Boy sorunu

TotheMOON

Yeni üye
Beyler benim 2 auto bitkim 20. Günündeler fakat boy olarak kısa kalmış gibi hissediyorum ilk grow çok tecrübem de yok,ikiside indica genetik ve ortalama 15 cm boyundalar, sizce iyi mi boyu ?
400 hps ışık kullanıyorum 45 cm civarında uzaklığı,ışığı yaklaştırsam boya gider mi ?

Ketchap

Yeni üye
Kanka normal ilk başlarda öyle olur bir anda boy atacak.. 3 günde bir kontrol et boyunun uzadığını farkedeceksin..Auto tohumu nasıl temin ettin

TotheMOON

Yeni üye
Kankam bu indica olabilir bitkin güzel 15 güne göre normal sakın panik yapıp gereksiz sulama Ya da gereksiz Gübre verme..Gübre ne kullanıyorsun
Kankacım rhizotonic veriyordum simdi biobizz grow ve calmagxtra vermeye başladım calmag 2 boş sulamada bir veriyorum, şuan 20. Günündeler. Grow gübresini 2ml veriyorum arttırmalı miyim nasıl devam etmeliyim ? Birde carbolad var ona da bidaki sulamada başlamayı düşünüyorum tavsiye verebilirsen çok sevinirim. Birde çiçeklenmeye girmiş mi bitkilerim detaylı foto atsam anlar mısın

Ü

Üye silindi 16048

Guest
Kanka boy atar daha merak etme gelişimde daha

TotheMOON

Yeni üye
Kanka boy atar daha merak etme gelişimde daha
Kanka pistiller çıkınca çiçeklenmeye girdi oluyormuş sanırım ve bugün pistilleri gördüm 20. Günde erken çiçeklenmeye girdi sanırım tüm moralimi alt üst etti:( bitkilerim bunlar bakabilir misin sende rica etsem, sıcağı engelleyemedim 28 30 civarında gezdi hep o yüzden çiçeklenmeye girdi galiba ,
4 gün önce growa başladım rhizotonic veriyordum sadece,birde calmagxtra başladım.
Çiçeklenmeye girdiğine göre bloom gubrelerinede başlamalıyım dimi ? Birde carboload var ona da başlamayı düşünüyorum.ist eğitimi vermeye başladım ama durdurmalı miyim ya bana bir yol gösterirsen çok sevinirim tüm keyfim kaçtı vallahi

https://ibb.co/P4L4xr0 https://ibb.co/yf0PSKn https://ibb.co/P4L4xr0

Ketchap

Yeni üye
Kankacım rhizotonic veriyordum simdi biobizz grow ve calmagxtra vermeye başladım calmag 2 boş sulamada bir veriyorum, şuan 20. Günündeler. Grow gübresini 2ml veriyorum arttırmalı miyim nasıl devam etmeliyim ? Birde carbolad var ona da bidaki sulamada başlamayı düşünüyorum tavsiye verebilirsen çok sevinirim. Birde çiçeklenmeye girmiş mi bitkilerim detaylı foto atsam anlar mısın
Kuzen daha çiçeklenmeye girmez az bekle çok fazla Gübre verme zaten küçük...şuan çiçeklenmeye girdiyse alacağın 5gr

İçtimBitti

Yeni üye
Kanka pistiller çıkınca çiçeklenmeye girdi oluyormuş sanırım ve bugün pistilleri gördüm 20. Günde erken çiçeklenmeye girdi sanırım tüm moralimi alt üst etti:( bitkilerim bunlar bakabilir misin sende rica etsem, sıcağı engelleyemedim 28 30 civarında gezdi hep o yüzden çiçeklenmeye girdi galiba ,
4 gün önce growa başladım rhizotonic veriyordum sadece,birde calmagxtra başladım.
Çiçeklenmeye girdiğine göre bloom gubrelerinede başlamalıyım dimi ? Birde carboload var ona da başlamayı düşünüyorum.ist eğitimi vermeye başladım ama durdurmalı miyim ya bana bir yol gösterirsen çok sevinirim tüm keyfim kaçtı vallahi

https://ibb.co/P4L4xr0 https://ibb.co/yf0PSKn https://ibb.co/P4L4xr0
Kanka daha uzaktan çekte pistil var mı yok mu daha az belli olsun :D Çiçeklenme için 20.gün autolarda normal karşılanıyor diye okudum bir çok yerde ama seninkisi biraz bodur kalmış belki girmemiştir bilemiyorum gözükmüyor. :D

Son düzenleme:
Evham yapma her şey yolunda görünüyor, autoflowerlar 20-30 günde çiçeklenmeye başlarlar, bazı super autolar 40-45 günde geçiyor o nedenle sorun yok .

TotheMOON

Yeni üye
Hps ışık sarı degilmi? Beyaz ışık lazım gelişim döneminde. Birde yakinlastirirsan değil uzaklastirirsan boya gider. İstersen 50cm ye al. Birde sulamanı dibine değil, uzaktan çember çizerek yap. Kökler su arasın açılsın. Ne kadar kök o kadar bitki. Yanlış anlama kanka bilgiçlik taşlamak için değil, gördüğüm yanlışları söyledim. Sen yine doğru gördüğünü yap. Sorunsuz hasadın bol bor grow dilerim.
Yok yok kanka olur mu tecrübelerinizden faydalanıyorum daha ne olsun, ışıkbeyaz ışık,fotodan dolayı öyle çıkmış,sulamayı aynı dediğin şekilde yapıyorum.
En tepede 2 tane beyaz pistil var o gorulduyse kesin çiçeklenmeye mi giriyor ? Bı arkadaşa sordum hayır cinsiyetini belli ediyor daha çiçeklenmeye girmez yazmış.
Şimdi rhizotonic ve bio grow veriyorum yeni başladım growa.2 ml veriyorum ama onu arttirarak devam edip ayrıca bloom gubrelerine de başlamalı mıyım ? Calmag boş sularda veriyorum birde carboload var ona da başlayacağım.
Bloom ve grow için takvim nasıl olmalı 2ile başlayıp 4 e kadar çıkıp sonra azaltmak mi doğrusu

Cashh

Doktor
Beyler benim 2 auto bitkim 20. Günündeler fakat boy olarak kısa kalmış gibi hissediyorum ilk grow çok tecrübem de yok,ikiside indica genetik ve ortalama 15 cm boyundalar, sizce iyi mi boyu ?
400 hps ışık kullanıyorum 45 cm civarında uzaklığı,ışığı yaklaştırsam boya gider mi ?
Benimkiler de 20 günlük full specturm olmayan normal beyaz iki tane 50 wat lamba ile büyüttüm bunun iki katı bitkin bodur kalmış ama sağlıklı görünüyor

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • G ganjasevdalısı:
    ******* ***** ******* ******** ******* **** ** ********** **** ******* ****** ********* *** *** ********** ***
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ********* *** **** hahahaha ***** ******** ******** ***** ***** ******** ******** ** hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    ** ******** hahahaha* hahahaha**** *******
  • kkush kkush:
  • New Rookie New Rookie:
    ******** ***** hahahaha ****** ********* *** **** hahahaha ***** ******** ******** ***** ***** ******** ******** **
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    ***** ****** hahahaha** *****
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    ****** ** **** ********* hahahaha***** ****** hahahaha** *****
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha* hahahaha* *** hahahaha**
  • kkush kkush:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    ********* **** hahahaha* ****
  • kkush kkush:
    ***** **** hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    ***** ***** hahahaha ******
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
  • New Rookie New Rookie:
    ** ***** **** ** ***** ** ******* ***** ********* **** *** hahahaha ********* *****
  • T Tewbek:
  • Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii:
    Prof.Dr.Tonii Prof.Dr.Tonii: *******