Bloom için gübre fikrim ne dersiniz?

Sonne

Kıdemli Üye
Kankalar geçen growumda npk 20-20-20 denedim kafam kadar sömek yaptı fakat tricon basmadı bitkiler düşük kafası oldu. Tüm bloom süresi boyunca fosfor ve potasyum miktarı kadar azot da verdiğimden kaynaklı olduğunu düşündüm. (Çiçekte bi yerden sonra yüksek azot çiçeğe yarar değil zarar getiriyor mottosundan yola çıkarak bunu düşündüm.)
Şimdi diyorum ki çiçeklenmenin başlangıcındaki ilk 3 hafta uan32 ve 0-20-20 npk gübre verip 3. Haftadan donra uan32yi 3/1 e düşürüp 0-20-20 npk ile işin sonuna gidim diyorum. Bitki yanar diyen arkadaşları duyabiliyorum sizce nası olur? Calmag overdrive var elimde onlarıda vericem zamanlarında. 4 bitkiye 240qb ve 550w cob led olucak. Bence yanmayacaklar verdiğimi yakacaklar. Daha önce 0-20-20 npk kullanan varsa yeşillendirsin.

Kankalar geçen growumda npk 20-20-20 denedim kafam kadar sömek yaptı fakat tricon basmadı bitkiler düşük kafası oldu. Tüm bloom süresi boyunca fosfor ve potasyum miktarı kadar azot da verdiğimden kaynaklı olduğunu düşündüm. (Çiçekte bi yerden sonra yüksek azot çiçeğe yarar değil zarar getiriyor mottosundan yola çıkarak bunu düşündüm.)
Şimdi diyorum ki çiçeklenmenin başlangıcındaki ilk 3 hafta uan32 ve 0-20-20 npk gübre verip 3. Haftadan donra uan32yi 3/1 e düşürüp 0-20-20 npk ile işin sonuna gidim diyorum. Bitki yanar diyen arkadaşları duyabiliyorum sizce nası olur? Calmag overdrive var elimde onlarıda vericem zamanlarında. 4 bitkiye 240qb ve 550w cob led olucak. Bence yanmayacaklar verdiğimi yakacaklar. Daha önce 0-20-20 npk kullanan varsa yeşillendirsin.
Dostum cicekte azot zehirlenmesi varsa ayikman lazim ,pençelenmiş yaprak sendromu oluyor ustten alta ve yapraklar yaniyor. Bence sen uan falan verme veg donemi bittiyse yeni gubrelerine başlamadan bi flushla sonra ya uan ver yada npk veg veya bloom artik hangi dinemdeyse . P,k da fazla gelmis olabilir vegde. Cozum flush

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
tricom sadece gübre ile alakalı değil dostum. bitkiyi eğitimlerle sistematik streslere sokman lazım tiricom için

Sonne

Kıdemli Üye
tricom sadece gübre ile alakalı değil dostum. bitkiyi eğitimlerle sistematik streslere sokman lazım tiricom için
Haklısın hocam biliyorum o kadar büyük sömeklerde tricom olmaması herşeyi aynı yapıp sadece ilk defa 20-20-20 npk kullanınca npk ya bağladım direk. Uan32 yi veg de kullandım şimdi çiçeğe geçişte 3 hafta daha kullanım diyorum. O sırada ve sonrasında sadece pk vereyim diyorum duruma göre ihtiyac doğrultusunda calmag filan veririm dedim. Kafam karışık biraz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • NewGardener NewGardener:
    ***** ******* ********* ***** **** ** ***** ***** ***** ** ********* **** *** * ** *** ****** ** **** ***** ********* hahahaha ***** ******* ***** ******* **
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
    *** hahahaha** hahahaha ******** ** **** **** ******* ***** hahahaha** ****** **
    ***** ******* ********** **
    ***** ***** **** *
  • Emmy Emmy:
    ** ********** **** ***** ***** hahahaha* ***** **** ******* ***** ******** ***** ***** ********** ****** **
    +1
  • M merto1835:
    ****** ******* ********** ******* ****** ********* ** hahahaha** ***** hahahaha**
    ********* ****** ***** ********** ***** ******** ***** **
  • M merto1835:
  • M merto1835:
    ** ****** ****** ******* ***** hahahaha**
    ** ****** ********** ***** ******* ********* **** *** ****** ********* hahahaha**
  • M merto1835:
    ******** *** hahahaha** **** ***** ******* ********* **** *** ****** ********* hahahaha**
    +1
    ******* hahahaha* ********* ****** ***** ***** *** *****
    ***** ********* ****** ***** hahahaha*** ****** ** **** ******** *** ******** ***** *** **** ** ***** ***
  • M merto1835:
    ******** *** ******** ******* ********** ***** ********* ***** ***** ****** *** ****** ******
  • M merto1835:
    ****** ********* hahahaha*** ********* ****** ***** hahahaha*** ****** ** **** ******** *** ******** ***** *** **** ** ***** ***
    **** * ***** **** ******* **** *** ********* *
    ***** *** ******* ********** ***** ***** ******** ********* ****** hahahaha**** ***** ***** ******** ****** ** ** ******* ****** ****** **** ****** *** ******* ********* ***** *****
    Lemonhazelover Lemonhazelover: **** * ***** **** ******* **** *** ********* *****