Bu işik hakkinda bilgisi olan var mi ?

Geccbakiyimm

Yeni üye
Merhabalar herkese hayirli hasatlar..

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bahce-yapi-market-bahce-full-spectrum-bitki-buyutme-lambasi-805735908/detay

Bilgisi olan yazabilir mi bu cihaz hakkinda 
Verimlilik
Faturaya yansiyan fiyat 
Tohumdan hasata kullanabilirmiyim ?

Geccbakiyimm

Yeni üye
Cvp: Bu işik hakkinda bilgisi olan var mi ?

Kendin yap diyorsun , bu konuya baktim yuk
sek maliyetlere girmeye gerek yok bencede daha dusuk bir butceyle yapilabiliyomus

janjanlim26

Yeni üye
kanka ben kendim yapdım mesala 2 fan ve  sogutucu metal alıyorsun cob led elektrikciye 100 lira verdinmi o iş tamamdır

Geccbakiyimm

Yeni üye

janjanlim26' Alıntı:
kanka ben kendim yapdım mesala 2 fan ve  sogutucu metal alıyorsun cob led elektrikciye 100 lira verdinmi o iş tamamdır

Aynen dostum ben oyle yapmayi dusunuyirum

Tatü

Yeni üye

janjanlim26' Alıntı:

Cob ledi nerden aldın kanka

Cusen

Yeni üye
Şuan o ledi kullanıyorum, ses sinek vızıltısından az geliyor. Bitkilerde iyi gibi görünüyor günlük var ordan bakabilirsin şimdilik bi sıkıntım yok led ile ilgili

Geccbakiyimm

Yeni üye

greenblue53' Alıntı:
Bu ışık hakkindaki görüşlerim ve quantum board 

Japon malı citizen marka clu 28 3500 k 90 cri cob led kullanılmış ledlerin kalitesi kötü değil aliminyum kasa hoş gözüksede aliminyum çok az kullanılmış bundan dolayı aktif soğutma tercih edilmiş yani her ledin üzerine pc fanı bağlanmış 12 tane fan ekstra güç tüketimi yapıcaktır az da olsa ve dahada önemlisi ses yapacaktır. Bu Ürünü satan arkadaş da çok pahalıya satıyor. 

Cob ledler soğutulabildiği sürece iyidir ama artık quantum board diye üretilen ledler cobların yerini aldı çünkü bir board üzerine diziliyor çok fazla sayıda diziliyor ve her birine düşük watt veriliyor bu nedenle aliminyum board ısıyı eşit miktarda kolayca emiyor cob ledlere göre çok az ısınıyor az ısınan ledin performansı düşmez ömrü uzun olur tabi quantum board ürünlerde de aliminyum miktarı doğru miktarda kullanılmalı az aliminyum kullanıp fazla watt verilirse bu şekilde de ısınacaktır verimi de düşecektir ömrüde kısalacaktır. 

Benim kullandığım Led sistemim quantum board nichia rps0a 3000k SMD LED  alman malı. Kasası yerli ve çok bol miktarda aliminyum kullanılmış ısı yok denecek kadar az ve kasada extra clear cam var nem su almıyor bu da Led ömrünü uzatıyor. Montajı yüzde yüz yerli 5 yıl garantili satıyorlar.

Yerli montaj quantum board Led.

Hasattan memnunmusun peki dostum bu kullandigin quantum boardla ve lümen olarak gonderdigin urunu ortalama kac saksida verimli olarak  kullanabilirim 120×120 cadirda ?
Tesekkurler

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Y yılmaz34:
    ********* ********** hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ****** ***** *
  • Y yılmaz34:
  • Y yılmaz34:
  • Y yılmaz34:
  • Y Chat bot:
  • K kamasunqa:
    hahahaha ******* ****** ****** ** * ***** ***** ********** ********** *** ** ********* ******** ****** ******* **** ** ****** ***** ****** **** ****** hahahaha* ****** hahahaha ***** ******* ******** *** ***** ***** ****** *** *****
    +1
  • P puslu77:
    *** ***** ********* ******** ******* ***** ******* **** ***** ****** ****** * ****
  • Night owl Night owl:
  • Night owl Night owl:
    ***** ** ******** ****** ***** **** ****** hahahaha* ** ****
  • Night owl Night owl:
    * ***** ***** **** ***** ***** ** ******** hahahaha ******* ****** ****** ** * ***** ***** ********** ********** *** ** ********* ******** ****** ******* **** ** ****** ***** ****** **** ****** hahahaha* ****** hahahaha ***** ******* ******** *** ***** ***** ****** *** *****
  • R reviens:
    ******** ******* ******** ******** ******* ********* ****** ********* ***** ****** ****** ***** * ********* *** ******* ****** hahahaha ***** ******** hahahaha ********** ********** ******* ********* ***** hahahaha ******
  • D despacito:
    ********* ** ********* ****** ****** ******* ******** ***** ******* *** ******* **********
  • Twippe Twippe:
    hahahaha ******* ********* ******* *****
  • Twippe Twippe:
    ******** ***** ********** ******* ********** *** ****** ******** hahahaha
  • D despacito:
    hahahaha***** ******** ****** ******* *** ******** ***** ** ******** ********** ********** ** ******
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
  • Houp53 Houp53:
    ***** ******* ******* hahahaha***** **** *** ******* **** ******* ***** ***** ******** ****** *******
  • T Tropikal.MR:
    hahahahahahahaha **** ***** * ** ******* ***** **** ******* **** ** ******* ****** ** *** hahahaha**** ********** hahahaha***
  • Night owl Night owl:
    ****** hahahahahahahaha **** ***** * ** ******* ***** **** ******* **** ** ******* ****** ** *** hahahaha**** ********** hahahaha***
  • T Tropikal.MR:
    hahahaha** hahahaha* hahahaha*** * ****** ****** ****** *****
  • Didrug Didrug:
    **
  • Didrug Didrug:
    hahahahahahahaha hahahahahahahaha
    Didrug Didrug: hahahahahahahaha hahahahahahahaha