümleyi tam kavrayamadım yaprak nasıl sallanmadan hışırtıcak :D

Blueberry

Stay High
Yani demek istediğim inceden hışırtılı şekilde sallanacak çok rüzgara maruz kalmayacak . ama yine de düzelnedim tşk

Icarus

Kıdemli Üye
Aynen güzel konu güçlü vantilatörler sabit şekilde bitkiye vurmaması gerekiyor anlaşılan. Yoksa hareket halinde çalışabilir gibi.
Düzeltme için teşekkürler.

haku

Yeni üye
Tavsiye ettiginiz model var mi? Bir de bu ayaklilardan satin aldiklarimizin kafalari cikip kabine monte olabiliyor mu?

observ3r

Yeni üye

observ3r

Yeni üye
Ruzgar yanigi gorunuyor çözümü varmi ne yapmalıyım. Hareketli fandi bozulunca şabitledim şimdi duvara dondurdum bu yaprakların düzelmesini mi bekleyeceğim yada bu şekilde davam etmeliyim korktum gubreyi kestim araştırdım ve yaşadıklarım ruzgar yanigi göstergesi gibi görünüyor yardimci olurmusunuz.

resh91

Yeni üye
Peki fan sürekli çalışacak mı ? Işık döngüsü gibi bir döngüsü yok mu bilmediğimden soruyorum teşekkür ederim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********