Bu kadar yakın fan zarar eder mi ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 22297
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 22297

Guest
Yeni vantilatör aldım yalnız kabinim ufak olduğundan anca bu mesafede asabildim. Bir zararı olur mu ? Birde lamba yerine uygun led olarak ne kullanabilirim çok yer kaplıyor lamba. Hem growda hem bloomda

mami10_

Doktor
Vantilatör direkt bitkiye gelirse rüzgar yanığı olur ayrıca sömekler iyi gelişmez şiddetli rüzgarda
Bir az daha yukarıya konumlandır hafif esinti versin
Her defasında tek bitki yetiştiriyorsan, cob led, mars hydro ts600, bestva, quantum board led gibi ürünler baka bilirsin

mami10_

Doktor
Şu an ne renk cfl kullanıyorsun? Resimde beyaz ışık gözüküyor eğer öyle ise sarı ışığa geç bitki çiçekte

Ü

Üye silindi 22297

Guest
Vantilatör direkt bitkiye gelirse rüzgar yanığı olur ayrıca sömekler iyi gelişmez şiddetli rüzgarda
Bir az daha yukarıya konumlandır hafif esinti versin
Her defasında tek bitki yetiştiriyorsan, cob led, mars hydro ts600, bestva, quantum board led gibi ürünler baka bilirsin
O zaman kullanmayayım zaten hasatıma 10 15 gün kaldı bu zamana kadar vantilatörsüz geldi. Desene boşuna 400 lira bayıldık. Teşekkür ederim

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka vantilatör boşuna değil , mami usta sana kullanma dememiş esinti yeter demiş. gelişme dönemi bitkiyi güçlendirir,tüm süreçte içerdeki hava sirkülasyonunu organize eder, ışığın bitkiye direkt vuran sıcağını keser, nemin yapraklara sömeklere yapışıp ıslatmasını engeller, gerçek iklimin bitkiye vuran rüzgarını taklit ederek bitkiye indooru unutturup tabiatta hissini yaratan faktörlerden iridir vs vs. yani vantilatör önemlidir. çok yakından vurması fan stresi yaratır ama hiç kullanılmaması daha yanlıştır. zaten klipsli seninki. alanın darsa yüksekliğini birazcık daha artırıp kafayı aşağı bük, tek noktaya vurmasın dönerbaş çalışsın. ayrıca 60-70 liraya mekanik zamanlayıcılar var. alıp 15-15 dakka olarak ayarlarsan 15 dakka çalışır 15 dk dinlenir.

Ü

Üye silindi 22297

Guest
kanka vantilatör boşuna değil , mami usta sana kullanma dememiş esinti yeter demiş. gelişme dönemi bitkiyi güçlendirir,tüm süreçte içerdeki hava sirkülasyonunu organize eder, ışığın bitkiye direkt vuran sıcağını keser, nemin yapraklara sömeklere yapışıp ıslatmasını engeller, gerçek iklimin bitkiye vuran rüzgarını taklit ederek bitkiye indooru unutturup tabiatta hissini yaratan faktörlerden iridir vs vs. yani vantilatör önemlidir. çok yakından vurması fan stresi yaratır ama hiç kullanılmaması daha yanlıştır. zaten klipsli seninki. alanın darsa yüksekliğini birazcık daha artırıp kafayı aşağı bük, tek noktaya vurmasın dönerbaş çalışsın. ayrıca 60-70 liraya mekanik zamanlayıcılar var. alıp 15-15 dakka olarak ayarlarsan 15 dakka çalışır 15 dk dinlenir.
Eyvallah kardom yarım saat çalıştırıyorum günlük. Bide sana şeyi sorucam kullandığım ışıktan pek enerji alamadım sömek o yüzden de pek şişmemiş olabilir. Yeni growumda

Pure Light 250w SHP Çift Spektrum ışığına geçeyim mi ?​

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kankamm 24 saatte yarım saat az değil mi çok cimrisin yahu :D

şuan ışık ne var elinde? kaç bitki bakıyorsun?

Ü

Üye silindi 22297

Guest

Ahaha azda elimde tek zamanlayıcı var oda ışık ve fana bağlı ışık olarak hazır kabinle gelen philipsin 75 w cfl sini kullanıyorum bloom olanı

Ü

Üye silindi 22297

Guest

Zaten iki tane gelmişti teki growmuş ben gelişme döneminde de bloom u kullandım biraz aydınlığı gitti gibi. 130 gün oldu

Abu Hay'OT

Ordinaryüs
kanka fanı zamanlayıcıdan çıkar, fan 24 saat çalışsın (vantilatörden değil giriş çıkış fandan bahsediyorum). ışık alacaksan da hps-mh yeri,ne mami ustanın yukarda bahsettiği ledlerden birini öneririm. hem enerjini daha tasarruflu kullanırsın hem de full spectrum lambaları tüm dönemlerde değiştirmeden kullanırsın

Ü

Üye silindi 22297

Guest
kanka fanı zamanlayıcıdan çıkar, fan 24 saat çalışsın (vantilatörden değil giriş çıkış fandan bahsediyorum). ışık alacaksan da hps-mh yeri,ne mami ustanın yukarda bahsettiği ledlerden birini öneririm. hem enerjini daha tasarruflu kullanırsın hem de full spectrum lambaları tüm dönemlerde değiştirmeden kullanırsın
Eyvallah kankam sağolasın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: **** ******* ***** *** *****