Bitkim hastalandı

Aliço

Yeni üye
Sa kardeşlerim outdoor yapıyorum 1.5 aylık bitkiler, forumda araştırdım sanırım mangan ya kalsiyum eksikliği var bitkilerimde, advenced set kullanıyorum suyu çeşme suyunu 24-48 saat arası bekletip veriyorum şuan ne yapmalıyım ?

Trainer

Yeni üye
Cvp: Bitkim hastalandı

Aliço' Alıntı:
Sa kardeşlerim outdoor yapıyorum 1.5 aylık bitkiler, forumda araştırdım sanırım mangan ya kalsiyum eksikliği var bitkilerimde, advenced set kullanıyorum suyu çeşme suyunu 24-48 saat arası bekletip veriyorum şuan ne yapmalıyım ?

Bu şekilde doğru yanıt alman çok zor. Sorun hiç tahmin etmediğin bambaşka bir durum bile olabilir. Fotoğraf paylaşırsan bizim fikrimizi de öğrenebilirsin

R

Ripley'sOG

Guest

Trainer' Alıntı:
Aliço' Alıntı:

Bu şekilde doğru yanıt alman çok zor. Sorun hiç tahmin etmediğin bambaşka bir durum bile olabilir. Fotoğraf paylaşırsan bizim fikrimizi de öğrenebilirsin

+1 

Ancak kendi tecrübelerine güveniyor isen sorun yok gereken stabil bir ph (6.5 toprak) ve Callmag takviyesi bunun içinse onerim callmagxtra kullanabilirsin.

isin rast gitsin

Aliço

Yeni üye

Trainer' Alıntı:
Aliço' Alıntı:

Mobildeyim foto yollayamıyorum kardeşim ksura bakma

Ripley' Alıntı:
Trainer' Alıntı:

+1 

Ancak kendi tecrübelerine güveniyor isen sorun yok gereken stabil bir ph (6.5 toprak) ve Callmag takviyesi bunun içinse onerim callmagxtra kullanabilirsin.

isin rast gitsin

Rıpleys usta, sanırım gübreyi fazla verip yakmışda olabilirim, sence ne dersin olabilir mi ayrıca suyu sürekli dediğim gibi veriyorum yani dengesini bozmamaya çalışıyorum bitkinin

R

Ripley'sOG

Guest
Outdoor olarak ben gerilla tarzi düşünmüştüm.Genelde tuzluluk durumu sayet olmaz.Ancak şöyle bir durum var mesala bazi besinler fazla verildiği takdirde diğer maddenin alımını engeller.Potasyum buna bir örnek veya demir eksikligi alımı etkiler.Bunlar 2 ornek artırılır veya azaltılır ancak saksıda ise iyi bir flush ardından stabil ph ve Callmag tavsiyesi olayi çözecektir.(Callmag fazla vermemeye dikkat et 1 hafta devam et 1 ml oraninda ardında yeni yaprakları gozle bizi haberdar edersin)

isin rast gitsin

Unutmadan senden resim bekliyoruz.

Aliço

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
Outdoor olarak ben gerilla tarzi düşünmüştüm.Genelde tuzluluk durumu sayet olmaz.Ancak şöyle bir durum var mesala bazi besinler fazla verildiği takdirde diğer maddenin alımını engeller.Potasyum buna bir örnek veya demir eksikligi alımı etkiler.Bunlar 2 ornek artırılır veya azaltılır ancak saksıda ise iyi bir flush ardından stabil ph ve Callmag tavsiyesi olayi çözecektir.(Callmag fazla vermemeye dikkat et 1 hafta devam et 1 ml oraninda ardında yeni yaprakları gozle bizi haberdar edersin)

isin rast gitsin

Unutmadan senden resim bekliyoruz.

Ustam çok teşekkür ederim en yakın zamanda callmag sipariş verip işe başlıyacağın diğer sefere fotoğrafda atmaya çalışacağım çok teşekkür ederim

Aliço

Yeni üye

woms' Alıntı:
Aliço gübrede ph perfext yokmu ? Gardaş

Var gardaşım bende onu anlamadım ki zaten, baktım ph kaynaklı sorun olabilir yazıyor ben zaten çeşme suyunu 24 saat bekletip gübreyi karıştırıp öyle beriyorum gardaşım

W

woms

Guest
Gardaş ben sana geçen dedim ki bende aynı seti kullanıyorum ama bunda azot eksik dedim npk gübre al 10 15 tl arası

Aliço

Yeni üye

woms' Alıntı:
Gardaş ben sana geçen dedim ki bende aynı seti kullanıyorum ama bunda azot eksik dedim npk gübre al 10 15 tl arası
 Gardaşım sorun azot eksikliği değil sorun gübreyi fazla vermem gibi geliyor bana

W

woms

Guest
Yukarda ilk konu açtığında vitamin eksikliği diyon şimdi gübre yanması diyon sen yarin bir foto çek gardaş görelim daha sağlıklı yorum yaparız

Aliço

Yeni üye

woms' Alıntı:
Yukarda ilk konu açtığında vitamin eksikliği diyon şimdi gübre yanması diyon sen yarin bir foto çek gardaş görelim daha sağlıklı yorum yaparız

Gardaşım forumu araştırdığımda vitamin eksikliği gibi gözüküyor ama ben kendi tecrübeme göre konuşuyorum yani elimin ayarını kaçırmış olabilirim gübre fazla gelmiş olabilir

W

woms

Guest
BEndede vardı gübre yanması hatta senin ilk konu yaZdığında başgöstermişti dediğim güvre extra vitamin aldım azot fosfor kalsiyüm iyi geldi sen müsait olduğunda bir foto aç

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • T Tropikal.MR:
    ***** hahahaha **** ******
  • NewGardener NewGardener:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**
  • O Oci137:
    *** ******* ***** * ******** ***** *** ****** ****** ***** **** ** ***** ***** ***** ********
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha****** ******* **** hahahaha **** ***** *** ******* ******
  • O Oci137:
    ** ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • lavrens lavrens:
    ***** hahahaha ** ********* ** *** ****** *** * ***** *** *** ******** *** ** ** ******* ** *** ****** *** ****** ** ********* ******** ****** ********** * ****** ***** ******
  • L Levrekbaz45:
    *** ****** *** ******** ***** **** ** ********* *** ****** ** ******* hahahaha
  • L Levrekbaz45:
    ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • O Oci137:
    ********** ***** hahahaha**** ***** **** ******* ***** ********** ******* ********** ******* ********** ********** hahahaha ***** hahahaha ****** ****** ***** **** ** ******* ***** ***** ** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ******** ****** ******** ****** ******* ***** ** hahahaha* ******** ******** ***** ** hahahaha ***** ******** ** ******** ***
  • Night owl Night owl:
    *** ** ***** *** ** ****** hahahaha* ****** * ***** *** *** ** ******* ***** ******* hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha**********
  • Night owl Night owl:
    *** *** ***** ******** ******** ********** hahahaha**** hahahaha ** ********* ******** **** ******* ** hahahaha** *** ********* ***** ********
  • Night owl Night owl:
    ****** ****** ****** **** ********* hahahaha* ***** ***** ** hahahaha hahahaha******* ***** hahahaha ***** ******** **** ********** ********** ******** ********** ********** ***** ******* hahahaha ***** hahahaha
  • Night owl Night owl:
    ********* ****** ** ** ******* ******* ******** ****** *** ****** ****** ****** ********** ***** ******* ********** ********* ***** ********* ********** ** ***** hahahaha** hahahaha* *** *** ****
  • Night owl Night owl:
    ******* ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Night owl Night owl:
  • bafici bafici:
    ******** * ***** ******** ********* *** ***** ***** ******** **
  • bafici bafici:
    **
  • K Kamacı6161:
    ******** ******** ******* ***** ********** ***** **** **** ** ******* ****** ********
  • quorthon quorthon:
    ******** ********** ***** ***** ***** hahahaha**** ***** ******* ****** * **** ********
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******** ******** **** ***** hahahaha ********* *** **** ** ********** *** ***** ******* hahahaha***** ******** ***** ******** ****** ******** ******** ******** ****** ****** ******* ** ** ******* ***** ** ********** ******** ******* ***** ******* ******
  • Houp53 Houp53:
    hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** ********* ********** **** hahahaha ***** hahahaha* ** ******** ******
    Houp53 Houp53: hahahahahahahaha ** ****** hahahaha**** ********* **** ****** ********** **** *********...