Blue Dream Matic **** 200w COB LED günlük

topraktan çıkalı 5 gün oldu nem ışık yanıkken %50-60 arası kapalıyken %80+, sıcaklık ışık yanıkken 28-29 kapalıyken 24-26
20/4 periyodunda ışık veriyorum.
Bugün yarımşar ml AN Micro-Grow-Bloom üçlüsünden verdim.
Güncellemeye devam edeceğim öneri veya gözünüze çarpan bir sorun olursa bahsederseniz sevinirim herkese iyi forumlar.
güncelleme: 13. gündeyim bitkinin durumu bu şekilde dün topping yaptım.
güncelleme2: 20. gündeyim toppingi sanırım doğru yapamamışım koparttığım baş kısmından tekrar bir ana dal çıktı ama yan dalların gelişimide gayet iyi duruyor son durum bu şekilde
güncelleme3: 23. günde bitki çiçeklenmeye girdi lst devam son durum bu şekilde
güncelleme4: 33. gün bitkinin eski yaprakları sararmaya ve dökülmeye başladı yeni yaprakların ise kenarları sararmaya başladı sorun nedir bilen arkadaşlar varsa yazabilirler mi? son durum
güncelleme5:5. haftadayız flush yapıp üstüne big bud gübreye başladım bitki kendine geldi şimdilik sorun yok fotoğraflar
güncelleme6: 42. gün alt yapraklar solmaya başladı şimdilik bir sorun yok. 42. gün

Cvp: Blue Dream Matic **** 200w COB LED günlük

HighTimes' Alıntı:
bitki üzerine birşey kapatırsan iyi olur ilk iki hafta %80 lerde olsun nem sonra 60 lara düşersin , sulama yaparkende sadece kök çevresine fıs fısla sularsan daha ıyı olur.

moruk bu arada lst ve topping yapmayı düşünüyorum ama bitkinin gövdesi sanırım ilk 2 gün güçsüz ışık verdiğim için çok uzun oldu sorun yaratır mı acaba

Vanlee65

Yeni üye
bitkiye Overdose yaşatmadan günde 2 sulama yapmayı becerebilirsen (ilk sulama ışıkların açıldığı zaman, ikincisi yaklaşık 8-9 saat sonra) hasatı belirgin artırabilirsin. Youtube videoları var konu ile ilgili

Vanlee65' Alıntı:
bitkiye Overdose yaşatmadan günde 2 sulama yapmayı becerebilirsen (ilk sulama ışıkların açıldığı zaman, ikincisi yaklaşık 8-9 saat sonra) hasatı belirgin artırabilirsin. Youtube videoları var konu ile ilgili

aga peki 20 lt saksıya bu dediğin periyot için kaç ml su kullanmalıyım periyot başına? Bez saksı kullanıyorum

Vanlee65

Yeni üye
Ben bez saksı kullanmadım şimdiye kadar. Bez saksıda buharlaşma daha hızlı olduğu için vereceğim ml artacaktır ancak sana şu kadar diye bir çizelge veremem çünkü her bitkinin farklı tepkileri oluyor. Topraktan yeni çıkmış zaten. Tang çizelgesi uyguladım gübre için. (gübreyi az kullandırır) Ben 60ml ile başlamıştım sonlara doğru 2x2den 4 lt günlük sulama yapıyordum. sulama sonrasında saksının dibinden su akmasını önerirler forumda ancak günlük 2 sulamada saksının dibinden su gelmesini beklersen kesinlikle bitkin overdose yaşar. gübreyi az katacağın için suya toprakta tuzlanma da çok hızlı olmaz. 3 haftada bir flush atabilirsin. Sulamada verebileceğim tek öneri, fazla sulamaktansa az sulamak bitkin için daha sağlıklı çünkü fazla sulamada bitki 2 gün kendine gelemiyor. Kısacası dikkat etmen lazım günde 2 sulama için :)

HighTimes' Alıntı:
armorgamesid31' Alıntı:
moruk bu arada lst ve topping yapmayı düşünüyorum ama bitkinin gövdesi sanırım ilk 2 gün güçsüz ışık verdiğim için çok uzun oldu sorun yaratır mı acaba

ışığa uzanmak için boy atmıştır ,destek olsun dıye yanına birşeyle sabitliyebilirsin , örnek plastik çatalı toprağa çapraz sokarsan bitkiyi çatal arasına sokarak sabitliyebilirsin , dikkat et bitkiye zarar verme )
mantıklı kanka eyvallah

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • C Cetegrian:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
  • Avare Avare:
    **
  • Avare Avare:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahahahahahaha
  • I ichbinkrytpon:
    ****** hahahaha *****
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
  • I ichbinkrytpon:
    hahahaha ******** ****** ** ****** ** **** ********
  • K kiryue0:
  • K kiryue0:
    hahahahahahahaha ***** ********** hahahaha*** ** ******** hahahaha* ******** ******* **** *** ***
  • 5.yaprak 5.yaprak:
    *** ******** *** **** hahahaha*** hahahaha**** ********
  • T Tatata:
    ***** ****** ******* ******* hahahaha*** ********** ***** ** ****** ********* ******* **** **** ******* **** ** hahahaha** hahahaha******* **** *** ***
    T Tatata: ***** ****** ******* ******* hahahaha*** ********** ***** ** ****** ********* ******* ****...