Bitkilerim cok gec büyüyor yardım edermisiniz

balbazar

Yeni üye
Kanka lar bitkilerim topraga vereli 3 ay oldu ramazan ayında ekmişdim cok gec büyüyorlar ilk baslarda tavuk gübresini serbet yapıp vermeye başladım ama pek gözde görülür sonuc alamadım buradan araştırarak güvercin gübresi verdim sadece vereli iki hafta oldu sonuclar böyle yardım edermisinz NE YAPMAM LAZIM YERLERİNİ DEGİSTİRMEYİ DÜSÜNÜYORUM ŞU ANKİ YERLERİ DERE YATAGININ İCİNDE GÜNESİDE GAYET İYİ GÖRÜYORLAR NE YAPMAM LAZIM YERLERİNİ DEGİŞTİRSEM FAYDASI OLURMU ACABA

S

silas

Guest
Toprak aşırı kireçli gibi duruyor, kireçli toprakta bitki besini alamaz toprak su tutmaz, ph yüksek olur. Bende topraktan olduğunu düşünüyorum. Böyle yerlere ekerken büyük kalın bir naylon poşetin altına delikler aç içine adam gibi toprak doldur öyle sok toprağa farkı görürsün. Youtube'a gerilla grow yaz.;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

grower07

Üye
Kanka sen torağa değil direk alüvyon'a ekmişsin. Kil bol olduğu için demir,bor,fosfar gibi elementleri almış ama büyümesi için gerekli olan potasyum, kalsiyum, magneyum, aminoasitler ve bilumum elementden yoksun! Oradan çıkartırken çok fazla kök kayıbı yaşarsın ve bu da ölmelerine yol açar. Tavsiyem üstten dikkatli bir şekilde kaşık ile yer açarak ve bitkinin ana gövdesindeki uzun kalmış yer payınıda kullanarak çevresine ve boşluk kısma yanmış hayvan gübresi (%30) ile karıştırılmış güzel bir toprak ekle alabildiği kadar

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ***** ***** ***** hahahahahahahaha
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    ***** ********** ***** ******* ******** ** *** ***** ** ******* **** ******** ******** ******* ******** ******* *** *******
    ***** ****** ***** ****** ***** ******* **** ******* hahahaha ******** ******* ******** **** ***
    *** ********* ******** **** ********** ******* ********* ****** ******* ***** ** ********* *** ****
    hahahaha ***** ***** *** ********* ** ******
  • kkush kkush:
    ******** ********** **
  • kkush kkush:
    ******** ** hahahaha***** *** ******* **** ****** **** ******
    hahahaha* ****** ***** hahahaha*****
    ***** *** ******* ******* ******* ****** ****** ** *** ******** ******* ***** hahahaha *** ****** ******* ******* *** *** **** * ***** hahahaha******* ***** ***** *** ********* ** ******
  • TabldotLife TabldotLife:
    *** *** **** ********* **
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ***** *** ****** ******** **** ***** ****** ** ***** ****** ******** **** ******** ***** ********** ***** ******* ******** ** *** ***** ** ******* **** ******** ******** ******* ******** ******* *** *******
    +1
    ***** *** ******* ******* ******* ****** ****** ** *** ******** ******* ***** hahahaha *** ****** ******* ******* *** *** **** * ***** ********* *** ** ***** ****** ****** *****
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    ***** ***** **** **** ********** ****** *** ***** * ** ****** ********** ********* hahahaha* hahahaha* ********** ** **** **** ***** *** *** ****** ******
  • TabldotLife TabldotLife:
    ***** ********* ***** hahahaha** ****** ******** ** ******** ****** ****** *** ****** hahahaha* ******** **** hahahaha** *** ** hahahaha ******* ********** ********** ******** ****** ***** ***** *** ****** ******** **** ***** ****** ** ***** ****** ******** **** ********
    TabldotLife TabldotLife: ***** ********* ***** hahahaha** ****** ******** ** ******** ****** ****** *** ******...