Blue Dream autoflower 40. gün.Önerileriniz ve tavsiyeleriniz?

asus1

Yeni üye
Merhaba arkadaşlar öncelikle aranızda yeniyim ve tecrübesizim, yetiştirmeye karar verdiğimde hiç bir bilgiye sahip değildim. 1-2 ay kadar araştırmalarımın sonucunda temel bilgilerin hepsini öğrendim daha fazlasını öğrenmeye çalıştım. Tabi Tohumsuz platformunun sizlerin sayesindede çok şeyler öğrendiğimi düşünüyorum.

Arkadaşlar öncelikle sistemi kurmadan önce kabin almayı düşünüyordum. Daha sonrasında odamdaki merdiven çıkıntısını mdf ile kapatarak kapaklı kabin haline getirebileceğimi ve zaten kullanamadığım alanı değerlendirebileceğimi anladım ve emeklerim sonucu güzel bir kabin elde ettim.Hemen ardından Degenetica sitesinden sipariş ettiğim 5 adet Blue Dream Auto tohumlarımın 2 tanesini ektim. Ayrıca 2 adet hediye tohumda göndermişler ancak hediye tohumların ne olduklarını sorduğumda stoklarla göre karışık gönderildiğini söylediler. Kısacası 7 tohumdan rastgele 2 tohum ekmiş oldum.

Wattshine marka 450 watt fullspectrum Led lamba 18-6 şeklinde ışık veriyorum. Gübrelerim Biobizz Grow ve Bloom
Haftada 3 kez suluyorum.
Ortalama nem seviyesi %60-70 civarı.
1 adet mini fan hep çalışıyor.
Kabine hava girişinide başka bir fan aracılığıyla yapıyorum.
Henüz çıkış fanı almadım onuda ileride karbon filtre ile birlikte alıcam.
Teorik olarak öğrendiklerimi gerçekleştirmeye çalıştım. Bitkinin yapraklarını ışık ile yakarak hatalarda yaptım fotoğraflarda göreceksiniz zaten ama sonuç olarak bitkilerim 40. günündeler gayet sağlıklı büyüyolar, 1 hafta kadar önce sömeklenmeye başladır. Şimdi tecrübeli arkadaşlara sorularım olacak ve herkesin eleştiri ve önerilerini bekliyor olacağım.

°°°Bitkilerin biri 60 cm uzarken diğeri 25-30 cm kaldı. Sebebi ne olabilir sizce? Farklı cins olmaları mı? Farklıysa hangi bitki Blue Dream?
°°°Bitkilerin yapraklarını koparmam gerekiyor mu? Gerekliyse hangi yapraklar?
°°°Bir arkadaşım Biobizz gübrelerinin iyi olmadığını söyledi sizce doğru mu?
°°°En iyi sıvı gübre markaları hangileridir? Başka hangi gübreleri kullanmam gerekir?
°°°kabinin arka tarafına 4 saksı daha koymak istiyorum. Led Işık önerilerinizi bekliyorum.
°°°Yukarıdada belirttiğim gibi en baştan beri 18-24 ışık veriyorum. 12-12 ye geçecektim yine aynı arkadaşım bu ışıkla 24-18 vermeye devam etmemi daha fazla verim alacağımı söyledi işin doğrusu nedir?bilemedim..

Arkadaşlar cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Bol hasatlar diliyorum.

Son düzenleme:

Byfendi

Kıdemli Üye
Hayirli olsun dostum. 18-24 gidiyorum demissin bunu anlamadim! Autoflower genetiklerinde 20-4 veya 24-0 gitmeni öneririm bastan sona. 12-12 photo periyot genetikleri blooma almak icin uygulanir ve hasata kadar oyle gidilir.

asus1

Yeni üye
Hayirli olsun dostum. 18-24 gidiyorum demissin bunu anlamadim! Autoflower genetiklerinde 20-4 veya 24-0 gitmeni öneririm bastan sona. 12-12 photo periyot genetikleri blooma almak icin uygulanir ve hasata kadar oyle gidilir.
Öncelikle teşekkür ederim.Orada yanlış yazmışım kusura bakma dostum şimdi farkettim ve tekrardan düzenledim. En başından beri 18 saat aydınlık 6 saat karanlık veriyorum yine hata yaptım başında dediğin gibi aslında 24-0 vermem gerekliydi.Şimdi değişiklik yapsam fayda sağlarmı yoksa zararlı mı olur?

Byfendi

Kıdemli Üye
Yok kanka oyle git sakin degistirme strese girer hasatini olumsuz etkiler. 18-6 da bi secenek . Sonuna kadar bozma kanka

Organik

Kıdemli Üye
Alabiliyorsan al bi quantum board bir daha uğraşma ama cobta yaptırabilirsin extra olarak 18-6 devam kankam değiştirme sakın zaten çiçekteler kızların.Top max gibi micro element ve humik asit içeren gübre bulundurursan toprağın kalitesini ve bitkilerinde sömeklerin artışını gözlemlersin herhangi bir hastalığa karşıda aloe vera yada alg mic tarzı gübrelerde bulundur yaprak spreyi olarak dahi kullanabilirsin böyle devam iyi serüvenler bol hasatlar güzel dostum :)

elchavoo

Üye
Alabiliyorsan al bi quantum board bir daha uğraşma ama cobta yaptırabilirsin extra olarak 18-6 devam kankam değiştirme sakın zaten çiçekteler kızların.Top max gibi micro element ve humik asit içeren gübre bulundurursan toprağın kalitesini ve bitkilerinde sömeklerin artışını gözlemlersin herhangi bir hastalığa karşıda aloe vera yada alg mic tarzı gübrelerde bulundur yaprak spreyi olarak dahi kullanabilirsin böyle devam iyi serüvenler bol hasatlar güzel
hacım benim zaman ayarlı priz kendi kendine resetlwniyor felan ışık kesiliyor auto 11. gün böyle yapmaya devam ederse strese sokar mı yoksa şuandan itibaren 24/0 a mı geçmeliyim

Organik

Kıdemli Üye
hacım benim zaman ayarlı priz kendi kendine resetlwniyor felan ışık kesiliyor auto 11. gün böyle yapmaya devam ederse strese sokar mı yoksa şuandan itibaren 24/0 a mı geçmeliyim
18 saaten az ışık alırsa belki strese sokabilir ama ilk nasıl başladıysan öyle devam etmen her zaman daha mantıklı daha bişeyolmamış 24/0 geçebilirsin ama zaman ayarlı priz alamıycaksan başka sorun olmaz

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
  • T Turco:
  • Night owl Night owl:
    hahahaha **********
  • T Turco:
    ****** ********* ****** ******** ***** hahahaha hahahaha ********* ***** **** ***** **
  • T Turco:
  • T Turco:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    * * ***** hahahaha ***** *****
  • T Turco:
    ***** ***** ****** ****** **** hahahaha* ****** ****** hahahaha****
  • T Turco:
    ******* *** ******** ****** **** ********* **
  • Night owl Night owl:
    ********** ** hahahaha** ***** *** *** **** ** ****** ********* ********* ****** ****** *****
  • Night owl Night owl:
  • T Turco:
    ***** *** *** ********* hahahaha*
  • T Turco:
    **** ******* hahahaha* ******** ******* hahahaha ********
  • Night owl Night owl:
    **** ****** **** **** **** ***** ****** *** hahahaha** ***** ***** ******** ** ** *******
  • T Turco:
    +1
  • T Turco:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +2
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** ********* *** **** ********** **
  • T Turco:
    ******* ******** *** ******* ******* ********* hahahaha*****
  • Fl studio Fl studio:
    **** ***** **** **** ***** **** ****** ***** ******** hahahaha *** ***** ***** hahahaha* * ******* ** ******** hahahaha *** *** *** *** ******* *** ** ******* ******** *** *** hahahaha** hahahaha** *** *** ******* ********* ****** ****** ***** ****** hahahaha****** **** ********** ******** hahahaha*** ****
  • Fl studio Fl studio:
  • K kushuchtu:
    ** **** ********* *** ** ******* ******* ***** **** ******* **
    K kushuchtu: ** **** ********* *** ** ******* ******* ***** **** ******* **