Bitkilerim büyümeyi durdurdu. Ustalar yardım

Omega

Yeni üye
Merhaba,

Bitkilerim 35 günlük ve neredeyse son 1 haftadır büyümeyi tamamen durdurlar. Alt yapraklarda sararma ve tüm yapraklarda buruşma oluştu. Sorun ne anlayamadım. Tüm şartlar normal görünüyor.

Toprak: biobizz all mix
Gübre: An serisi. Şuan litre grow ve microdan başına 3 ml veriyorum.
Sıcaklık: 25 derece
Nem: %60
Sulama: 3-4 günde bir tamamen kuruyunca 500 ml.
Kabin :150x150
Havalandırma : 1200 m3
Işık: Fc-8500 mesafe 50 cm

Son düzenleme:
1 .Kanka varsa imkanın runoff al,toprak da çok iş görmez evet ama toprak ph ni ve ppm ölç ,ppm yuksek ihtimal 2000 ustu cikicak.allmix toprak ve sen gübre vermeye devam ediyorsun.
2. Fotoğraflarda çiçekler sulandiktan sonraki ilk açık ışık periyodu mu?
Neden dersen su verdikten sonra çiçek yapraklarını biraz salabilir normal ,ışık açıldığı zaman bir iki saatte geri toplar.
Yok benim yapraklar sürekli böyle diyorsan, çiçekler su istiyor senden demektir( tam tersi de olabilir) sundugun isik,havalandirma ve saksi boyutuna gore 4 gunde 500 ml,gunde 125 ml yaparki bu cok az .
Su miktarını ölçülü arttır,runoff değerini bir müddet takip( bu kadar çiçekte runoff alınmaz doğru fakat problem çözmek için denenebilir.)
3.cicege verdiğin ışık ppfd ne kadar ,evet önemli değil diyebiliriz led bu baş geç ama. Diğer şartlar uygunken yapılabilir bir şey. Işığın kuvvetli 500 ppfd yi çok geçme çiçek kendini toplayana kadar ,photo bu daha önünde zamanın var merak etme cakarsin ışığı %100 dimmer inş.
Bunlar sadece fikir (beyin cimnastigi) ,eminim nokta atışı bir çözüm gelecektir.
Bol bol su iç

Az sulama besin eksikliği bence, susuz kalmis yapraklar sarkmis, besin eksikligi asagidan baslar fazlaligi yukardan baslar diye biliyorum.
Yatirim Tavsiyesi degildir :)

Yesil888

Ordinaryüs
Uranyum yapraklarin yesiline bak, koyu yesil olmus, yapraklarin sarkmasi konusunda hakli olabilirsin, ama ayni sekilde fazla sulamda da yapraklar sarkar. Hadi kankalar kenevir yetistrime konusundaki dersler devam ediyor. :):) @pineapple express kanka dogru teshisi koydu, ama nedenini de yaz kanka. Tabiki en son yazacagim nedenini ve tedavisini, yoksa bu @Omega kankaya haksizlik olur. Götüm kalkmis gibi bir yorum oldu degil mi?:D:D

istr

Ordinaryüs
@istr ,@pineapple express , @VendettaX kankalar su resimlere bir bakin, kankanin sikintisini cözersiniz.
Hocam sınava geç kalmışım özür dilerim :D , Sorun sebebi bana a.n tablosunu bire bir örneklendirip onun üzerinden gitmesi, bitkinin boyutunu ve görüntüsünü dikkate almaması gibi geldi. 35 günlük güzel gelişmiş bi bitkiye 3.ml grow micro iyi gelebilir, ama cılız ve kök geliştirememiş gibi duran bi bitki için fazla kaçabilir, bir de , Sulama miktarı da 500 ml muhtemelen alttan akmıyor, bol bol azot toksitesi var gibi geldi bana. Boş sulamaları vs nasıl onları da sormak lazım ( çok da lazım değil renkten belli bitki azota illallah etmiş :D )

Son düzenleme:
Uranyum yapraklarin yesiline bak, koyu yesil olmus, yapraklarin sarkmasi konusunda hakli olabilirsin, ama ayni sekilde fazla sulamda da yapraklar sarkar. Hadi kankalar kenevir yetistrime konusundaki dersler devam ediyor. :):) @pineapple express kanka dogru teshisi koydu, ama nedenini de yaz kanka. Tabiki en son yazacagim nedenini ve tedavisini, yoksa bu @Omega kankaya haksizlik olur. Götüm kalkmis gibi bir yorum oldu degil mi?:D:D
estağfurullah abi kullandığı toprak ve gübrelerden kaynaklı bana önceden söylediğin gibi all mixyoğun gübreli bir toprak ve an serisi gübre kullanmış arkadaşımız güzelce flush atıp fazla besini topraktan kurtarması lazım görüşüm böyle tabi son noktayı sen koy abi :)

kanka birde litre başına 3ml diyor 500 ml 1.5 ml koyuyor anladığım kadarıyla 3 4 günde bir sulama yani hafta başına kadar 4.5 ml gübre hesabım böyle toprakta all mix

Yesil888

Ordinaryüs
Hocam sınava geç kalmışım özür dilerim :D , Sorun sebebi bana a.n tablosunu bire bir örneklendirip onun üzerinden gitmesi, bitkinin boyutunu ve görüntüsünü dikkate almaması gibi geldi. 35 günlük güzel gelişmiş bi bitkiye 3.ml grow micro iyi gelebilir, ama cılız ve kök geliştirememiş gibi duran bi bitki için fazla kaçabilir, bir de , Sulama miktarı da 500 ml muhtemelen alttan akmıyor, bol bol azot toksitesi var gibi geldi bana. Boş sulamaları vs nasıl onları da sormak lazım ( çok da lazım değil renkten belli bitki azota illallah etmiş :D )
Bingo:)

Omega

Yeni üye
Teşekkürler kankalar. Bende forumda geçen hafta araştırıp besin eksiliği diye gübre dayayacaktım iyi oldu. Toprağın all mix olmasından kaynaklı haklısınız. Flush atıp topraktaki gübreyi arındırayım çözüm olucaktır sanırım.
Desteğiniz için tşkler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ********* ******** hahahaha***
  • W WindySideTR:
  • Night owl Night owl:
    *** ********** ******** ******** ***** hahahaha ******** ******** ****** ********* ****** ***** ********** ****** ****** ******* ** *********
  • W WindySideTR:
  • W WindySideTR:
    *** ** ***** ****** ******* ***** ***** ********* hahahaha*
  • bandaleros bandaleros:
  • B biggie34_:
  • M Mpt77:
  • B biggie34_:
  • M Mpt77:
    **** *** **** ******* ****** ******* ********* ********** **** ******* hahahaha
  • B biggie34_:
    *** hahahaha ******* ***
  • B biggie34_:
  • J joojoo:
  • J joojoo:
  • B biggie34_:
    hahahaha*** ********* ***** *** ********** **** ** ****** ******** ******** ** ****** ***** ****** *****
  • B biggie34_:
    ***** **** *** hahahaha ****** ** hahahaha* ***** *** *** ** ***** * **** ****** *******
  • B biggie34_:
    ********** hahahaha ***** hahahaha***** **
  • B biggie34_:
    *** ********** **
  • bandaleros bandaleros:
  • B biggie34_:
  • VisneliKadayif VisneliKadayif:
    ***** **** hahahaha *** ** hahahaha*** ******* **** **** ***** ********* * * ** ***** ***** * *****
  • bandaleros bandaleros:
  • M Mpt77:
    ******** **** ********** ****** **** *** ******* ***** *** **** ****** ***** ******* ******** ***
    M Mpt77: ******** **** ********** ****** **** *** ******* ***** *** **** ****** ***** ******* ******** ***