Bu da benim miniğim hüsnü / hasat alındı!

convik

Doktor
Farkettim hocam sağdaki bitkiye çok iyi çalışmışsın :D büyük emek var onda. Tırtık atmasan görüntü daha efsane olabilirmiş :D eline sağlık. Tırtıkların kafası nasıldı?
hocam içtiğim dönem psikolojik olarak sıkıntılı dönemimdi ondan mı bilmiyorum ama çok etkili geldi. Kafamın üzeri uyuşuyordu resmen. tabi biraz erken hasat içmenin de etkisi. ama en son 3-4 gün önce içtim biraz o tam oturmuştu ve ziyadesiyle müsbet kafası vardı.
zaten bonsai tarzı yapma amacım küçük bitkide kafa nasıl oluyor merakı ve ne kadar hasat verir vs. bazı postlarda ustalar kafasının büyük bitkiye göre daha iyi olduğundan bahsediyorlardı.

şimdi 3 tane tohum patlattım. ormanda gezerken sünger taşı bulmuştum. onu kaide yapıp yine bonsai yapıcam. önümüz yaz balkonda büyüsün keranacılar.

Ü

Üye silindi 31315

Guest
sevindim kafası da görüntüsü kadar da iyiyse sıkıntı yok. Ben de küçük bitkilerde daha iyi olduğunu duymuştum. Hadi hayırlı olsun şimdiden kankam. Günlük aç bari de biz de faydalanalım :D

kropotkin

Yeni üye
Kanka anlamadığım bi yer var. Benim çiçekte pistillerin yüzde 70 i kahverengi oldu. Çiçeğe geçiş yaptığım günden 12-12 bugüne daha 7. Haftadayım. Trikon bakıyorum rakıya yeni dönüyorlar. Seninki nasıl bembeyazken iki haftası var aga? Trikon baksak da bakmasak da 8 haftadan önce olabilir mi yani photo bitki?
Kankam pistiller ışık mesafesine göre beyaz kalabiliyor diye biliyorum ışık yakınsa . Trikom takibine devam dandik mikroskopla ölüm gibi olsada....

theboy

Üye
Başlıklarda kankalara ahkam kesiyorum bari bir günlük gibi açayım benim minikleri göstereyim.
Bonsai tarzı keyfe keder yetiştirdiğim bir amnesia haze ve çorbacı kızlar bu şekildeler. 3 ayı tam doldurdular sanırım. Hasatı bekliyorum artık. Son 1.5 aydır balkonda büyüyorlar. Kavi saksıda olanın harmanlıktan 5-6 kafasını kesip içtim. Gübre son 2 haftadır over yarım doz bloom tam doz veriyorum.

convik

Doktor
15.06.2023 Güncelleme

3-4 gün önce bitkilere Flush atıldı tarihi tam hatırlamıyorum. Toprak tam kurumadı ama harmanlıktan mavi saksıda iki kafayı kestim kurutmaya aldım. kalanı 2 gün sonra hasat. Kiremit saksı bir hafta daha istiyor gibi. Pistiller baya kızarmaya başladı 3 gündür

convik

Doktor
18 haziran
Kankalar dün gece itibariyle balta vuruldu.
Amnesia haze yaş olarak bu hasatta 82gr, daha önce koparıp içtiklerim 70gr toplam 152 gr verdi. Gayet tatmin edici oldu.

Çorbacı gebetik olan yaş olarak 54 gr verdi. Bundan 5 6 gr tırtıklamışımdır kesene kadar.
Bu da gayet tatmin edici. Hasattan sonra kalan toprağı ölçtüm 0.7lt toprakta bu hasat gayet iyi görünüyor.

Şimdi pc fanı ile dolapta kurumaya bıraktım. Kuruyunca eğer unutmazsam kuru hasat bilgisi de paylaşmış olurum.

theboy

Üye
Elinize sağlık beyefendi, kafam kadarlar:)
İşin en şaşırdığım kısmı toprak miktarı oldu bu arada. Afiyet olsun 07

convik

Doktor
Elinize sağlık beyefendi, kafam kadarlar:)
İşin en şaşırdığım kısmı toprak miktarı oldu bu arada. Afiyet olsun 07
sağol hocam. tek pişmanlığım amnesia olanı erkenden tırtık tırtık kesip kesip içmek oldu ama olan da oldu eğip başımızı usul usul önümüze bakıcaz :)

açıkçası ben de baya şaşırdım bu kadar toprağa bu kadar verime. tabi bu kadar az toprak olunca max 1 bilemedin 2. günde bir suluyorsun, dwc gibi bir şey oluyor. tek handikap sömek güzel büyüdü ama son darbede içleri biraz daha şişseydi (eski growlarmda bu tohum baya sömek şişiriyordu) daha bir hoş olurdu.

Eyvallah iyi dileklerin için. bol dumanlar.

convik

Doktor
Kanka anlamadığım bi yer var. Benim çiçekte pistillerin yüzde 70 i kahverengi oldu. Çiçeğe geçiş yaptığım günden 12-12 bugüne daha 7. Haftadayım. Trikon bakıyorum rakıya yeni dönüyorlar. Seninki nasıl bembeyazken iki haftası var aga? Trikon baksak da bakmasak da 8 haftadan önce olabilir mi yani photo bitki?
@Sonne hocam akşam unutmazsam sana bir kaç foto atıcam pistil kızarıklığı ile ilgili. bembeyaz olan pistillerin bir haftadaki son durumu için. bazen pistillerin çoğunluğu kızarmasa bile trikomlar önden gidiyor (over etkisi diyorum ben buna). pistillerin kızarmasını sonuna kadar beklesem büyük ihtimal amberler çoğalacaktı. o yüzden trikom takibi ile hasata karar vermek en garantisi.

Son düzenleme:

theboy

Üye
sağol hocam. tek pişmanlığım amnesia olanı erkenden tırtık tırtık kesip kesip içmek oldu ama olan da oldu eğip başımızı usul usul önümüze bakıcaz :)

açıkçası ben de baya şaşırdım bu kadar toprağa bu kadar verime. tabi bu kadar az toprak olunca max 1 bilemedin 2. günde bir suluyorsun, dwc gibi bir şey oluyor. tek handikap sömek güzel büyüdü ama son darbede içleri biraz daha şişseydi (eski growlarmda bu tohum baya sömek şişiriyordu) daha bir hoş olurdu.

Eyvallah iyi dileklerin için. bol dumanlar.
Yeni growunda baştan sona bi günlük açsan da doya doya takip etsek iyi olur kral. Teşekkür ederim sana da bol dumanlar:)

convik

Doktor
Kurutma sonrası kuru hasat bilgisi:
Kuru hasat tartımı dalsız ve kırpılmış olarak ölçüldü
Amnesia haze photo bitki kuru toplam 30.5 gr
Çorbacı genetik kuru toplam 15.5 gr

Kafa raporu:
Amnesia deli bir şey oldu cigaranın yarısında ben tamamım ağam moduna geçiriyor ki kolay kolay geçmem o moda.
Çorbacı orta ama daha önceki hasatlara göre baya zayıf geldi kürleme sonrası umarım biraz artar.

Ahvalimiz böyle arkadaşlar. Kürleme gavanozlarına konuldu. Darısı yeni growlara artık. Yardımcı olan ve iyi dileklerini sunan tüm kankalara teşekkürler.

Son düzenleme:
18 haziran
Kankalar dün gece itibariyle balta vuruldu.
Amnesia haze yaş olarak bu hasatta 82gr, daha önce koparıp içtiklerim 70gr toplam 152 gr verdi. Gayet tatmin edici oldu.

Çorbacı gebetik olan yaş olarak 54 gr verdi. Bundan 5 6 gr tırtıklamışımdır kesene kadar.
Bu da gayet tatmin edici. Hasattan sonra kalan toprağı ölçtüm 0.7lt toprakta bu hasat gayet iyi görünüyor.

Şimdi pc fanı ile dolapta kurumaya bıraktım. Kuruyunca eğer unutmazsam kuru hasat bilgisi de paylaşmış olurum.

Brocum hasarın bol olsun. Yaptıklarına baktım inceledim de, benim yardıma ihtiyacım var adında ki konumda 2. Sayfada ki son duruma bakabilirmisin ?
ne kadar süreci kaldı ne yapmam lazım ekstra çok kararsız kaldım. Konuyla alakalı dönersen çok memnun olurum

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • kawinnnz kawinnnz:
  • 2 2008Grower:
    ******** ********* ****** ** ***** **** ** ****** ******** **** ********* ********* ******* **** *****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ****** *** **** **** ******* ***** ****** ******** ********** ** hahahaha hahahaha* hahahaha**** ********* ***** ********** **** ***** ****** ******** **** hahahaha** ******** ******** ******* ** ***** hahahaha
  • T Toki:
    hahahaha ******** ******* **** ********** ******* ****** ********* *** ******* ****** **** hahahaha ***** ***** ********* ****** hahahaha** **
  • Night owl Night owl:
    ******* **** **** **** **** *** ***** ****** **** **** * ***** ****** ******* ****** hahahaha ******** ******* **** ********** ******* ****** ********* *** ******* ****** **** hahahaha ***** ***** ********* ****** hahahaha** **
  • T Toki:
    ******* **** **** **** **** *** ***** ****** **** **** * ***** ****** ******* ****** **** ****** hahahaha ********* *** ******* *** ***
  • Night owl Night owl:
    *** **** ******** ********* ******* ********* ***** ****** ** ******* **** ****** hahahaha ********* *** ******* *** ***
    +1
  • T Toki:
    *** hahahaha*** *** ********* ****
  • T Toki:
  • 2 2008Grower:
    ******* ******** **** hahahaha *** **** *** ***** ****** ********** hahahaha* ******* ***** hahahaha* *****
  • T Toki:
    ****** *** ******** ****** ******* ** **** ******* hahahaha ****** **** **** hahahaha* ******** ****** * ******** *** ******* **** ********
  • Lemonhazelover Lemonhazelover:
  • A angeshar:
  • 2 2008Grower:
    +1
  • 2 2008Grower:
  • A angeshar:

***** ****** **** ********** *** ***** ******* ********* *** *** ***** hahahaha ******* ** ******** *** *** ***** *****
    ** ** ****** ****** ********* hahahaha** *** **** ******* * ****** *** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    **** ***** ** ** ****** ****** ********* hahahaha** *** **** ******* * ****** *** hahahaha**
  • Night owl Night owl:
    ***** ****** ***** ******** *** **** ********** ********* ** ****** ***** *******
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahaha** ******
    Night owl Night owl: ****** hahahaha** ******