Bu nedir be

Arkadaşlar bıktım artık bu bitki ile uğraşmaktan, yapmadığım şey, okumadığım günlük, forum vs kalmadı, vermediğim gübre, flush vs kalmadı
Ama sorun hep devam ediyor ve artık tohum kaynaklı olduğunu düşünüyorum, 65 gündür bakıyorum beri hasat alayım emeğim boşuna gitmesin diye uğraşıyorum, sizden ricam lütfen konuya tam olarak hakim biri ne yapacağımı söyleyebilirmi, artık bitkiyi denek yapmak istemiyorum.
Gerekli bilgi ve fotoğrafı aşağıya bırakıyorum

Işık:240wqb
Alan80*80
Nem:45-50 arası
Sıcaklık:25-20
Gübre: Canna
Sulama ph 6-6.7 arası
Bitkiler auto
65.gün
Saksı 19 lt

Ü

Üye silindi 899

Guest
Sulama ve besleme programın nasıl dostum ? Bitkin epey aç gözüküyor gibi, sanki flush atmışsın da uzun süredir gübresiz sulama yapıyorsun gibi duruyor..

Sulama ve besleme programın nasıl dostum ? Bitkin epey aç gözüküyor gibi, sanki flush atmışsın da uzun süredir gübresiz sulama yapıyorsun gibi duruyor..
Abi gübre takvimine uygun gidiyorum hatta %50 aşağısında veriyorum, azot eksikliği yaşadığını biliyorum 5 gün önce flush atıp sonrasında veg gübresi verdim, ama değişim olmadı hatta şu kahverengi lekelenmelerde 2-3 gündür başladı,
Sulamada haftada ortalama 4.5 lt

Ü

Üye silindi 899

Guest
Dostum bitkine zaten azot lazım değil şu anda. Bitkinin zaten çok bir zamanı kalmamış, hasada az vaktin var. Azot vermeyi kes, devamlı flush atılmaz. O lekeler gübre yanığı olabilir, calmag eksiği olabilir.

Bloom gübrelerini ver, veg gübrelerini verme.

Yesil888

Ordinaryüs
Asiri derecede fosfor ve potsyum eksikligi var, cicekteki bitkinin en cok ihtiyac duydugu gübre. Acil gübre semasindaki miktarin 2 misli bloom gübresi ver, yoksa bitkide fotosentez yapacak yaprak kalmiyacak.O kahverengi lekeler ve yapraklarin sararmasi, yazdigim nedenden dolayi.

Kanka

Administrator
Yönetici
ya ph ölçerın bozuk yanlıs olcuyor , yada ph perfect gubrelerı ıle calmag eklıyorsun fakat alamadıgından calmag bu tepkımeyı gosterıyor sorun tohum kaynaklı degıl

Dostum bitkine zaten azot lazım değil şu anda. Bitkinin zaten çok bir zamanı kalmamış, hasada az vaktin var. Azot vermeyi kes, devamlı flush atılmaz. O lekeler gübre yanığı olabilir, calmag eksiği olabilir.

Bloom gübrelerini ver, veg gübrelerini verme.
Anladım abi zaten azot eksikliği vardı diye verdim yok vermeyecektim veg gübresini, haftada 3 kere sulama yapıyorum ortalama, bir sonraki sulamamda ne önerirsin nasıl bir yol izlemeliyim

ya ph ölçerın bozuk yanlıs olcuyor , yada ph perfect gubrelerı ıle calmag eklıyorsun fakat alamadıgından calmag bu tepkımeyı gosterıyor sorun tohum kaynaklı degıl
Abi manuel ölçüyorum yani kağıtla ayrıca ph metre ilede ölçüyorum, daha önce bunkonuda sıkıntın yaşadığım İçin paran kaynaklanmıyor bence, ne yapmamı önerirsin

Ustacım bu bitkiler auto bunlarda bi düzelme olmaz zaten 65.gündeler demissin şurda kalmış 20 günleri düzeltilecek bişey yok artık sömekleri şişirmeye bak overdrive başla bloom gübrelerini tam doz gir ve şuan yapacağın en iyi şey bu birde mümkünse musluk suyu yerine damacana su kullan sona yaklaşmıssın

convik

Doktor
hocam geçmiş olsun, kaç bitki bakıyorsun ve kaç tanesi bu durumda anlamadım. Hepsi aynı durumda ise ortam şartlarında veya sulama gübre vs bir problem kesin anlaşılabilir. Tek bitkin var ise bitkin çok kötü görünmüyor 65. gün için. Flush atman gerekiyor atmışsın. Flush keçili mi attın keçisiz mi?

Flushtan sonra toprak kuruduktan sonra veg gübreli sulama yapmışsın bence de doğru ben de aynısını yapardım. Sarmaya başlamış yaprakları tekrar yemyeşil yapmak haliyle mümkün görünmüyor.

Ben benim bitkim olsa bundan sonra yapacaklarımı yazayım. Sararan yaprakların tamamını kopartırım, sarardıktan sonra bitkiye sadece yük olur kafa karıştırır bu saatten sonra o yapraklar. Hem hasatta da yaprak ayıklama işin azalır.

Ph ayarlı ve tam oranda gübreli sulama yaparım.

Çadıra verdiğim hava kalitesini kontrol ederim. Gerekirse bitkiyi çıkartıp günlük 2-3 saat pencereyi açıp veya balkonda dinlendiririm.

Sararmayan ama uçları kahverengi olup ama kuru olmayacak. o yapraklara dokunmam. o koyuluk ya genetikten ya sıcak soğuk farkından vs veya gübre keçiboynuzu vs katkılar sebep oluyor. bitkine bir zararı yok.

inşallah toparlar bitkin hasata varırsın. kolay gelsin.

Ustacım bu bitkiler auto bunlarda bi düzelme olmaz zaten 65.gündeler demissin şurda kalmış 20 günleri düzeltilecek bişey yok artık sömekleri şişirmeye bak overdrive başla bloom gübrelerini tam doz gir ve şuan yapacağın en iyi şey bu birde mümkünse musluk suyu yerine damacana su kullan sona yaklaşmıssın
Tamam dostum teşekkür ederim

hocam geçmiş olsun, kaç bitki bakıyorsun ve kaç tanesi bu durumda anlamadım. Hepsi aynı durumda ise ortam şartlarında veya sulama gübre vs bir problem kesin anlaşılabilir. Tek bitkin var ise bitkin çok kötü görünmüyor 65. gün için. Flush atman gerekiyor atmışsın. Flush keçili mi attın keçisiz mi?

Flushtan sonra toprak kuruduktan sonra veg gübreli sulama yapmışsın bence de doğru ben de aynısını yapardım. Sarmaya başlamış yaprakları tekrar yemyeşil yapmak haliyle mümkün görünmüyor.

Ben benim bitkim olsa bundan sonra yapacaklarımı yazayım. Sararan yaprakların tamamını kopartırım, sarardıktan sonra bitkiye sadece yük olur kafa karıştırır bu saatten sonra o yapraklar. Hem hasatta da yaprak ayıklama işin azalır.

Ph ayarlı ve tam oranda gübreli sulama yaparım.

Çadıra verdiğim hava kalitesini kontrol ederim. Gerekirse bitkiyi çıkartıp günlük 2-3 saat pencereyi açıp veya balkonda dinlendiririm.

Sararmayan ama uçları kahverengi olup ama kuru olmayacak. o yapraklara dokunmam. o koyuluk ya genetikten ya sıcak soğuk farkından vs veya gübre keçiboynuzu vs katkılar sebep oluyor. bitkine bir zararı yok.

inşallah toparlar bitkin hasata varırsın. kolay gelsin.
Anladım dostum 2 bitki bakıyorum, bunda bu bitkimde böyle sorunlar yaşıyorum sürekli, peki calmag kullanmama gerek varmı, yoksa bloom gübrelerime devam mı edeyim

convik

Doktor
Anladım dostum 2 bitki bakıyorum, bunda bu bitkimde böyle sorunlar yaşıyorum sürekli, peki calmag kullanmama gerek varmı, yoksa bloom gübrelerime devam mı edeyim
dostum bitkin oto. hasata çok da vaktin kalmamış. şimdi önceliğin sömek şişirmek olsun. gübreli hatta varsa overdrive başla derim. boş veya dolu calmag her dem lazım mübarek.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Mordecai Chat bot:
  • quorthon quorthon:
    ***** ******* ***** *** hahahaha ******* ***** ****** ***** **** ******** ********* hahahaha** ****** *** **** ********* hahahahahahahaha***
  • T Turco:
    * *
  • T Turco:
    T Turco: ****