Bitkilerimin gelişimi durdu

Greencat

Kıdemli Üye
Herkese iyi growlar,Bitkilerimde gelişim sorunu var iki haftadır bu şekildeler.
AN serisi kullanıyorum Litreye 2m gelecek şekilde.
Musluk suyu kullanıyorum,boş sulamalar da da 2 gün dinlendiriyorum suyu
Sizce sorun nedir ?

Merhabalar dostum,

Ben AN serisi ile 1 ayı geride bıraktım. Küçük ölçeklerde pH perfect teknolojisinin çalışmadığına şahit olup, kendim ph düşürücü ile konuyu öteledim. Taa ki dün 1.25 lt'ye 4.5 ml koyduğumda şapp diye ayarladığını gördüm. Tabi biraz düşük ölçekle de olması gerekiyor. AN serisinde daha uzman arladaşlar vardır tabi ama ph'ı bi kontrol etmeni öneririm.

Greencat

Kıdemli Üye
Merhabalar dostum,

Ben AN serisi ile 1 ayı geride bıraktım. Küçük ölçeklerde pH perfect teknolojisinin çalışmadığına şahit olup, kendim ph düşürücü ile konuyu öteledim. Taa ki dün 1.25 lt'ye 4.5 ml koyduğumda şapp diye ayarladığını gördüm. Tabi biraz düşük ölçekle de olması gerekiyor. AN serisinde daha uzman arladaşlar vardır tabi ama ph'ı bi kontrol etmeni öneririm.
Hocam bende ph dan şüpheleniyordum.Bir ayar çekeyim

muadip

Doktor
3 günde bir toprak kuruyor,2 gübreli 1 gübresiz,ben genelde organik gübre kullandım ilk kez kimyasal gübre kullanıyorum o yüzden bu konuda acemiyim
3 gunde 1 sulama yapıyorsun doğrumu kanka günlük sulama yap boş sulama yapma kanka. Yeterli beslenemiyor. Toprak ne kullanıyorsun?

WeedMann

Üye
Bro lt başına eğer dediğin ml de veriyorsan ve arkadaşın dediği gibi günlük sulama yapıcaksan kısa bi sürede besin yanıklarının başlıcağını düşünüyorum. Günlük sulama yapıcaksan eğer ml düşürmeni tavsiye ederim

muadip

Doktor
Bro lt başına eğer dediğin ml de veriyorsan ve arkadaşın dediği gibi günlük sulama yapıcaksan kısa bi sürede besin yanıklarının başlıcağını düşünüyorum. Günlük sulama yapıcaksan eğer ml düşürmeni tavsiye ederim
Kanka bende an serisi kullanıyorum yıllardır da kullanıyorum günlük sulama yaparım. Hiç bir bitkim gübre yanığı olmadı. Lt başına ml düşürerek de kullana bilir tabi duruma göre haraket edebilir.

Greencat

Kıdemli Üye
Kaç lt saksıların kaç lt su veriyorsun. Işığın ney kanka oda sıcaklığı içeri giris çıkış hava durumun ney nem kaclarda? Işık döngüsü?
12L bez saksı
Her bitki başına 2-3 L su
Işık mars hydro tws 2000
Oda sıcaklığı 20-25 arası
350 m3 çıkış fanı var
18-6 ışık döngüsi var
Nem 40-50 arası

muadip

Doktor
12L bez saksı
Her bitki başına 2-3 L su
Işık mars hydro tws 2000
Oda sıcaklığı 20-25 arası
350 m3 çıkış fanı var
18-6 ışık döngüsi var
Nem 40-50 arası
Günlük sulama yap 1.5 lt düşür boş sulama yapma elinde revive varsa 2 gün lt başına 4ml ekle ver kendine gelicektir . Gubreleride takvimdeki gibi ekle. Takipteyim kanka bilgilendirirsin.

Greenn

Üye
tws2000 altında 26 derecede 5 autoya 3 günde bir 3.5 lt su veriyorum 15 lt bez saksıda gayet memnunlar, bitki başına 2-3 lt çok değilmi ? Ayrıca musluk suyundan dolayı bitkiler beslenememiş olabilir boş sulamalarda calmag ekle.

Geçen grow aynı sorunu bende yaşadım bitkilerin benim bitkilerim gibi olmuş calmag ve ph sorunun var düzgün ph ayarla su verirken bende adv serisi kullanıyorum ph perfect özelliği ile uğraşma çalışmıyor Şuan sana tavsiyem musluk suyunu bırak özkaynak yada hamidiye suya geç hazır su ile devam et calmag lı boş sulama yap ph 6 ya ayarlayıp.

Greencat

Kıdemli Üye
Geçen grow aynı sorunu bende yaşadım bitkilerin benim bitkilerim gibi olmuş calmag ve ph sorunun var düzgün ph ayarla su verirken bende adv serisi kullanıyorum ph perfect özelliği ile uğraşma çalışmıyor Şuan sana tavsiyem musluk suyunu bırak özkaynak yada hamidiye suya geç hazır su ile devam et calmag lı boş sulama yap ph 6 ya ayarlayıp.
moruk eyvallah,bende öyle düşünüyordum ph sorunu olduğunu,kuvars su kullandım hep organik gübre ile,denemek istedim musluk suyunu dinlendirdim kimyasal gübre ile ama bir işe yaramadı belliki,şimdi tekrar kuvars su aldım 6.7 ph var,bugün çiçeğe sokacağım ama stresleri geçmedi acaba sorun olur mu ? Önce stresi mi geçireyim yoksa çiçeğe geçip ondan sonra normal su ile devam mo edeyim

moruk eyvallah,bende öyle düşünüyordum ph sorunu olduğunu,kuvars su kullandım hep organik gübre ile,denemek istedim musluk suyunu dinlendirdim kimyasal gübre ile ama bir işe yaramadı belliki,şimdi tekrar kuvars su aldım 6.7 ph var,bugün çiçeğe sokacağım ama stresleri geçmedi acaba sorun olur mu ? Önce stresi mi geçireyim yoksa çiçeğe geçip ondan sonra normal su ile devam mo edeyim
Stressi giderip çiçeğe sokman daha hayırlı bence çiçeklenme döneminde sorun yaşamamış olursun en azından güzel sömeklerin olur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ******* ****** ******** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • needrich10 needrich10:
    ********* hahahaha
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ***** **** ******* **** *** *** ******* *** ***** **** *** hahahaha* **** ******** ******** *** ***** **
  • O obeb:
    *** ****** ** ******* *** ****** hahahaha*
  • O obeb:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** hahahaha *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • needrich10 needrich10:
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O obeb:
    ****** ********* ******* hahahaha* ******* ******
    hahahaha **** *** hahahaha ***** **** ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ****** **** ***** *********
    +1
  • needrich10 needrich10:
    ******** ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** hahahaha***** ****** **** ***** *********
  • needrich10 needrich10:
    ******** hahahaha**** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********** hahahaha****** ***** ** ********** ***** hahahaha ********** *** ****** hahahaha***** *** *** **** *******
  • needrich10 needrich10:
    *** *** **** **** hahahaha******** hahahaha****** ***** ** ********** ***** ***
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Y Yer1n7kat6:
  • Narkotik Narkotik:
    Narkotik Narkotik: ***** *****