bitkim 38. günde çiçeklenmeye girmedi hala (auto)

ochizir

Üye
merhabalar ilk growuma 38. günü geçirdim . sponsorlu siteden aldıgım auto bitkilerim hala çiçeklenme evresine geçmedi acaba photo mu yolladılar bana diye tribe girdim . bilgili bi arkadas akıl verebilir mi ? normal mi bu durum çünkü bakıyorum sitedeki çiçeklere 30. günde çiçeklenmeye girmiş . 25. günde girmiş . 38. günde sömekleri gözüküyor . bitkimin fotoları alttaki gibidir

ochizir

Üye
ışıgım 150 w cob led . giriş çıkış aspiratörüm var içerde 2 adet vantilatör var biri ufak biri büyük. topragım light mix bez saksı . verdigim gübreler biobiz grow . çiçeklenmeyle beraber bloom alg a mic topmax elimde bulunmakta. ışık süresi 20/4 .
acaba 12/12 yapıp kendim mi sokmalıyım

Metgen7

Kıdemli Üye
ışıgım 150 w cob led . giriş çıkış aspiratörüm var içerde 2 adet vantilatör var biri ufak biri büyük. topragım light mix bez saksı . verdigim gübreler biobiz grow . çiçeklenmeyle beraber bloom alg a mic topmax elimde bulunmakta. ışık süresi 20/4 .
acaba 12/12 yapıp kendim mi sokmalıyım
Kolay gele usta
Auto bi bitki ise o kendinden girer çiçege diye biliyorum.
Ama sankı bügünü yarını yok çiçeklenecek gibi duruyor.
20/4 periyodu hiç değiştirme bence usta. Tabi başka grower arkadaşlarda bişey der zaar :)
genetic nedir ?

ochizir

Üye
Kolay gele usta
Auto bi bitki ise o kendinden girer çiçege diye biliyorum.
Ama sankı bügünü yarını yok çiçeklenecek gibi duruyor.
20/4 periyodu hiç değiştirme bence usta. Tabi başka grower arkadaşlarda bişey der zaar :)
genetic nedir ?
lemon og kanka genetik. cok teşekkürler herkese yorumlardan beklemeye devam o zaman

420t41

Üye
Cek heril :) genetiğim 45 günde başladı her hangi bir stres en az bir hafta geciktirir
lemon og kanka genetik. cok teşekkürler herkese yorumlardan beklemeye devam o zaman
büyüttüğün genetiği araştır hangi şartlarda kaçıncı gün çiçeğe gireceği bilgileri mutlaka vardır büyüttüğüm jack herer 55/65 gün arasında fakat 40/45 günlükken çiçeğe girdi toping LST yağtığım halde

S

silas

Guest
Tribe girme kanka çok yakında çiçeklenmeye girecekler, yeni nodullar üretmeye başlamış bitkin. Önemli olan bitkinin 1 ayda hızlıca çiçeklenmeye girmesi değil bitkinin sağlıklı bir veg dönemi geçirip çiçeklenme için yeterli büyüklüğe gelmesidir, iyi bir veg dönemi geçirip geniş hacimli ve çok dallı olan bir bitki zaten vereceği hasat miktarıyla bu açığı fazlaca kapatır.

ochizir

Üye
Tribe girme kanka çok yakında çiçeklenmeye girecekler, yeni nodullar üretmeye başlamış bitkin. Önemli olan bitkinin 1 ayda hızlıca çiçeklenmeye girmesi değil bitkinin sağlıklı bir veg dönemi geçirip çiçeklenme için yeterli büyüklüğe gelmesidir, iyi bir veg dönemi geçirip geniş hacimli ve çok dallı olan bir bitki zaten vereceği hasat miktarıyla bu açığı fazlaca kapatır.
reis peki bişi daha sorucam daha önce https://www.tohumsuz.com/threads/fazla-sulama-yaptıgım-çiçegime-yardım.10818/#post-85380 byle bir konum vardı ben bu hasta çiçegi düzelttim ancak tabiki bu konuda attıgım çiçeklenmeye giren çiçegim kadar büyük degil. yanında duruyor sizce ilerleyen aşamalarda aynı kabinde olması mesela ışıgı 12/12 yaptıgım zamanda bana sıkıntı yaratır mı yada bu çiçekte mi çiçeklenmeye bununla birlikte girecek ufak olmasına ragmen. @RabbitKanka @420t41 @Grauwolf

https://imgyukle.com/i/IchiRe

bu bitkide aynı günlük ancak konuya girip fotoğrafları incelerseniz fazla sulamadan küsmüştü kökleri çürümüştü . temizleyip tekrar topraga ektim yaşamaya devam etti ama haliyle bi 10 15 günlük eksigi var bana küstüğü zamandan .

S

silas

Guest
Aynen erken veg döneminde ona yaptığın kötü muamele hasat sürene miktarına kalitene yansıyacak. Anlamadığım bitkiler photoysa 18/6 dan 12/12 alırsın çiçeğe sokmak için ama, autoysa 20/4 yada 24 periyodunu sürekli vermen gerek. Düzelen bitki biraz ufak kalmış, ya saldım çayıra meylam kayıra ne verirse diyerek diğerleriyle aynı ışık periyodunu vereceksin, yada vege devam etmek için 18 saat ışık vermeye devam edeceksin ben olayı tam anlamadım.

ochizir

Üye
Aynen erken veg döneminde ona yaptığın kötü muamele hasat sürene miktarına kalitene yansıyacak. Anlamadığım bitkiler photoysa 18/6 dan 12/12 alırsın çiçeğe sokmak için ama, autoysa 20/4 yada 24 periyodunu sürekli vermen gerek. Düzelen bitki biraz ufak kalmış, ya saldım çayıra meylam kayıra ne verirse diyerek diğerleriyle aynı ışık periyodunu vereceksin, yada vege devam etmek için 18 saat ışık vermeye devam edeceksin ben olayı tam anlamadım.
bitkim auto . ben yanlıs biliyomusum o zaman autolarıda 12 / 12 yapıyoruz sanıyordum çiçeklenme döneminde .

S

silas

Guest
Hayır kanka 20/4 vereceksin hepsine değiştirme hasatı alana kadar

420t41

Üye
peki budama işlemi yapayım mı bugün tam olarak girdi çiçeklenmeye farkedebiliyorum . budama yapmak için rehber konu bulunmakta mıdır hangi dalları kesmem gerektiginin bilgisi bi yerde yazıyor mu acaba
Budama dediğin olayı da yanlış anlamışsın mesela bir canlının fazladan eli kolu bacağı olmaz demem o ki dalları kesilmez sadece çiçeklenme başladığında genelde alt kısımlarda ki sömeklerin ışık almasını engelleyen fan (büyük) yaprakları alınır bildiğim kadarıyla tecrübeli arkadaşlar bu konu hakkında daha detaylı cevap verirler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** *** ** hahahaha ***
  • Mordecai Mordecai:
  • ax-b ax-b:
    ********** *** ***** ***** hahahaha ** ****** **
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • ax-b ax-b:
    ***** ******** ******** hahahaha*
    +1
  • VendettaX VendettaX:
    +1
  • VendettaX VendettaX:
    *** ******** ** ****** * hahahaha** *** ***** ***** hahahaha ** ****** **
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Narkotik Narkotik:
  • Narkotik Narkotik:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • B badtrip420:
  • B badtrip420:
    ******** ****** ** **
  • 420x 420x:
  • Y yasopro2001:
    +1
  • A atılgan:
    ***** **** ******** **** ******** ****** ***** ***** ******** ******* ***** **** **** **** ******* ******** hahahaha***** ** **** ******* ********* ******* hahahaha ******* ********* *** ******** ******** ****** **** ******* ******* ******** *** ********** ** ******* ******* ******** ****** ******** ********** ***** ******** ***** hahahaha** ********* ******** hahahaha* **** hahahaha* ****** hahahaha hahahaha* **** ******* ****** ********* ******
    +1
  • A atılgan:
  • B badtrip420:
    ***** hahahaha ***** ***** ********* ***** hahahaha *********
  • A atılgan:
    hahahaha**** ******* **** *****
  • A atılgan:
    ****** ******* ****** hahahaha**
    +1
  • B badtrip420:
  • B badtrip420:
  • B badtrip420:
    ***** ********** ******** ***** ******** ********** ** ***** ***** hahahaha **
  • BABASULTAN07 BABASULTAN07:
    ******* ******** *** **** **** ********** *** ********** hahahaha ********* ******* ***** hahahaha **** ********** ******
    BABASULTAN07 BABASULTAN07: ******* ******** *** **** **** ********** *** ********** hahahaha ********* ******* *****...