Bitkim sararmaya başlamış lütfen yardım

Toman35

Yeni üye
Arkadaşlar merhaba ben çok amatörüm bitkim yaklaşık 3 haftalık ve hafiften sararmış üst kısmı nedeni nedir hiç gübre kullanmadım ne gübre kullanmam lazım bilmiyorum da 

Fotorafı bu şekilde yardımınızı bekliyorum diğer bitkim de bu şekilde öldü

https://ibb.co/Xxm1TF0

raxon

Yeni üye
Dostum selam suyunun ph değerini biliyor musun ? Ne kadar aralıkla sulama yapıyorsun ?

Toman35

Yeni üye
Merhaba ph 7.35 toprağı kurutukca elimle bakıyorum kurudukça sulama yapıyorum
Normalde kendi yaptığım led ışığın altında duruyordu bugün balkona koydum baktım böyle olunca

Limonhaze88

Yeni üye
Cvp: Bitkim sararmaya başlamış lütfen yardım

Ph çok yüksek de onla alakalı değildir bence dostum azot eksikliğidir o. Azot yükseldikçe koyulaşır diye biliyorum çünkü

raxon

Yeni üye
Cvp: Bitkim sararmaya başlamış lütfen yardım

Toman35' Alıntı:
Merhaba ph 7.35 toprağı kurutukca elimle bakıyorum kurudukça sulama yapıyorum
Normalde kendi yaptığım led ışığın altında duruyordu bugün balkona koydum baktım böyle olunca

1-Dostum ph pek etki etmiyor ama yinede dinşlendirilmiş su vermen daha mantıklı.
2- Sulama için bitkinin 2-3 değil 5-6cm toprağa parmağını sok ve kuruysa o zaman sula fazla sulamada zarar verebiliyor.
3- Nisan mayıs aylarından güneşten gelen UV ler daha agrasif oluyor ve anlayacağın sera etkisi yaşatıyor bitkiye  bu denli sonuçlar doğurabiliyor diye biliyorum ben ama genede üstatlarımızında  fikrini almanda fayda var.

cannabis16

Ordinaryüs
bitkin açım diye bas bas bağırıyor.. özellikle de Azot istiyor..
bitkinin ana dalı bile morarmış açlıktan..toprağın rezil bi toprağa benziyor zaten,içinde bişey yok demekki,bitkin sen gübreyle desteklemedikçe artık büyümesi çok çok yavaşlar..

hemen grow gübresi ver bitkine..şimdilik yarım dozla başla..hatta elinde calmag varsa onu da yarım doz ilave edebilirsin..

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Kanka Chat bot:
    Kanka Chat bot: ***** *** ******* *** *** *********