Bu duruma düşmemin sebebi lemon haze! Yardımlarınızı bekliyorum.

umiboss

Yeni üye
merhabalar dostlar,
1x1x 2 bir çadırda 400w hps ve mh cooltube ile 11ltlik air saksılarda 3 auto yapacağım.
tohumlar çatladı 2-3 cm kuyruğun uzamasını bekliyorum sanırım yarına hazır olurlar.
Küçük plastik bardağa benzeyen altı delikli küçük saksılarda plagron light mix toprağa yerleştireceğim.
Yavrulara ilk bir hafta hps veya mh fazla geleceğinden cfl tarzı ışık kullanmayı düşünüyorum.
Fakat
1-2 gün içinde acil olarak çözüm bulmam gerekiyor.
Küçük bir ilçede yaşıyorum herşeye ulaşmam güç, kargo yetişmeyecek yani yumurta kapıya geldi.
Üşengeçliğimden sipariş veremedim, pek ilgilenemedim. (Bu duruma düşmemin sebebi sanırım lemon haze:)
Gerekli olacak ışık, lümen, watt, kelvin ne olmalı diye araştırdım, bu ışık cfl mi florasan mı led mi onu bile araştırmama rağmen bulamadım.( bunların sebebi de lemon haze olabilir. )

Soru:
Elimde aşağıdaki ışıklardan 8-10 adet var 55w lık balastları ile birlikte ve bunları dikdörtgen bir levhayı yansıtıcı kaplayarak yerleştirmeyi düşünüyorum.
Ancak 1x1x 2 bir çadıra 3 auto için kaç tane bu elimdeki ışıklardan gerekir? yeterli olur? ve fazlası sıkıntı çıkartır mı?
Işıklar : Osram DULUX L 55w/840

-55W
-IŞIK RENGİ 840 COOL WHITE (ILIK BEYAZ)
-4800 LÜMEN
-4000 KELVİN
Lİnk burada
Tavsiye, görüş, eleştiri ve özellikle yardımlarınızı bekliyorum.
Saygılar. İyi kafalar.

Kanka 30 - 75w arası beyaz ampül alsan işini görür 75w alırsan daha hızlı gelişir en yüksek lümen değerli olanı alabilirsin her yerde var ampul her bitkiye 1 tane 30 veya 75w özel vermen daha iyi olur ama 75 w alıp 3 karton bardağı birleştirip üçgen yapıp tam ortalarına vurabilirsin sana kalmış ekipmanların gelene kadar çok rahat yeter kanka şimdiden bol şans

Kanka 30 - 75w arası beyaz ampül alsan işini görür 75w alırsan daha hızlı gelişir en yüksek lümen değerli olanı alabilirsin her yerde var ampul her bitkiye 1 tane 30 veya 75w özel vermen daha iyi olur ama 75 w alıp 3 karton bardağı birleştirip üçgen yapıp tam ortalarına vurabilirsin ben öyle yapıyorum sana kalmış 5 - 7 gün durabilirler ekipmanları dizene kadar çok rahat yeter kanka şimdiden bol şans

umiboss

Yeni üye
Kanka 30 - 75w arası beyaz ampül alsan işini görür 75w alırsan daha hızlı gelişir en yüksek lümen değerli olanı alabilirsin her yerde var ampul her bitkiye 1 tane 30 veya 75w özel vermen daha iyi olur ama 75 w alıp 3 karton bardağı birleştirip üçgen yapıp tam ortalarına vurabilirsin sana kalmış ekipmanların gelene kadar çok rahat yeter kanka şimdiden bol şans
teşekkürler kanka. Işığın mesafesi 5 cm bile olabilir herhalde, ısı olmadıktan sonra sıkıntı olmaz değil mi?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********