Blue Dream Yavaş mı Büyüyor?

vintagedream

Yeni üye
merhaba arkadaşlar,
bir süredir bu güzel forumun takipçisiyim. bilmediğim konularda çok faydalandığım bir forum. emeği olan, bildiklerini, tecrübelerini karşılıksız burada paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. ben de kendim neden yetiştirmiyorum diye başladığım bu grower serüvenimde üçünkü kez, 13 aralık günü sistemimi çalıştırmaya başladım. ilk auto (1 saksı), ikincisi foto tangerine dream (iki saksı) ve üçüncü, şimdi olan blue dream yetiştirme telaşındayım. 80x80 yetiştirme kabinimde gayet keyifli oluyordu ama bu sefer kendime bir kabin kurmam gerekti. zor şartlar, elverişsiz imkanlarla duvar kır, havalandırma aç, alçak tavanda kısa paslaşmalarla kendi adıma iyi sayılacak bir ortam kurdum. forumdaki yorumlardan yola çıkarak cesaret ettim ve sponsordan tohum sipariş ettim. şaşırtıcı derecede hızlıca elime ulaştı. 5 blue dream aldım 2 tane de ak48 hediye ettiler. ilk defa sativa ağırlıklı bir tür yetiştiriyorum. lst, topping ve scorg konusunda kendimi geliştirdim. bir önceki yetiştirdiğim tür tengerine dream, indica ağırlıklıydı. sanırım bir sativa insanı olduğumu anladım. o sebeple blue dream beni çok yakaladı. velhasılı konuyu dağıtmadan ve kafanızı şişirmeden süreçle ilgili fikirlerinizi almak isterim. şöyle ki;
ilk filizden itibaren yetiştirmenin 20. günündeyim. nedense bana büyüme çok yavaş geliyor. 20 gün oldu çok değil ama sanki tangerine dream yetiştirme sürecinden çok yavaş (gibi geliyor olabilir). kısa aralıklarla fotoğraf çekiyorum. bu hızda giderse ne ara kolalar oluşacak, scrog altında vejetatif olarak sere serpe büyüyecek?

bugün artık dayanamadım fim ve lst yapmaya başladım. size süreçle illgili gün gün birkaç fotoğraf göstermek istiyorum. sizden ricam, bu 20. günde her şey yolunda mı diye bir bakmanız.
sormadığım, eksik bilgi verdiğim yerler çok fazla olabilir. kusuruma bakmayın lütfen ama hızlı adapte olurum. forumda yazmak için bir vesile de oldu. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

blue dream
foto
250 w mh

5. gün
12. gün
16. gün
18. gün
20. gün

Ü

Üye silindi 18621

Guest
Büyüme normal 20.gun resminde sağ taraftakini fazla yatirmissin ilerde gövde kalınlaşinca toprağa temas edecektik dallar. buda sağlık açısından iyi değil nem düşük 55 60 Lara çıkar nemi

Knka ben 1,5 aya kadar eğitim için bekletiyorum,eğitimdede gövdeyi biraz yatırıp alt dalları yatay şekilde aynı noktaya gelecek şekilde yapıyorum hiç elleme üst taraf böyle büyüsün alttan gelen dalları ayır bide bitkinin alt dallarını budayarak Hata yapmışsın,bitki ne kadar fan yaprağI alt dalları büyürse o kadar fotosentez yapar yapraklar güneş paneli görevi görür,bitkiyi çiçeğe sokucağın zaman çiçekleri kapatan fan yaprakları budanır bitki sömeklerinin ışığını kapatmasın.

vintagedream

Yeni üye
Büyüme normal 20.gun resminde sağ taraftakini fazla yatirmissin ilerde gövde kalınlaşinca toprağa temas edecektik dallar. buda sağlık açısından iyi değil nem düşük 55 60 Lara çıkar nemi

hımm, tamam sağdakini o halde biraz daha kaldırayım. ikisinin aynı eşitlikte büyüdüğü bir ekim yapamadım henüz. illa birisi daha küçük gelişiyor :)
tamamdır nem konusunu hallediyorum. yani büyüme evresi sana göre normal öyle mi?
cevap için teşekkürler

vintagedream

Yeni üye
Knka ben 1,5 aya kadar eğitim için bekletiyorum,eğitimdede gövdeyi biraz yatırıp alt dalları yatay şekilde aynı noktaya gelecek şekilde yapıyorum hiç elleme üst taraf böyle büyüsün alttan gelen dalları ayır bide bitkinin alt dallarını budayarak Hata yapmışsın,bitki ne kadar fan yaprağI alt dalları büyürse o kadar fotosentez yapar yapraklar güneş paneli görevi görür,bitkiyi çiçeğe sokucağın zaman çiçekleri kapatan fan yaprakları budanır bitki sömeklerinin ışığını kapatmasın.

ya, ne bileyim. o kadar video izledim ki. bazılarında direk alttaki fanları ve kolaları alıyorlardı. gücü yukarı versinler diye her halde. gaza geldim. büyüme yavaş ve hasat ayları bulacak diye endişeleniyorum. öneri için teşekkür ederim. sence, sana göre de 20. gün için bu boy normal mi?
cevap için teşekkürler

Ü

Üye silindi 18621

Guest
hımm, tamam sağdakini o halde biraz daha kaldırayım. ikisinin aynı eşitlikte büyüdüğü bir ekim yapamadım henüz. illa birisi daha küçük gelişiyor :)
tamamdır nem konusunu hallediyorum. yani büyüme evresi sana göre normal öyle mi?
cevap için teşekkürler
Normal normal sen fazla geç olmadan kaldır o çok yatık olanı

ya, ne bileyim. o kadar video izledim ki. bazılarında direk alttaki fanları ve kolaları alıyorlardı. gücü yukarı versinler diye her halde. gaza geldim. büyüme yavaş ve hasat ayları bulacak diye endişeleniyorum. öneri için teşekkür ederim. sence, sana göre de 20. gün için bu boy normal mi?
cevap için teşekkürler
Normal normal sorun yok sen bide onu 50 ,ci gününe gelince gör gübre ne kullanıyosun

Ü

Üye silindi 22134

Guest
bende aynı genetıgı buyutuyorum nem oranını 70 lere cekınce buyume muazzam arttı

vintagedream

Yeni üye
bende aynı genetıgı buyutuyorum nem oranını 70 lere cekınce buyume muazzam arttı

ya, demek sen de aynısından büyütüyorsun. sen kaçıncı gündesin? benim yetiştirme ortamımda nemi o yüksekliklerde tutmam zor oluyor. havalandırma yaptım. dışarıdaki havayı direk içeri alıyor. soğuk sıcak dengesi zorluyor. bakalım..

Ü

Üye silindi 22134

Guest
10. gunde durum bu. Bende de isi problemi vardi saolsun arkadaslarin yardimi ile optimal durumu yakaladilar..
c9c11e4f-7d67-4c4e-8bc9-b2d7a3902c26.jpg

selamlar ben de aynı genetiği yetiştiriyorum günlüğüme bakıp değerlendirirseniz çok sevinirim hasadınız bol olsun:)

vintagedream

Yeni üye
Isı stresine benziyor daha detaylı foto atarsan daha net bişey söylenebilir

selamlar susuz. epey süredir buraya bakamadım. bugün itibariyle 40. gündeyim. sonraki büyüyen yapraklarda böyle bir sorun kalmadı. yetiştirdiğim yer ısıyı soğuğu çok kontrol edebildiğim bir yer değil. geçenki soğuk havalarda epey zorlandım ısıyı belirli bir oranda tutmak için.
40. günden birkaç fotoğraf ekleyeceğim. scrog'dan devam ediyorum. bir şeyler yanlış gidiyor gibi. içime sinmeyen şeyler var.yavaş büyüyor diiye fim yaptım.ana kafa sert kalın ve altından çıkan kolalar da yavaş. scrog mantıklı mı oldu bilmiyorum. neredeyse 1,5 ay olacak ve çiceklenmeye geçmem gerekiyor sanırım. yani bir yerden sonra kontrol edemem gibi geliyor. fotoğraflar hakkındaki yorumunu ve tavsiyenizi merak ediyorum.

vintagedream

Yeni üye
arkadaşlar tekrar merhaba,
scorg tekniğiyle 40. gününe geldiğim bluedream'larım bu halde. sizce çiçeklenmeye ne zaman geçmeliyim, scorg mantıklı olmuş mu, fim yaptım sizce bir fark olmuş mu, 40. güne rağmen boy tip görüntü nasıl sizce?

40. Gün

vintagedream

Yeni üye
Selam gayet toparlamıs buyumus kızların. bendede durum bu 27.gunde https://ibb.co/QN2h9x6 . Auto hasat az ama sure cok kisa, sabirsiz insanlara birebir:)
benim kızlar toparladı da işte sanki lst, fim için geç davrandım gibi. ya da değil. bu büyümeyle scrogu dolduramayacağım gibi.
senin kızlar da iyi görünüyor ve autoda scrog yapıldığını bilmiyordum :)
senin kızın hasat süresi ne kadar olacak tahmini?

Ü

Üye silindi 18621

Guest
arkadaşlar tekrar merhaba,
scorg tekniğiyle 40. gününe geldiğim bluedream'larım bu halde. sizce çiçeklenmeye ne zaman geçmeliyim, scorg mantıklı olmuş mu, fim yaptım sizce bir fark olmuş mu, 40. güne rağmen boy tip görüntü nasıl sizce?

40. Gün
Daha sokma bence çiçeklenme ye veg i uzun tut bence yan dallar fazla gelisememiz bı 10 15 daha bekle hatta benim cadirimda büyük diyorsam bı ay bekleki büyük verim al unutma çiçeğe girmeden onceki boyundan 2 katı daha büyücek bunuda göz önünde bulundur çiçekle ışığın arasını susun hesapla ona göre çiçeğe sok

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    * *** hahahaha
    +3
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ******* **** *** ******* hahahaha *******
    ******** ******** ********** ***** ********** ****** ******* ***** ***** *****
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha *** hahahaha ****** **** *** *** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
    hahahaha*** ****
    +1
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* *** ** ****** *** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahaha********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • H happyworld:
    ***** ***** ********* ****** *** ******** ****** hahahaha***** **********
  • H happyworld:
    **** ******** ********* hahahaha***
  • H happyworld:
    ***** ********** ********** ** ****** ****** ***** ***** ******** **** *** **** ******* ***** ****** ********* ****
    hahahaha ****** **** **** ********* ******* ** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ****** *** ***** ** hahahaha*** ** **** ***** *** ********* *** ***** hahahaha **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ****** ****** ******* *** hahahaha **** ********** hahahaha*
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
    ErdemRS6 ErdemRS6: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********