BU KIZIN YAPRAKLARI GARİP..NEYİ VAR?

kutluhanaslan

Yeni üye
dışmekan-içmekan yapıyorum(kötü havada)
60-70günlük 3kızdan biri
diğerlerinde sorun yok
ama bunun bazı yaprakları pençe gibi
içe kıvrık çıkıyor
başlarda azdı çoğalmaya başladı
sorun ve çare nedir?

Son düzenleme:

Silas

Müptezel
Vitaminsiz kalmışlar ve az ışık az ısı alıyorlar çiçeğe girdiğinden enerji ihtiyacıda artmış. Bir de bu sativa dominant bitki, Yani ılımanist kim bitkisi hasat süresi uzundur bunların nem ve sıcağı çok sever lemonlar gibi

kutluhanaslan

Yeni üye
Vitaminsiz kalmışlar ve az ışık az ısı alıyorlar çiçeğe girdiğinden enerji ihtiyacıda artmış. Bir de bu sativa dominant bitki, Yani ılımanist kim bitkisi hasat süresi uzundur bunların nem ve sıcağı çok sever lemonlar gibi
1-1.5aydır havalar iyi..akşam içeri alıyorum kabinde uyuyorlar:)
10-11saat hep güneşten faydalandım, haftada enfazla 1-2gün 200x120x60 kabine koydum.400w copled)
1dolu1boş 1lt/2kapak biobizz bloom veriyorum
(çiçeğe girince 1kapakgrow+1kapakbloom vermeye başladım15günönce growu kestim)
geçen hafta 1sefer boş vermeyip aloe vera verdim
ışıktan değil de ısıdandır ozaman
güneş altında da olsa 15-18-20c arası soğuk geliyordur... terasta serin rüzgarda oluyor arada
gece kabinde 19-20c
diğer2sinde sorun yok ama birikmiş karışmış 2-3farklı iyi çorbacı toumlarından seçtim
farklı genetik olma ihtimali var
bu kız için ne yapayım? kabinde tek başına mı kalsın?
kabin gündüz 22-24c oluyor

Son düzenleme:

Silas

Müptezel
Önemli olan toprağın sıcaklığıdır bunun içinde 3 gün hava sıcaklığının 21 derecenin altına düşmediğini farz et o zaman iyi demek. 21-24 ısı, havadar esintili hava %50-60 nem.

Silas

Müptezel
İndica olsa sıcaklık farkını yer deşimini daha iyi tolere ederdi, sativa düşük sıcaklık sevmiyor ekvator ılıman iklim bitkisi 23-27 dönenceleri arası ana vatanı sen onu 42 derece enleminde dışarı çıkarıyorsun üşüyor. Gübresizde kalmış dedik. İndicayıda hindistan yarım adası ve afgan dağlarındaki bitki gibi düşün gündüz sıcak gece buz gibi ısı farkı çok ama bitki seviyor kalın kısa yapraklı

kutluhanaslan

Yeni üye
Önemli olan toprağın sıcaklığıdır bunun içinde 3 gün hava sıcaklığının 21 derecenin altına düşmediğini farz et o zaman iyi demek. 21-24 ısı, havadar esintili hava %50-60 nem.
İndica olsa sıcaklık farkını yer deşimini daha iyi tolere ederdi, sativa düşük sıcaklık sevmiyor ekvator ılıman iklim bitkisi 23-27 dönenceleri arası ana vatanı sen onu 42 derece enleminde dışarı çıkarıyorsun üşüyor. Gübresizde kalmış dedik. İndicayıda hindistan yarım adası ve afgan dağlarındaki bitki gibi düşün gündüz sıcak gece buz gibi ısı farkı çok ama bitki seviyor kalın kısa yapraklı
indicanın soğuk ve taşıma tolere farkını bilmiyordum bilgiler için tşkrler
10ltlik petleri saksı yaptım..bununkini delik ve drenajı fazla ve normal torf..
hepsine 0.75-1lt arası koyuyorum(sulama sonrası ağırlğına göre)
Bu fazla su tutmuyor besinsiz kalma sebebi olabir mi?
çünkü 1lt/3kapak Bloom yaptım,buseferde diğerlerinde hafif besin yanığı oluştu sanırım..
yanlış mı düşüyorum?

Son düzenleme:

Grow Muhabbetleri
Help Users
    T terbiyeligunahkar: hahahaha **** *** **** hahahaha **** *** ******** ******* ***** **** ********...