Bitkimin içine bakın nasıl oldu bu

istr

Ordinaryüs
Mesala tırtık yapıp kafasını kontrol edenlerede gübre tadı geliyormuymuş ?
Evet, hatta düzgün flushlanmaması sonucu kuru mide bulantısı, baş ağrısı da yapıyor. Gübrenin tadını net olarak alamazsın zaten, bitkiye ne verirsen bitkinin damarlarında o dolaşır, sen de onu içersin. Sen gübre içmek istiyorsan iç, flushın bi işe yaramadığı gibi hurafelerle gelip kalabalık yaratmasan yeterli benim için

Son düzenleme:

ufleyenkedi

Kıdemli Üye

Kanka bu flush konusu
Yıkama Önemli mi?

Kızarma hakkında milyonlarca görüş var. Büyümeye ilk başladığımda, diğer yetiştiricilerden öğrendiğim alışkanlıklara dayanarak her zaman kızarırdım. Ancak bazen bunu tamamen atlardım. Yetiştiricilerin size sifonu çekmenizi söylemesinin en yaygın nedenlerinden biri, bunu yapmamanın lezzeti etkilemesidir. Kızardıktan ve kızarmadıktan sonra, kişisel olarak koku veya tat açısından hiçbir fark anlayamadım.

Aslında tomurcuklarımın tadı ve tadı konusunda pek çok iltifat aldım. Yıkanmamış tomurcuklarımda diğerlerinin uyardığı gibi "kimyasal" bir tat yoktu ve temizleme ihtiyacının temelde büyüyen bir efsane olduğunu ya da yetiştiricilerin yalnızca bitkilerine çok fazla besin verdiklerinde yapmaları gereken bir şey olduğunu düşündüm.

Bir keresinde bir test yapmaya karar verdik. Biraz tomurcuk topladık ve sonra temizlemeye başladık. Tomurcukların geri kalanını yıkamadan sonra topladım. Tomurcuklar farklı zamanlarda toplandığından bu mükemmel bir deney değil, ancak kızarmanın tat veya kokuyu arttırmada bir etkisi yok gibi görünüyor.

Herhangi bir takviye olmadan, tüm çiçeklenme aşaması boyunca besin seviyelerimiz her zaman düşük tarafta olabilir. Belki de daha düşük seviyeleri korumak, tomurcuklarda her türlü besin birikimini (tabiri caizse) önler. Kızarmış tomurcukların dumanının biraz daha yumuşak olması mümkündür, ancak bunu söylemek zor.

Peki bu bir şeyi kanıtlıyor mu? Hayır. Yararlı olabilir ama eğer unutursan bu konuda fazla endişelenmem. Öte yandan, kızarmaya çok erken başlamadığınız sürece herhangi bir gerçek dezavantaj da yok gibi görünüyor. Bu nedenle, her yetiştiricinin ne düşündüğünü görmek için bunu kendi başına denemesini tavsiye ederim!

Bu günlükte de 3 günlük karanlık deneyi var.
  • 3 günlük karanlık dönemden önce: %16,9 THC
  • 3 günlük karanlık dönemden sonra: %17,6 THC
Vay! Bu, herhangi bir kontrolün olmadığı anlık bir testti, bu yüzden buna biraz ihtiyatlı davranın. Bunun bir tesadüf olup olmadığını görmek için daha fazla yan yana deney yapmalıyım. Karanlık bir dönemin THC'yi tutarlı bir şekilde bu kadar artırabileceğine inanmak benim için zor. Başka bir faktör var mı diye merak ediyorum. Belki de tomurcuklar arasındaki doğal farklılıktı. Bitkinin yarısının hasat edilmesinin stres nedeniyle kalan tomurcuklardaki THC'yi arttırmış olması da mümkündür ve bunun karanlıkla hiçbir ilgisi yoktur. Veya bilinmeyen bir faktör.

Bir takip deneyi kesinlikle geliyor. Bu ilki son dakikaydı ve iyi planlanmamıştı. Kontrol tesisi yoktu. Ancak bir sonraki deney klonları içerecek ve toplam değişken sayısını azaltmak için bitkileri karanlık dönemden önce ve sonra ayrı ayrı toplayacağım. Belki başka benzer testler de düşünürüm

gönderdiğin dökümanlarda yazanlar bunlar özetle kesin bir sonuç yok! Hadi dumanın bol olsun

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • B boldpilot34:
    ********* ****** hahahaha ******
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
    *** hahahaha****
  • G gokzn:
    hahahahahahahaha
  • G gokzn:
  • G gokzn:
    ****** **** ********** *** **
  • G gokzn:
    ****** ** ******* ****** ******** hahahaha*
  • G gokzn:
  • G gokzn:
    ** hahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    **** hahahaha
  • G gokzn:
  • G gokzn:
  • G gokzn:
    hahahahahahahaha *** ***** ****
  • I ichbinkrytpon:
    hahahaha**** ***** *** ** ******** ***** hahahahahahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    hahahaha* ********* ********** ***** **** ******** hahahaha hahahaha *** ******
  • G gokzn:
  • G gokzn:
    ******* ******** ******* hahahaha ***** *****
  • I ichbinkrytpon:
    ****** ******** ** **** ******** hahahaha* ********** ***** ********* **** ******** **** ** *****
  • I ichbinkrytpon:
  • G gokzn:
  • G gokzn:
  • G gokzn:
  • I ichbinkrytpon:
    ***** ***** hahahaha** ********** ** ***** ******** ****** ****** **** ***** ****** ****** **** ******
  • I ichbinkrytpon:
    I ichbinkrytpon: *** ****** *** ***** *** ******** ********* ****