Boyu boyuma, huyu huyuma ... Kankalar ne olacak bu kizin hali.

alibabalar

Yeni üye
Kanka bunun cinsi nedir çok güzel büyümüş. Neden çiçeğe girmemiş hala onu merak ettim.
Kanka daha yeni girdi çiçeğe, 4-6 hafta çiçek sürer. Cinsini bilmiyorum ama sabah 8 den 18 e 10 saat güneş gördüğünden sanırım aşırı yesillendi. Umarım somekleri de aynı oranda büyür

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Sativa sanki kankam o hayvan gübresi ver ona imkanın varsa az az toz şeklinde at sularken alır zaten o indika okadar boy atmaz

alibabalar

Yeni üye
Sativa sanki kankam o hayvan gübresi ver ona imkanın varsa az az toz şeklinde at sularken alır zaten o indika okadar boy atmaz

Koyun gübresi, solucan gübresi, güvercin şerbeti, şeker gübresi (20-20-20), kompas gubre (15-15-15) hepsini verdim kanka. Şimdi somek patlatmak için sıvı yarasa gübresi veriyorum, %5 seyreltip. Indikalarim da var onları da zamanla paylaşırım kanka.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Koyun gübresi, solucan gübresi, güvercin şerbeti, şeker gübresi (20-20-20), kompas gubre (15-15-15) hepsini verdim kanka. Şimdi somek patlatmak için sıvı yarasa gübresi veriyorum, %5 seyreltip. Indikalarim da var onları da zamanla paylaşırım kanka.
Eline koluna sağlık kankam güzel büyütmüşsün. Hasatın bol dumanın güzel olur inşallah. Maşallah bu arada nazar değdirmeyelim. Kıza.

alibabalar

Yeni üye
12 çiçeği uzun saksıda büyüttüm, dün hepsini tek tek saksilara aldım. İçlerinden 4 u böyle bir strese girdi. Hepsine aynı metodu uyguladım. Şeker bu 4 üne fazla kaçtı galiba. Çiçek bunu da atlatir umarım. Bir kaç sulama boş yapacam.
Aloevera iyi gelir mi kanka. Yarın sulama suyuna katacam

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Kanka 20.20.20 şeker gübresi değil, 1.1.1 oranlı gübreler dengeli gübredir grow gubresidir yani boya o götürüyor, 15.15.15 de kullanmissin grow gubresini azdirmissin yani oranı 35.35.35 e çıkarmışsın oda o kadar büyümüş :) çiçeğe girmek istiyorsan azot ve potasyum oranını sabit tut fosforu çoğalt yani 15.30.15 varsa elinde ona geç 20.20.20 nin içinde üre azotu var ağacını kalinlastirir biraz diğer 15.15.15 e göre, devam ettiğin sürece dengeli grubuna çiçeğe girmekte gec kalabilirsin

Ü

Üye silindi 30565

Guest
Yukarıda saydığın gübreler yarasa ve dengeli grubu dışında olanlar hepsi azotlu gübre, bulabilirsen bir yerden map ve mkp edin o büyük ağaca en iyi fosfor gubreleri bunlar gelir , çiçeğe girmek için map versen direk fark görebilirsin baktın ağacın gövde içi bosalma yapacak mapi kes mkp ye geç 2 3 tur, yahut varsa 15.30.15 devam et sadece bunla ağaç başına 10 gr dek gelecek şekilde ver duruma göre dozajı arttır dumanın bol olsun

alibabalar

Yeni üye
Yukarıda saydığın gübreler yarasa ve dengeli grubu dışında olanlar hepsi azotlu gübre, bulabilirsen bir yerden map ve mkp edin o büyük ağaca en iyi fosfor gubreleri bunlar gelir , çiçeğe girmek için map versen direk fark görebilirsin baktın ağacın gövde içi bosalma yapacak mapi kes mkp ye geç 2 3 tur, yahut varsa 15.30.15 devam et sadece bunla ağaç başına 10 gr dek gelecek şekilde ver duruma göre dozajı arttır dumanın bol olsun
Destek için teşekkürler kanka, yapacam dediklerini. Ama önce map ve mkp neyin nesi onu öğreneyim.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
Bu arada o resimdeki çiçek sizlere ömür. Yine aynı hatayı yapmam.

Kankam şeker gübresi ni lütfen toprak altından verme şker gübresi ni çay kaşığı ile max iki kaşık verki az gelirse tekrar ver. Bu tür gübrelerin yaktığını çok zor kurtarırsın. Bazen flush bile işe yaramıyor çünki koca zeytin ayağının dibine ben bir avuç atıyorum acaba kururtmı diye düşünüyorum. Sen düşün gerisini.

higthead

Jolly Green
Dostum şeker gübresi öyle herzaman verilmez ki toprağın asidik ise hiç verilmez çünkü azot ve kükürt vardır. Amonyum Sülfat gübresi uzun dönemde asit karakterli bir gübredir amonyum formundaki azot topragındakı bakterıler tarafından nitrata cevrilir ve amonyumdakı hıdrojen ıse topragın phını düşürür. Buna dikkat et.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • ghostt7 ghostt7:
    ******** ***** **** ****** ******* ****** ******* ***** ***** ** *** hahahaha ***** ****** **** ********** ***** ******* ***** **** ****** ***** ********** **** ******** *** ****** ******* ****** ******* ***** **** ******* *********
  • Houp53 Houp53:
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    ***** **** ******* *** **** *** **** hahahaha****
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
    **** ****** ********* *** **** ******* *** ** hahahaha*
  • istr istr:
  • istr istr:
  • G ganjasevdalısı:
  • G ganjasevdalısı:
  • istr istr:
  • istr istr:
  • istr istr:
    ****** ** ** **** ***** *
  • G ganjasevdalısı:
  • istr istr:
    ***** ***** **** ******** ********** hahahaha**** ***** ***** ****** **** ********* ** *******
  • G ganjasevdalısı:
    *** *** ****** hahahaha**
  • G ganjasevdalısı:
    *** ** hahahaha**
  • istr istr:
    hahahaha***** **** ********** hahahaha****
  • istr istr:
  • istr istr:
    ******* **
  • B biqisoo:
    ******** *** **** ******* hahahaha*
  • istr istr:
  • B biqisoo:
    **** *** ******** *** ***** ****** ***** hahahaha** hahahaha ***** * ******* ******* ******* *
    B biqisoo: **** *** ******** *** ***** ****** ***** hahahaha** hahahaha ***** * ******* ******* ******* *