Blue Dream Yavaş mı Büyüyor?

vintagedream

Yeni üye
Daha sokma bence çiçeklenme ye veg i uzun tut bence yan dallar fazla gelisememiz bı 10 15 daha bekle hatta benim cadirimda büyük diyorsam bı ay bekleki büyük verim al unutma çiçeğe girmeden onceki boyundan 2 katı daha büyücek bunuda göz önünde bulundur çiçekle ışığın arasını susun hesapla ona göre çiçeğe sok
kendimi nedense 1,5 aya şartladım. evet uzun tutmak daha iyi olacak. tabi uzadıkça hasat zamanıda uzayacak. normal bir çadır gibi olmasa da yine de yüksekliğim var. ana kola çok kalınlaştı. bükmek artık zor olmaya başladı. tavsiye için çok teşekkür ederim.

Ü

Üye silindi 18621

Guest
kendimi nedense 1,5 aya şartladım. evet uzun tutmak daha iyi olacak. tabi uzadıkça hasat zamanıda uzayacak. normal bir çadır gibi olmasa da yine de yüksekliğim var. ana kola çok kalınlaştı. bükmek artık zor olmaya başladı. tavsiye için çok teşekkür ederim.
Dallar ne kadar kalın olursa o kadar kuvvetli olur yan dallar.bende orjinal glue bitkimi gübreye yaktirdim umarım düzelir. Takipte kalalım suan ki halinin fotosu varsa görmek isterim

vintagedream

Yeni üye
Dallar ne kadar kalın olursa o kadar kuvvetli olur yan dallar.bende orjinal glue bitkimi gübreye yaktirdim umarım düzelir. Takipte kalalım suan ki halinin fotosu varsa görmek isterim

selamlar susuz. gübre yanmasına üzüldüm. umarım toparlayabilir. senin bitki hangi aşamada, hasata ne kadar var?
ben, bugün itibariyle 49. gündeyim. lst'yi bıraktım. artık daha yatırmayayım diyorum. fotoğraflarda göreceğin üzere şu an bu boydalar. artık boya versin ve ideal boy olunca da çiçeğe geçeyim diyorum. gövdeyi görmen için alttan da çektim. tecrübelerine dayanarak sence her şey yolunda gidiyor mu?

teşekkürler.
bu arada, senin kızın fotosunu paylaşmak ister misin?

49. gün arz ederim.

Ü

Üye silindi 22134

Guest
selamlar susuz. gübre yanmasına üzüldüm. umarım toparlayabilir. senin bitki hangi aşamada, hasata ne kadar var?
ben, bugün itibariyle 49. gündeyim. lst'yi bıraktım. artık daha yatırmayayım diyorum. fotoğraflarda göreceğin üzere şu an bu boydalar. artık boya versin ve ideal boy olunca da çiçeğe geçeyim diyorum. gövdeyi görmen için alttan da çektim. tecrübelerine dayanarak sence her şey yolunda gidiyor mu?

teşekkürler.

49. gün arz ederim.
Kizlar canavar gibi

Ü

Üye silindi 18621

Guest
selamlar susuz. epey süredir buraya bakamadım. bugün itibariyle 40. gündeyim. sonraki büyüyen yapraklarda böyle bir sorun kalmadı. yetiştirdiğim yer ısıyı soğuğu çok kontrol edebildiğim bir yer değil. geçenki soğuk havalarda epey zorlandım ısıyı belirli bir oranda tutmak için.
40. günden birkaç fotoğraf ekleyeceğim. scrog'dan devam ediyorum. bir şeyler yanlış gidiyor gibi. içime sinmeyen şeyler var.yavaş büyüyor diiye fim yaptım.ana kafa sert kalın ve altından çıkan kolalar da yavaş. scrog mantıklı mı oldu bilmiyorum. neredeyse 1,5 ay olacak ve çiceklenmeye geçmem gerekiyor sanırım. yani bir yerden sonra kontrol edemem gibi geliyor. fotoğraflar hakkındaki yorumunu ve tavsiyenizi merak ediyorum.
Yukseklikle ilgili bı sorunun yoksa yani çatın yüksekse biraz daha bekle işte hesabini sen yap atıyorum şuan bitkin 20 santimse bu iki katından biraz daha fazla olcak ne yapar toplamda Max 50 veya 55 gözüyle bak sonra ne ışık kullaniyorsan kaç cm.mesafedeyse saksınuda hesaba kat ve ışık hernyse bağlantı payında hesapla ona göre bı sonuca var ama en başta dediğim gibi nekadar veg okadar somek tabi abartıya kaçmadan biraz daha beklenebilir daha nerdeyse 2 aylık ben konu baslgindaki tarihe baktım 02 Ocak diyor bence bı 20 daha bekleniyor tabi karar senin ben dün birini hasat ettim sapı testereyle kestim terasın yok o yüzden ne bı bilgim yok ama çok rahat 800 900 gramı var an gibrelerine kullanıyorum Tang diye meşhur bı auto cu onun 2. Cizelgesini kullanıyorum ek olarak yarasa ve solucan gübresi kullanıyorum ışık MH ve hps

Ü

Üye silindi 18621

Guest

teşekkürler.

49. gün arz ederim.
Ağa kafam taşak gibi kusura bakma yanlış yere yazdım sanırım ordan okuyuver sana zahmet :)

vintagedream

Yeni üye
Yukseklikle ilgili bı sorunun yoksa yani çatın yüksekse biraz daha bekle işte hesabini sen yap atıyorum şuan bitkin 20 santimse bu iki katından biraz daha fazla olcak ne yapar toplamda Max 50 veya 55 gözüyle bak sonra ne ışık kullaniyorsan kaç cm.mesafedeyse saksınuda hesaba kat ve ışık hernyse bağlantı payında hesapla ona göre bı sonuca var ama en başta dediğim gibi nekadar veg okadar somek tabi abartıya kaçmadan biraz daha beklenebilir daha nerdeyse 2 aylık ben konu baslgindaki tarihe baktım 02 Ocak diyor bence bı 20 daha bekleniyor tabi karar senin ben dün birini hasat ettim sapı testereyle kestim terasın yok o yüzden ne bı bilgim yok ama çok rahat 800 900 gramı var an gibrelerine kullanıyorum Tang diye meşhur bı auto cu onun 2. Cizelgesini kullanıyorum ek olarak yarasa ve solucan gübresi kullanıyorum ışık MH ve hps

yetiştirdiğim yerin teknik zorlukları olsa da yükseklik konusunda içim rahat. yine de net emin olmak için ölçerek haraket edeceğim. kızlar 13 aralıkta doğdular. bügün itibariyle 53. gündeler. bir hafta sonra iki aylık olacaklar. dediğini anlıyorum. ne kadar veg o kadar verim. bir taraftan nisan mayıs hazirana sarktığı zaman bu sefer de sıcakla mücadelem başlayacak. allah herkese, iklim kontrolünde zorlanmayacak ortamlar nasip etsin =)
hasat ettiğinden 800-900 gr mı aldın. e bu çok iyi. süpersin. ben de bu çizelgeye ulaşmak istesem nasıl bulabilirim yardımcı olur musun?
yetiştiricilikle ilgili öğrendiğim her şey beni mutlu ediyor. yetiştirmeyen ve buna mesafeli bakan insanların bizleri çok anlayacaklarını sanmıyorum :)
bir soru daha sormak istiyorum; autocu musun? sence auto yetiştirmek daha mı mantıklı?

bu arada; "Ağa kafam taşak gibi kusura bakma yanlış yere yazdım sanırım ordan okuyuver sana zahmet" demişsin. keyfine bak. hangimizin taşak değil ki? :)

sevgiler

Ü

Üye silindi 18621

Guest
yetiştirdiğim yerin teknik zorlukları olsa da yükseklik konusunda içim rahat. yine de net emin olmak için ölçerek haraket edeceğim. kızlar 13 aralıkta doğdular. bügün itibariyle 53. gündeler. bir hafta sonra iki aylık olacaklar. dediğini anlıyorum. ne kadar veg o kadar verim. bir taraftan nisan mayıs hazirana sarktığı zaman bu sefer de sıcakla mücadelem başlayacak. allah herkese, iklim kontrolünde zorlanmayacak ortamlar nasip etsin =)
hasat ettiğinden 800-900 gr mı aldın. e bu çok iyi. süpersin. ben de bu çizelgeye ulaşmak istesem nasıl bulabilirim yardımcı olur musun?
yetiştiricilikle ilgili öğrendiğim her şey beni mutlu ediyor. yetiştirmeyen ve buna mesafeli bakan insanların bizleri çok anlayacaklarını sanmıyorum :)
bir soru daha sormak istiyorum; autocu musun? sence auto yetiştirmek daha mı mantıklı?

bu arada; "Ağa kafam taşak gibi kusura bakma yanlış yere yazdım sanırım ordan okuyuver sana zahmet" demişsin. keyfine bak. hangimizin taşak değil ki? :)

sevgiler
Öncelik merhabalar kardeşim benim kafa yine o biçim ben ilk auto ile başladım ama photo ya geçtim çok daha zevkli glue baya toparladı bak o da 6 Aralık ilk topraktan çıkış oldu hala veg te ve çiçeğe girmek için deliriyor her tarafından çiçek çıktı ama bı hata yaptım elimde 3 tohum daha vardı dikmicektim aslında ama yazın sigara sıkıntısi cekmiyim ışığmda hps ortalık iyice ısınmadan şu son tohumlarida patlatayim dedim oyuzden en az bı 3 hafta daha vegte tuttcam aslında şuan 12 12 döngüsü için çok ideal bı durumda ama diğer 3 u için bu ay sonuna kadar beklemeyi düşünüyorum ben foto paylaşmıyorum çünkü saksilarimin ortamın tanınmasindan çok tırsıyorum Tang yaptığı gübre karışımı hem ph perfect özelliği açısından hem ppm değeri acısıdan çok iyi ayrıca cizelgenin yarısını uyguluyorum kendi süremi kendim belirliyorum daha önceden auto bitkilerimde olduğu için hangi gübreyi bitkinin gününe göre değilde yapısına göre vermeyi biraz cozumledigimi düşünüyorum yani aslında en iyisi bildiğin gibi yapmak benimki biraz doğaçlama oluyor güvercin gübresi solucan gübresi yarasa gübresi Tang çizelgesinin bı harmanini kullanıyorum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****