bitkiye bir haller oldu yine ustalar bakar msınız, Rip usta ?

Aliço

Yeni üye
Birkiye yine anormal derece bir sararma oldu yaktım mo yoksa farklı bir sorun mu bir kere yakmıştım flush yaptım sonra gerçekten çok az gübre veriyordum yine böyle oldu sorun medir veya farklı bir şey mi ?

https://ibb.co/iavWQT

https://ibb.co/gQhZeo

https://ibb.co/iahZeo

https://ibb.co/jY92X8

reaL

Üye
azot eksiliği var şurdan bak çeviri ile : http://www.ilovegrowingmarijuana.com/nutrient-deficiency-nitrogen/#fix-nitrogen-deficiency

Aliço

Yeni üye
Cvp: bitkiye bir haller oldu yine ustalar bakar msınız, Rip usta ?

reaL' Alıntı:
azot eksiliği var şurdan bak çeviri ile : http://www.ilovegrowingmarijuana.com/nutrient-deficiency-nitrogen/#fix-nitrogen-deficiency

Ustam şükürler olsun yaktım diye korkuyordum bitkiyi ama şöyle bir şey var ben grow micro ve son zamanlarsa bir defa cal mag verdim birki bu ları almıyor gibi geliyor ph yüzünden, çeşme suyunu bekletipde veriyorum halbuki

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
Bitkinin Nitrojene ( azot ) ihtiyaci var kardesim. Unutmayin alt yapraklar sararmaya baslarsa bu bitkinin grow gubresi almadigina isarettir sadece. Yapraklarin egik durma sebebi koklerin bulundugu toprak icinde adam akilli nefes alamamalari knka, Bir dahakine daha hafif bir toprak kullan ve o topraga bu koydugundan biraz daha fazla kati gubre koy cunku bitki cabuk bitiyor gubreyi

Aliço

Yeni üye

TohumsuzEsrar' Alıntı:
Bitkinin Nitrojene ( azot ) ihtiyaci var kardesim. Unutmayin alt yapraklar sararmaya baslarsa bu bitkinin grow gubresi almadigina isarettir sadece. Yapraklarin egik durma sebebi koklerin bulundugu toprak icinde adam akilli nefes alamamalari knka, Bir dahakine daha hafif bir toprak kullan ve o topraga bu koydugundan biraz daha fazla kati gubre koy cunku bitki cabuk bitiyor gubreyi

Abi bir keresinde yaktım flush yaptım söylemiştim ya sanada tekrar yaktım diye korktum o zaman şimdi yine gübre vermeye başlıyorum bu sefer cal mag da ekliyorum abi içine uygun mudur birde abi susamışlardı su vermeden önce çektim fotoğrafları ondan baya bir eğik yaprakları bu sefer katı toprak kullandım ama bir dahakine torf alıcam abi çok sağolasın

Ba$kan

Yeni üye
Bitkin çoğu besinleri ememiyur.ph den kaynakli bir sorun.toprağin hava almasini sağla.(N) elementi baya az gözüküyor.birak grower mirower gubreleri.git (N) yüksek (npk)gubre al.duzeldiğinde yine kendi kafana göre devam edersin

Aliço

Yeni üye

Ba$kan' Alıntı:
Bitkin çoğu besinleri ememiyur.ph den kaynakli bir sorun.toprağin hava almasini sağla.(N) elementi baya az gözüküyor.birak grower mirower gubreleri.git (N) yüksek (npk)gubre al.duzeldiğinde yine kendi kafana göre devam edersin

Kardeşim ph sorununu nasıl çözücem çeşme suyunu dinlendirerekvermekten başka birşey yapamıyom ne önerirsin

TohumsuzEsrar' Alıntı:

Oguz baskan bitkiye calcium ve magnesium için calmag yerine doğal maden suyu verilebilir mi? Bol miktarda var çünkü.

Aliço

Yeni üye

jackHerrer' Alıntı:
TohumsuzEsrar' Alıntı:

Oguz baskan bitkiye calcium ve magnesium için calmag yerine doğal maden suyu verilebilir mi? Bol miktarda var çünkü.
 Mantıklı bir soru kanka oğuz abi ne dicek
 acaba

Ba$kan

Yeni üye
Biliyorum masraf etmek istemiyorsun.ona göre lemon tozu tekoniğini uygulucaz.2,3 avuç lemon tozunu yarim litre suya.sonra iyice kariştir.cola kapaği kadar 10 lt suya koy.ve git kağit ph olçer al.bir iki kere dene ayar eline geldiğinde.sadece ne kadar kapak dökeceksin bilirsin.bu dediğim fazla masrafa girme diye onerdiğim bir işlem.yoksa ayri yontemler de var.ayrica maden suyu yerine gubreyi doğruca ora döksende.iyi ememezse yetersiz kalacaktir

Aliço

Yeni üye

Ba$kan' Alıntı:
Biliyorum masraf etmek istemiyorsun.ona göre lemon tozu tekoniğini uygulucaz.2,3 avuç lemon tozunu yarim litre suya.sonra iyice kariştir.cola kapaği kadar 10 lt suya koy.ve git kağit ph olçer al.bir iki kere dene ayar eline geldiğinde.sadece ne kadar kapak dökeceksin bilirsin.bu dediğim fazla masrafa girme diye onerdiğim bir işlem.yoksa ayri yontemler de var.ayrica maden suyu yerine gubreyi doğruca ora döksende.iyi ememezse yetersiz kalacaktir

Ustam çok güzel söyledin teşekkür ederim ben şey düşünmüştüm 4 L suya göz karsrı 7 damla falan limon sıksam versem olmaz mı

Ba$kan

Yeni üye
Oda olur kardeşim.ama zaman geçtikçe kendin istemesenDe bu işlemi aksatacaksin.eğer buyle yapar san.ayar eline gelinceye kadar ph kağidi al​

Aliço

Yeni üye

Ba$kan' Alıntı:
Oda olur kardeşim.ama zaman geçtikçe kendin istemesenDe bu işlemi aksatacaksin.eğer buyle yapar san.ayar eline gelinceye kadar ph kağidi al​

Yok ustam bu şekil olur diyorsan bunları böyle yapayım diğer hasata alet edevatı tam takır ayarlayıp öyle başlayacağım

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • S Seytan. Mari:
    S Seytan. Mari: ******** **********