Bu bitkiyi söküp atmalımıyım tavsiyeniz nedir kurtulur mu ?

kemal84

Üye
Kankalar selam dün 19 günlük köfteci hazelerimi büyük saksılara aldığımın 5.günü 2. sulamayı yaptım toprak bat mix yarasa gübreli başka bi gübre kullanmıyorum 6 adet bitkim var 4 ü büyük saksıda 2 si yedekte ufak bardakta bekletiyorum dün büyük bi hata yaptım ph metrem yok dinlenmiş musluk suyu kullanıyorum tek bir saksıyı ayrı olarak suladım ph düşürmek için 1 litre suya 2-3 damla limon sıktım ... salata mı lan bu demeyin kafam zibilyonken sanırım ingilizcemin kurbanı oldum yabancı bir sitede suyun ph düşürmek için limon tuzu kullanımını ben limon suyu olarak çevirdim ve bitkiyi suladıktan 2 saat sonra direk sararmaya başladı karanlık evre bitince (20/4) bitkiyi 2 litre suyla flusladım ve ışığın altına tekrar koydum aradan tam 24 saat geçti ve sararma devam ediyor ve sararan yaprak ışığa doğru iyice dikildi sizce bu bitki kurtulur mu ne yapmama lazım cal-mag yok sipariş verdim ptesi elimde olur sizce beklemelimiyim yoksa söküp atıp saksıyı tekrar fluslayıp ufak bardakta beklettiğim diger bebeğimi transfer edeyim fikriniz nedir ? 

[attachment=1851]

[attachment=1852]

[attachment=1853]

Ekli dosyalar

• s1.jpg
    s1.jpg
    140.2 KB · Görüntüleme: 81
  • s2.jpg
    s2.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 54
  • s3.jpg
    s3.jpg
    114.9 KB · Görüntüleme: 57

kemal84

Üye
Cvp: Bu bitkiyi söküp atmalımıyım tavsiyeniz nedir kurtulur mu ?

eyvallah kankalar ph ölçer, atami calmag , bio biz grow ve bio biz ph down sipariş ettim ptesi salı elimde olur şuan kullandığım toprak batmix yarasa gübreli calmag ilk 6 hafta herhangi gübre vermeyiniz yeterlidir diyor çeyrek doz calmag ve bio grow kullansam faydası olur mu daha beter yakarmıyım bitkiyi ?

kemal84

Üye
Cvp: Bu bitkiyi söküp atmalımıyım tavsiyeniz nedir kurtulur mu ?

Umarım kurtulur kuruyunca tekrar sulayacağım eyvallah .

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
  • m4a1kush m4a1kush:
  • m4a1kush m4a1kush:
    *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ****** ******** hahahaha****
    m4a1kush m4a1kush: *** ******* ****** ********* ******** ** ******** ***** ****** ***** *** ***** *** ** ******...