Bitkimin yaprakları kendileri ni salıyor yardım lütfen?

Tiny

Üye
Merhaba bitkilerimin yaprakları salıyor aşa doru ne yapmam gerekiyor
3 hafta önce flush attım 10gün önce gübre ile yarı besleme yaptım 3 gün önce sadece calmag ile besleme yaptım ışık ile bitki mesafesi 45cm normalde haftada bir sulama yapıyorum 2 Litre su verdim altan çıkmadı bende 3,250 verdim ?

Myhtra

Müptezel
Ph sorunu var gibi duruyor alttan akan suyun ppm ölçebilirsen daha güzel olur flush sonrası rahatlaması lazımdı kaç litre saksın gübre ne kullanıyorsun detaylandırırsan soruna bakalım merak ettim bende

Myhtra

Müptezel
Şimdi yaprakların sarkması sulama ile alakalı olduğuna işaret ediyor bir de rengi var pH ayarlı boş sulama ile devam et derim bitkinin sorununu anlayabiliriz bir de boş sulama yaptığında alttan mutlaka aksın alttan akan suyun ppm ölçebilirsen muazzam olur toprak kurumadan sulama yapma mutlaka kuru olsun takip et düzelecektir

istr

Ordinaryüs
Şimdi yaprakların sarkması sulama ile alakalı olduğuna işaret ediyor bir de rengi var pH ayarlı boş sulama ile devam et derim bitkinin sorununu anlayabiliriz bir de boş sulama yaptığında alttan mutlaka aksın alttan akan suyun ppm ölçebilirsen muazzam olur toprak kurumadan sulama yapma mutlaka kuru olsun takip et düzelecektir
Yaprakların sararması aynı zamanda nitrojenin yani azotun eksikliğine işaret değil midir hocam, arkadaş zaten yakın zamanda flushdan sonra yarı gübre besleme yapmış, bitkiler yaklaşık 3 sulamadır azotsuz sulanıyor yani
1697656769987.png

istr

Ordinaryüs
Birde benim bilgim doğrultusunda sulama sararması yaprağın sapından ucuna doğru ilerler, görselde uç kısımdaki sarılıkların daha fazla olduğu görülüyor yani bitki yapraktan besin çekiyor gibi geldi bana hocam

Myhtra

Müptezel
Yaprakların sararması aynı zamanda nitrojenin yani azotun eksikliğine işaret değil midir hocam, arkadaş zaten yakın zamanda flushdan sonra yarı gübre besleme yapmış, bitkiler yaklaşık 3 sulamadır azotsuz sulanıyor yani
Ekli dosyayı görüntüle 18412

Yorumun çok doğru haklısın ancak topraktaki besini şuanda bilmiyoruz ve sulamalarda alttan akıtma yapılmamış ona istinaden bir sulama daha boş geçilebilirdi pH ayarlı şekilde yinede senin yorumun doğrultusunda gübreli de girilebilir süreci merak ettim bende 2 grow öncesinde aynı sorunum vardı sararmış salan yapraklar toprakta besin kitlenmesi olmuştu 2 boş sonrasında dikildi ayağa sulamanın miktarı da doğru değil haftada 1 sulama kızları yakar kavurur

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • K kısırlıı:
  • L LPhaze:
    ********** ******* hahahaha ****** ** *** ****** * **** ***** hahahaha* ****** ********* ****** ***** ********** hahahaha* **** ******** ** ******* **** ** ***** ******* **** ****** ******* ***** *** *
  • quorthon quorthon:
    **** **** ***** **** ****** ****** hahahaha ***** ******* **** ******** hahahaha*** *** hahahaha** *** **** ** ** ** ****
  • quorthon quorthon:
    *** **** ** ******* *** ** *** **
    quorthon quorthon: *** **** ** ******* *** ** *** **