Bitkim zor günler mi yaşıyor ?

barker

Yeni üye
Selam, 16. haftayı bitirdiğimiz şu günlerde bitkim bu halde;

Çorbacı tohum ve ilk deneyimim
250watt hps (12/12 saat)
%37-55 arası nem
BioGrow ve BioBloom 1 gübreli 2 gübresiz 2 günde bir suluyorum ortalama
Musluk suyunu en az 24 saat dinlendiriyorum 3-4 damla elma sirkesiyle ph düşürüp 6.5 civarında suluyorum

Kanka

Administrator
Yönetici
Gözlemlerımı söylıyım , calmag ıstemış bıtkı karşılayamamışsın sonrasında azot ıstemış buseferde azot eksıklıgını farkedıp azota boğmuşsun , ph olcerın kalibrasyonundan eminmisin bide , hasat alırsın kanka alamazsın demıyorum ama cok daha ıyı alabılırdın olsun genede elıne sağlık

barker

Yeni üye
Gözlemlerımı söylıyım , calmag ıstemış bıtkı karşılayamamışsın sonrasında azot ıstemış buseferde azot eksıklıgını farkedıp azota boğmuşsun , ph olcerın kalibrasyonundan eminmisin bide , hasat alırsın kanka alamazsın demıyorum ama cok daha ıyı alabılırdın olsun genede elıne sağlık

Şuandan itibaren calmag başlasam toplar mı bitki? ilk bitkiye 2 hafta önce flush atmıştım tekrar atmalıyım o zaman ?

Bundan sonra ki süreç içinde tavsiyelerinize ihtiyacım var, yorum ve destek için teşekkürler

Kanka

Administrator
Yönetici
calmag verırsen bıtkı toparlar evet ama azot ıcerdıgı ıcın sömeklenmede ıyı bı rol oynamaz , şuan sömek zamanındasın dolayısıyla kullanmanı tavsiye etmem , ancak flush suyuna keciboynuzu pekmezi katsaydın onun ıcınde calmag dahil bircok takviye var yardımcı olurdu

barker

Yeni üye
calmag verırsen bıtkı toparlar evet ama azot ıcerdıgı ıcın sömeklenmede ıyı bı rol oynamaz , şuan sömek zamanındasın dolayısıyla kullanmanı tavsiye etmem , ancak flush suyuna keciboynuzu pekmezi katsaydın onun ıcınde calmag dahil bircok takviye var yardımcı olurdu

O zaman keçiboynuzu pekmeziyle tekrar flush atıp önüme bakmalıyım sanırım

dmt25

Üye
Gecmis olsun kanka, merak ediyorum ne kadar ne kalitede alabilicegini bu bitkilerden guncellersen takipteyim

barker

Yeni üye
Selam, 16. haftayı bitirdiğimiz şu günlerde bitkim bu halde;

Çorbacı tohum ve ilk deneyimim
250watt hps (12/12 saat)
%37-55 arası nem
BioGrow ve BioBloom 1 gübreli 2 gübresiz 2 günde bir suluyorum ortalama
Musluk suyunu en az 24 saat dinlendiriyorum 3-4 damla elma sirkesiyle ph düşürüp 6.5 civarında suluyorum

Selamlar, trikomların %50-%60 ı rakı beyazı ve pistillerde aynı oranda kahverengileşti ama bitkinin genel durumu bu hale geldi.
Son flush ı attım ve karanlığa aldım.

Erken hasat mı olacak? Tavsiyeleriniz neler ?

Kanka selam dediğin gibi flushı atıp karanlığa aldıysan hasat edicen artık yalnız sömekler tam şişmemiş ama yapıcak bişey yok benimde ilk growlarımda ph metre yoktu sonlara doğru hele bitkiyi hasat ederken fan yaprağım kalmamıştı senin ph metre yalnış bence ikinci growda ph aldım bu seferde kalibre yapamamışım aynı sorunu yaşadım bence sıkıntı ph olabilir bol hasatlar ve bol dumanlar takipteyim bakalım kuru ne kadar çıkacak?

barker

Yeni üye
Kanka selam dediğin gibi flushı atıp karanlığa aldıysan hasat edicen artık yalnız sömekler tam şişmemiş ama yapıcak bişey yok benimde ilk growlarımda ph metre yoktu sonlara doğru hele bitkiyi hasat ederken fan yaprağım kalmamıştı senin ph metre yalnış bence ikinci growda ph aldım bu seferde kalibre yapamamışım aynı sorunu yaşadım bence sıkıntı ph olabilir bol hasatlar ve bol dumanlar takipteyim bakalım kuru ne kadar çıkacak?

Evet artık hasat :( ph metrem var ama sanırım kalibrasyonu bozulmuş. İlk grow deneyimliyoruz bakalım ama strese soktu.

güncelleyeceğim teşekkür ederim kanka

Ph işini çözersen bi dahaki growda sıkıntı yaşamazsın tamamen kuruyup ölen yapraklarıda temizle istersen...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ** **** ****** *** ******** ******** ***** ******** *** **** ****** ***** ****** ********* *** ********* *** ****** **** hahahaha ** ****** *********
  • Night owl Night owl:
    *** **** ***** **** ******** ****** ********* ******* *** ******** *** **** ****** ***** ****** ********* *** ********* *** ****** **** hahahaha ** ****** *********
  • Night owl Night owl:
  • Mordecai Mordecai:
    ********* ******** ***** *** ******** ********* ****** ****** ***** ****** ****** ****** ***** ******* ********* ******** **** ******* hahahaha ***** ********** **** ** ***** **** ********** ****** ***
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Night owl Night owl:
    ***** ********** *** ********** ******** **
  • Mordecai Mordecai:
  • A active661:
    ***** ***** hahahaha** hahahaha***** ******** ***** *** ******** ********* ****** ****** ***** ****** ****** ****** ***** ******* ********* ******** **** ******* *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* ***** **********
  • kkush kkush:
    ********** hahahaha** ********* hahahaha* * ** hahahaha***** ******** ***** *** ******** ********* ****** ****** ***** ****** ****** ****** ***** ******* ********* ******** **** ******* *********
  • Night owl Night owl:
    ***** ***** ** ** ******* ********** ********* ******* ******* ******* ********* ***** **** ****** ******* ******** ******* ********* ******** ***** *** ******** ********* ****** ****** ***** ****** ****** ****** ***** ******* ********* ******** **** ******* *********
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • Mordecai Mordecai:
    ********** **** hahahaha
    +1
  • D despotdes:
  • I ichbinkrytpon:
    ******* ******** ***** ***** **
  • Mordecai Mordecai:
  • L Lew4nd0w5k1:
    ****** *** ** ********** ** ****** ****** ** ** ***** **** ****** *** ** ****
  • Night owl Night owl:
  • I ichbinkrytpon:
  • Night owl Night owl:
    **** ********* **** ***** ***** hahahaha** *******
  • Mordecai Mordecai:
  • D despotdes:
    ****** *** **** ******** *** ** **
  • Night owl Night owl:
  • D despotdes:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha *** *** ****** *** ******* **** ******* ******** ***** ***** **
    Night owl Night owl: hahahaha *** *** ****** *** ******* **** ******* ******** ***** ***** **