Bor-demir-çingo-kükürt-sülfat-azot-potasyum ? Sorun nedir arkadaşlar

kemal84

Üye
Kankalar selam bir türlü çözemediğim sararmalar mevcut bitki 43 günlük atami calmag -biozbiz grow gübresi ve plagron bat mix toprak buraya kadar medya budur. ışık toplam 200 w cfl tasarruflu ampül ve neon  6700 kelvin mesafe 40 cm kabin 55*55*160 2 pc fanı biri temiz hava diğeri kirli hava artı içerde günün bellirli saatlerinde çalıştırdığım vantilatör var saksı 3 lt ( tamam küçük biliyorum deneme amaçlı yapıldı forumda 1-2 litre yapıp hasat alanlar var ) tohum köfteci tohumu ilk 20 gün gübre vermedim sonra sararmalar başladı calmag verdim ilk doz1 litre suya 0.5 ml. 2.gübre verişimde 1ml ye çıkardım ve sulama olayı bi gübreli bi gübresiz fayda etmedi bu arada ph ölçüyorum ph ayayı yapıyorum 6.3-6.7 olarak ayarlıyorum son 2 haftadır biobiz bigrow gübresinede başladım 1 litre suya 1 ml bitki boyu 35-40 cm sararlamalar en alt yapraklardan başlıyor sulamayı 3 günde bir alttan su cıkacak şekilde 0.750 ve 1 litre olarak yapıyorum yaprakların durumu aşağıda bi türlü önüne geçemiyorum sararmaların sizce sorun nedir neden kaynaklıdır var mı fikri olan ? budama yaptım soldaki dalı bilerek kestim arada hiç ışık almıyordu 

[attachment=2053]

edit : dinlendirilmiş musluk suyuna ph down ile ayar çekiyorum her sulamadan önce bilindik bir su markası ile ph ayarı yapıyorum sonra kontrol edip veriyorım 6,3-6,7 arası genelde 6,5 olarak ayarlamaya çalışıyorum.

Veynn

Yeni üye
Sararma ve kuruma bende de oldu. Nitrojen eksikliği olarak öğrendim. Grow gübresi takviyesi ile sorunu aştım.

kemal84

Üye
Cvp: Bor-demir-çingo-kükürt-sülfat-azot-potasyum ? Sorun nedir arkadaşlar

kanka biobiz biogrow gübresinde azot yani nitrojen elementi olmuyor mu bilgin var mı ? birde kullandığım toprak batmix azot bakımından yüksek elemente sahip çözemiyorum sorunu nedir bitkinin.

kemal84

Üye

Kankalar yok mu yorum yapabilecek yardıma ihtiyacım var fikirlerinizi tecrübelerinizi paylaşın lütfen

Kanka eğer anlattığın gibiyse her şey farklı bi ph metreyle ölçüm yapmayı denedin mi, ph metre kalibrasyonu bozulmuş olabilir, yanlış ölçüyor olabilir.

kemal84

Üye

Kanka kalibrasyonu 2 farklı su markası saka 8.2 ve damla 7.6 ph la kalibre ediyorum sonra musluk suyu ile kalibre ediyorum su firmasından öğrendiğim kadarı ile ph değeri 7.7 dediler bu üçüyle kalibrasyon yaptıktan sonra dinlendirilmiş 1 litrelik çeşme suyuna ph down ekliyorum şırınga ile damla damla ortalama 6-8 damlatıyorum bazen 6.3 bazen 6.5 bazen ise 6.7 ph ayarlayıp veriyorum çok fazla ph dalgalanması olmuyor sabit vermemeye çalışıyorum ne yapacağımı şaşırdım köfteci tohumunda mı bi ipnelik var hastalıklımıydı anası bilmiyorum en son o geliyor aklıma olur mu olur şansıma tüküreyim kök problemimi var acaba öyle olsa bitki büyümez tamam saksının küçüklüğünden dolayı dallanıp budaklanamıyor geniş ölçüde ve büyüme yavaşladı son 10 gündür fakat ilk 20 günden(20 günde inanılmaz büyüdü sonra yavaşladı birden büyüme) hergün santim santim boy atarken başladı yaşlı yapraklarda sararma problemi bazılarını budadım böyle giderse söküp camdan aşağı atıcam orospuyu gerçi kızmı çıkacak oda belli değil henüz :D

Vedoo

Kıdemli Üye

Azot grow gübresini ne veriyorsan litre başı 2 ml fazla ver.

kemal84

Üye

Vedo kanka biobiz bio grow veriyorum 1 litreye 1 ml bu gübrenin içinde azot gübresi varmı bilmiyorum azot için extra gübre almam gerekiyor mu ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ****** ******** hahahaha****
  • C chopper:
    hahahaha **** **** ********** ***** *******
    C chopper: hahahaha **** **** ********** ***** *******