Bitkilerimi yorumlarmısınız??

Merhaba arkadaşlar

Artık son düzlükteyiz. Sömekler oluşmaya başladı. Yarasa gübresine geçtim. Küçük olan bitkimin çiçekleri yavaş yavaş amber e dönmeye başladı. Bu noktada yapmam gereken varmıdır? Büyük olanı budamama gerek varmı? Hala balkonda büyüyorlar hava soğuduğu için akşamları eve alıyorum. Sanki büyük olanı budarsam daha iyi olucak gibi. Yardımlarınızı beklerim
@Yesil888 can kankam sende müsaitsen bakabilirmisin bi. Çok badireler atlattık senle çiçekleri görünce sende mutlu olucaksın eminim

küçük olan bitkim

Büyük olan bitkim

VendettaX

Ordinaryüs
Merhaba arkadaşlar

Artık son düzlükteyiz. Sömekler oluşmaya başladı. Yarasa gübresine geçtim. Küçük olan bitkimin çiçekleri yavaş yavaş amber e dönmeye başladı. Bu noktada yapmam gereken varmıdır? Büyük olanı budamama gerek varmı? Hala balkonda büyüyorlar hava soğuduğu için akşamları eve alıyorum. Sanki büyük olanı budarsam daha iyi olucak gibi. Yardımlarınızı beklerim
@Yesil888 can kankam sende müsaitsen bakabilirmisin bi. Çok badireler atlattık senle çiçekleri görünce sende mutlu olucaksın eminim

küçük olan bitkim

Büyük olan bitkim
Boy hayli uzamış be umarım en üst katta sındır kanka gören olmaz umarım sulama ne kadar veriyosun saksı boyutu ve kaç günde kuruyoe sulamayla bı problem olabilirmi bitkide ?

Boy hayli uzamış be umarım en üst katta sındır kanka gören olmaz umarım sulama ne kadar veriyosun saksı boyutu ve kaç günde kuruyoe sulamayla bı problem olabilirmi bitkide ?
Kanka karşı tarafım bomboş arazi orman kimsenin görme ihtimali yok. Sulamayı genelde 3 günde bir veriyorum. Sadece çiçeğe girdiğinde flush attım onun dışında flush da atmadım. Yarasa gübresini bir defa geçen hafta verdim bu haftada vereceğim. Saksılar büyük görünen bitki 5 litre küçük görünen bitki 7.5 litre. Tam tersi olmalıydı boyut ama neden böyle oldu bilmiyorum. Tohumlar çorbacıdan. Denemek için attım ve bu günlere geldik. Boyun bukadar uzama nedeni balkonda sadece sabah güneşi görmesinden kaynaklı bence

VendettaX

Ordinaryüs
Kanka karşı tarafım bomboş arazi orman kimsenin görme ihtimali yok. Sulamayı genelde 3 günde bir veriyorum. Sadece çiçeğe girdiğinde flush attım onun dışında flush da atmadım. Yarasa gübresini bir defa geçen hafta verdim bu haftada vereceğim. Saksılar büyük görünen bitki 5 litre küçük görünen bitki 7.5 litre. Tam tersi olmalıydı boyut ama neden böyle oldu bilmiyorum. Tohumlar çorbacıdan. Denemek için attım ve bu günlere geldik. Boyun bukadar uzama nedeni balkonda sadece sabah güneşi görmesinden kaynaklı bence
Suyu ne kadar veriyosun kaç lt ??? saksılar çok küçük kanka ama olsun elleme arttik bitkiyi

Sulamayı topraktan alta akana kadar veriyorum kanka. Saksıların altlarını havaya kaldırdım. İçme suyu kullanıyorum sadece. Bu bitkilere neler dediler hatta çöpe at diyen bile oldu ama ilk tecrübe olduğu için sonuna kadar gitmek istedim. Saksıyı zaten şuan değişirsem ölürler bence yada stresten başka sonuclarda olabilir. Sence boyu uzun olanı budamalımıyım bilemiyorum

Artemis

Üye

Bu arada bu çiçek sizce hasata hazırmı? Bazı yerlerde amberleşme var hepsinin amber olmasını bekleyimmi
@Xcd @Kanka @Yesil888
%70 inin sararmasını bekle daha var hasat a zaten o zaman da foto atar hasat zamanı sorarsın gerçi forumda çok konu var incele daha önce de çok konulara cevaplar verildi bitkin eğitimsiz diğerki growunda bitkin için daha yaşanabilir bir ortam ve eğitim ile devam et

Night owl

Müptezel
Işık ve besin konusunda geri kalmış biraz ph ayarlıyor musun su verirken sativa dominant bariz belli nerden bakarsan bak en azından 2 ay ::diye düşünüyorum eline sağlık yinede

%70 inin sararmasını bekle daha var hasat a zaten o zaman da foto atar hasat zamanı sorarsın gerçi forumda çok konu var incele daha önce de çok konulara cevaplar verildi bitkin eğitimsiz diğerki growunda bitkin için daha yaşanabilir bir ortam ve eğitim ile devam et
Baya baktım hasat sürecine kanka bende fark ettim iyice ambere dönmesi lazımmış görselli başlıklar açmışlar sağolsunlar bu şekilde devam beklemedeyiö

Işık ve besin konusunda geri kalmış biraz ph ayarlıyor musun su verirken sativa dominant bariz belli nerden bakarsan bak en azından 2 ay ::diye düşünüyorum eline sağlık yinede
Kanka ph ayarlamıyorum sadece damacana suyu kullandım bunlara. Hergün farklı uyanıyorum güne hergün sömekler daha doluyor ancak hava şartlarından dayanırmı acaba ya endişem var

19 derece altı sıkıntı yaşatır
Bilerek akşama doğru eve alıyorum bitkiyi bu yüzden kanka ama güneş ışığını yaza göre daha az almaya başladı. Gelişim noktasında gözle görülür her gün ilerleme var ama güneş ışığına göre gün ışığı yetersiz kalıcak kesin. Özellikle küçük olanın çiçekleri ambere dönüyor artık yaprakların üstü bembeyaz thc oldu ama büyük olan bitki sorun yaratıcak gibi

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!