Bu hastalık nedir ilk kez görüyorum

• Konbuyu başlatan Üye silindi 36700
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 36700

Guest
Arkadaşlar bitki sağlıklı bir şekilde grow yapıyor ama bu hastalık ne
Yapraklarda pas gibi kahverengi noktalar var mantar olduğunu sanmıyorum düzenli olarak canna cure kullanıyorum neden böyle

Ü

Üye silindi 36700

Guest
Tamam kankam teşekkür ederim eminsin değil mi :)

daha yaşın genç neler göreceksin daha....

Müslüm baba profil fotolu arkadaşın rumuzunu yazmaya kalkamadım , doğru reçete vermiş de teşhis de bi ufak düzeltme yapayım..evel calmag eksikliği veya alınamaması var bitkide..ama Mg değil Kalsiyum eksik yada alınamıyor.. çeşme suyu bile versen pH ayarladığın sürece Kalsiyum ihtiyacı duymazdı bitki..pH ayarlı ver calmagı,artır biraz dozajı..yağmur suyu,kuyu suyu falan veriyorsan da çeşme suyu candır bilesin..
yaprakları ıslatmadan çekeydin de pas rengini göreydi herkes,bileydi..benim de başıma calmagı değiştirene kadar bir iki kere geldi..o zamanlar paralı ambalaj sulardan da kullanınca kocaman paslı beneklere döndürdü falan ama üstlere sıçramadan durumu kurtardık..

kısacası olur böyle şeyler , halledilmeyecek sorun yok,Allah cana zeval vermesin ..

Ü

Üye silindi 36700

Guest
daha yaşın genç neler göreceksin daha....

Müslüm baba profil fotolu arkadaşın rumuzunu yazmaya kalkamadım , doğru reçete vermiş de teşhis de bi ufak düzeltme yapayım..evel calmag eksikliği veya alınamaması var bitkide..ama Mg değil Kalsiyum eksik yada alınamıyor.. çeşme suyu bile versen pH ayarladığın sürece Kalsiyum ihtiyacı duymazdı bitki..pH ayarlı ver calmagı,artır biraz dozajı..yağmur suyu,kuyu suyu falan veriyorsan da çeşme suyu candır bilesin..
yaprakları ıslatmadan çekeydin de pas rengini göreydi herkes,bileydi..benim de başıma calmagı değiştirene kadar bir iki kere geldi..o zamanlar paralı ambalaj sulardan da kullanınca kocaman paslı beneklere döndürdü falan ama üstlere sıçramadan durumu kurtardık..

kısacası olur böyle şeyler , halledilmeyecek sorun yok,Allah cana zeval vermesin ..
Sağ olasın abi kırmayıp yorum yaptığın için teşekkür ederim yalnız abi ben ph ı ayarlayıp calmag verdim bugün normaldede suyun ph ını ayarlarım 5.8 5.9 Çeşme suyu veriyorum toprakta kitlenme veya bir toksisite olduğunu düşünmüyorum çünkü bitki güzel büyüyor abi mantar veya bir hastalık olma ihtimali var mı sence bugün ilk kez calmag verdim az önce bir de yapraktan sprey uyguladım geçer inşallah

teşekkürüne teşekkür eder sonra da şu 2 kelamı etmeyi üstüme borç bilirim...

kim dedi sana pH ı 6nın altında tut diye??? topraklı tarımda Kalsiyum pH 6,2-7 aralığında alınabilir formda olan bi elementtir. toprakta pH 6,3-7 arasına ayarlayıp vermeye başla bakalım neler oluyor gör..

Ü

Üye silindi 36700

Guest
teşekkürüne teşekkür eder sonra da şu 2 kelamı etmeyi üstüme borç bilirim...

kim dedi sana pH ı 6nın altında tut diye??? topraklı tarımda Kalsiyum pH 6,2-7 aralığında alınabilir formda olan bi elementtir. toprakta pH 6,3-7 arasına ayarlayıp vermeye başla bakalım neler oluyor gör..
Abi ben bir çok yerde 5.5 6.5 arası ideal diye duymuştum çokça kez gördüm hatta aaahhhhh ahhh toprağın ph nın **** belledik desene

flush niye atıcan ki ? toprağın gübre mi dolu? tuzlanmamı var ?? yoooo
bolca pH ayarlı calmaglı suyla sulayacaksın olacak bitecek

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • H happyworld:
    * *** hahahaha
    +3
  • NewGardener NewGardener:
    ********* ******* **** *** ******* hahahaha *******
    ******** ******** ********** ***** ********** ****** ******* ***** ***** *****
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha *** hahahaha ****** **** *** *** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
    hahahaha*** ****
    +1
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha* *** ** ****** *** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahahahahahahahahahaha********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • H happyworld:
    ***** ***** ********* ****** *** ******** ****** hahahaha***** **********
  • H happyworld:
    **** ******** ********* hahahaha***
  • H happyworld:
    ***** ********** ********** ** ****** ****** ***** ***** ******** **** *** **** ******* ***** ****** ********* ****
    hahahaha ****** **** **** ********* ******* ** ********
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ****** *** ***** ** hahahaha*** ** **** ***** *** ********* *** ***** hahahaha **
  • H happyworld:
  • H happyworld:
    ****** ****** ******* *** hahahaha **** ********** hahahaha*
  • ErdemRS6 ErdemRS6:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********
    ErdemRS6 ErdemRS6: hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha********