bitkilerimin neyi var ? acil yardım

Raikonen

Yeni üye
arkadaslar 2. growum bitkilerim 33 günlük auto cheese.4 bitkimden 1 tanesine lst 1 tanesine topping eğitimi verdim diğer iki bitkiye dokunmadım.ama topping yaptıgım bitkimin yaprak uclarında sararmalar başladı neyden kaynaklandıgnı bulamadım.resimlerle gerekli bilgileri aşağı yazdım yardımcı olucak birileri olursa sevinirim.
bio bizz gübre kullanıyorum. şimdiye kadar 2 kez 2şer ml grow gübresi ve 1 kez 1 ml call mag verdim.
büyük vantilatörüm vardı onu söktüm biraz güçlü geliyodu. yeni sipariş verdim growkentten yakında elime ulasıcak.

120*120*200 cadır
600w hps ısık
680 m3 karbon filtre
19 lt bez saksı
plagron light mix toprak

yaklasık 1 haftadır felan yaprak ucları böyle sadece topping yaptım.

bu bitkimde diğerlerine göre daha küçük kaldı ve yaprakları hep iç içe girdi

bu bitkimin üst yaprakları pençe gibi aşağı bakıyo

bu bitkilerin sorunu nedir ?

Son düzenleme:

Metgen7

Kıdemli Üye
üst yapraklar daki sarılık sanırım cal-magnezyum eksiklıgı değil nitrojen yada mangan oludu sanırım azot eksiği sararma altlarda olsa çal-mag ver biraz ama azot eksigini gübrelerin arkasında yazar onu bi tik fazla verebılırsın gene başka yorum bekle bakalım ne diolar ama digerleri bence gayet ii duruyor kolay gele

Raikonen

Yeni üye
sagol kardesım teşekkür ederim ilgine ama azot eksikliğini bi önceki growum da fazlasıyla yaşadım o yüzden o konuya hakimim öyle oldugunu sanmıyorum.

yaprak uçlarının düşüklüğü birden çok sorunun aynı göstergesi kankam. Aşırı sulama, az sulama, ısı streside yapabilir. Bazen fazla rüzgarda yapar derler ama sanmam senin durumunda sanki sulama sıkıntın çıkacakmış gibi. Peki şimdi asıl sorulara gelelim. Kaç watt ? uzaklık nedir ? Kaç günde bir sulama yapıyorsun? ne zaman gübreli sulama veriyorsun ?

bunun dışında o sararmalar bir eksiklik değil tam tersine gübre kitlenmesine benziyor gibi. Azot eksikliğinde daha çok rengin atması başlardı rengi solardı yani bitkinin ama burda direk yanık var yani bence. Flush gerekecektir diye düşünüyorum. Diğer bitkinin bodur kalmasından şikayetçi isen bitki ile ışık mesafesini iyice aç nodelar arası uzar bitki boyuna gider.

Raikonen

Yeni üye
asırı sulama olması ımkansız 5 günde bir 700 ml su veriyorum ama belki az geliyodur.cadırda büyük bi vantilatör vardı oda sıkıntı yaratmıs olabilir onu söktüm ideal bi tane sipariş verdim geliyo. nerdeyse 2 sulamada bir gübre veriyorum 1 kere de call mag verdim.ısıgım 600w hps mecbur baya yuksekte cunku cok sıcaklık oluyo ama öyle boya gitmediler şimdilik idare ediyo gibi.hasatı yaklasan bıtkılerım var onları cıkardıktan sonra cadırdan daha da asagı ındırcem ısıgı.ilgin için teşekkür ederim kardeşim.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** **** ***** **** ********** ***** ** ** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  • B bongalov:
  • kokokoco kokokoco:
    hahahahahahahaha* **** ****** ******** ***** ********** ***** ******
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    **** ****** ******** ***** ********** ***** ****** hahahaha
  • Night owl Night owl:
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    ***** **** ***** **** ********** ***** ** ** hahahaha** *****
  • B bongalov:
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** *** hahahaha** *****
  • Night owl Night owl:
    **** **** ****** ********** ***** ****** ******** ********* ***** **** *** **** *** ******* *** ***** ********* ***** ****** ***** ******** ***** ******** ****
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** ********* *** ****** hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*******
    +1
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ** hahahaha ******
  • Night owl Night owl:
    ****** ******** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    +1
  • B bongalov:
    +1
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    ******** hahahaha*
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    **** ******* **** ** ******* ****** ****** hahahaha ********* ********* ********* ** hahahaha **********
  • Didrug Didrug:
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • B bongalov:
    hahahaha****
  • B bongalov:
  • B bongalov:
  • Didrug Didrug:
    *** ******** ***** **
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** ******** hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha
    L Lew4nd0w5k1: ****** ******** hahahahahahahaha*** hahahahahahahaha