Bitkilerim çiçeklenmeye girmiyor LÜTFEN yardım eder misiniz?

Losete00

Üye
teşekkür ederim ilgi alaka için. şunu merak ediyorum ben bunları auto diye aldım st.khusdan totalde 5 ay sürecek. bu süre hep mi böyle yoksa benim büyütme şeklimden mi kaynaklı
Kardeşim auto 5 ay sürmez.Max 40 gün vegde kalır.Max 2 ay çiçeklenme yaşar.Yani ben şuana kadar en fazla 100 gün süren auto gördüm.Sen auto almışsın adamlar photo göndermişler.Ara sıra yapiyor böyle sponsorlar.

Dr.Otker

Üye
auto ve photo iki farklı ısık dongusu ile büyüyor. photo da bitkiyi sen cicege sokuyorsun ısık dongusunu ayarlayarak senin yaptıgın gibi. auto da sabit 18/6 gidiyosun kendi cicege giriyor. eger sen tohumlarının photo oldugunu bilseydin bu kadar uzun veg donemi yapmayablirdin yani senin elindeydi 1 aylıkken ısıgını ayarlayıp cicege sokablirdin.

Karaimam

Yeni üye
auto ve photo iki farklı ısık dongusu ile büyüyor. photo da bitkiyi sen cicege sokuyorsun ısık dongusunu ayarlayarak senin yaptıgın gibi. auto da sabit 18/6 gidiyosun kendi cicege giriyor. eger sen tohumlarının photo oldugunu bilseydin bu kadar uzun veg donemi yapmayablirdin yani senin elindeydi 1 aylıkken ısıgını ayarlayıp cicege sokablirdin.
Kardeşim auto 5 ay sürmez.Max 40 gün vegde kalır.Max 2 ay çiçeklenme yaşar.Yani ben şuana kadar en fazla 100 gün süren auto gördüm.Sen auto almışsın adamlar photo göndermişler.Ara sıra yapiyor böyle sponsorlar.
ben siz söyleyene kadar Photo olduğunu zaten bilmiyordum öğrenmiş oldum şuan 12-12 ışık elimde big bud budcandy micro grow bloom rhino overdr,ve gübreleri var bunları nasıl vermem gerekiyor? listeye göre haftada yazanın yarısnı ve bir boş bir dolu 15 günde listedeki ml kadar mı ?

Dr.Otker

Üye
over drive suan vermiyorsun son 2 hafta yani 6. haftada vericeksin over girdiginde bigbud cıkacak listeden. yani ilk 4 hafta vericeksin bigbudu da ciceklenmenin

Losete00

Üye
Micro grow Bloom 2ml , BudCandy 1ml,BigBud 1.5ml,Rhino Skin 1ml ver.Ciceklenmenin son 2 haftası yani 6. olabilir veya 7.8. haftaları BigBud birakicaksin.Overdrive a geciceksin.Onjda 1.5ml ver.Ama son hafta.2 Max 3 sulama overdrive vericeksin.Flushlayio keseceksin.
Bu oranların hepsi 1litre su için haberin olsun.2 litre su ayarliyorsan bu soylediğim oranların 2 katını verceksin.4 litre su ayarliyorsan 4 katını vereceksin.

Losete00

Üye
teşekkür ederim bilgiler için bu şekilde devam edeceğim
Ayrıca mesela 6 litre su yapcaksin.1,5lt pet şişeyi o ağız tarafını kes ve dümdüz olsun.6lt su hazirladin mesela.700-800 ml o kestigin kabin içine al gubrelerini o suya ekle iyice gübreyi karıştır.Daha sonra ana suyuna ekle.Yani ppm derecesi suyun heryerinde aynı olsun.İyice karışsın.Gubreyi 5-6-7 litre suda karıştırmak çok zor oluyor.İyi karismaşsa Ph derecen suyun birtarafinda iyi bir tarafinsa kötü olur.Ayrica Gübre iyi karismaşsa bir bitkiye yanlisikla çok fazla gübre verip besin kitlenmesine sokabilirsin.Ondan dolayi iyice karistir.

Karaimam

Yeni üye
Ayrıca mesela 6 litre su yapcaksin.1,5lt pet şişeyi o ağız tarafını kes ve dümdüz olsun.6lt su hazırladın mesela.700-800 ml o kestiğin kabin içine al gübrelerini o suya ekle iyice gübreyi karıştır. Daha sonra ana suyuna ekle. Yani ppm derecesi suyun her yerinde aynı olsun. İyice karışsın. Gübreyi 5-6-7 litre suda karıştırmak çok zor oluyor İyi karışmazsa Ph derecen suyun bitarafında iyi bir tarafında kötü olur. Ayrıca Gübre iyi karışmazsa bir bitkiye yanlışlıkla çok fazla gübre verip besin kitlenmesine sokabilirsin. Ondan dolayı iyice karıştır.
ben ilk birkaç denememde fark ettim tam karışmadığını onun için 4 saksı için ayrı ayrı hazırlıyorum gübreleri kafamda soru işareti kalmasın diye.

Losete00

Üye
ben ilk birkaç denememde fark ettim tam karışmadığını onun için 4 saksı için ayrı ayrı hazırlıyorum gübreleri kafamda soru işareti kalmasın diye.
Gerek yok.8LT-10LT pet şişe bul.Ağzını kes..1.5LT Pet bul. 1.5,1.5 koy suyu.Sulamanı 60-200ML Arası şırıngayla yap.Yavaş yavaş.Bir bitkiyi 15-20DK'de sula.Şırıngayla adeta damlata damlata.Yanlardan su çıkmasın.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • TabldotLife TabldotLife:
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ******* * ***** ********** *** **
  • Mordecai Mordecai:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** ******** *** ** * ****** ********** **** **
    *** ********** ****** ******* * **** ******** ***** ******* **
    * ****** **
    ********* ********** ***** *** hahahaha* hahahaha* *** ********* *** hahahaha*
    * ****** ***** hahahaha* *** * ** **** ***** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
    ***** ******** ********** ****** *** ***** hahahaha ***** hahahaha*** ******** ********* ********** ***** *** hahahaha* hahahaha* *** ********* *** hahahaha*
    ********* **** ******* *** ******* hahahaha* ********* ***** ****** ****** ***** ******** ******** ***** ******** ********** ****** *** ***** hahahaha ***** hahahaha*** ********
    ***** ******* **** hahahaha ********** ***** ****** ****** *** ** **** ********* hahahaha*** ******* ******** **
    hahahaha* ******** hahahaha ** *** **
    TabldotLife TabldotLife: **** *** ***