Buda benim günlüğüm olsun :) İlk grow, ilk heyecan, ev yapımı sistem

HighBoy

Üye
Selam dostlar,
Uzun süredir aklımda olan fikri hayata geçirip forumdaki üstadlarımında tavsiyeleri üzerine growa başladım..
11.11 tarihinde başladığım çorbacı tohumları için 250w cob led, alttan 100m3 in fan, üstten 300m3 out fan, dolap bez dolaptan devşirdiğim dolap..
Başlangıçta market torfu kullandıgım ıcın kızların buyumesı yavaş oldu fakat @Brother kankamın tavsiyesiyle 0.5 lt lik saksılara %20 solucan gübre, %10 perlit %10 leonardit toprak olarak klasman a döndüm..

02.12 görüntüler..

3.12 büyük saksılara geçiş yapıldı..
120/100 ml su verildi.

Sulama olarak,
5 litrelik cesme suyunu 2 gün bekletip bi 0.5 lt pet şişe kapağı sirke koydum, forumda okduguma gore ph ı 6.5 e ayarlıyor..

Anlık olarak 21. gündeler.. Sadece toprak kurudukça 50-100 ml arası topragın kurulugu ve çıkarımlarıma gore boş sulama yapıyorum..

Alınacaklar liste,

Agrotime gübreler / https://www.tohumsuz.com/threads/gübreler-ateş-pahası-ucuz-kaliteli-gübre-arıyorum-diyen-gelsin.27815/
Ph ölçer
20 litre bez saksı *2
TDS metre
Karbon filtre :/

Kabinin alanı küçük olduğu için topping ve lst yi cok ıyı yapmam gerekıyor.
Üstaldarıma sorularım,
Sizce ne zaman lst ye başlamam uygun olur?
Gelişme bıraz hafif kaldı bitkilerde farkındayım, nasıl önerilerle güzel bir hasat almamı sağlayabiliriz?

Kendinize iyi bakın, bol dumanlarınız olsun..

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 24060

Guest
Teşk. Kankam sanalda hayırlı growlar. Fotoların açılmıyor.

Ü

Üye silindi 24060

Guest
5. Boğumdan kelle alabilirsin dostum ( 7, 8 dal kalır altta) hatta yavaş yavaş eğmeyede başlarsın. Kesinlikle yaprak temizliği yapma şuan fan yaprağını aldığın dal gelişimini aşırı yavşlatırsın. Alt dallar gelişsin temizlik yaparsın 40günlük olunca 12. 12 ye alırsın. 8 haftada çiçek misss. Minyatür :)

HighBoy

Üye
Bugün büyük saksılara geçirdim (15 er lt) ışık uzaklığı çiçekten 70cm oldu, yani biraz dha yakınlıaştı. Araştırmalarıma göre ledler için okey bir uzaklık. Tek üzüntüm kızlardan birini transfer ederken ( küçük olanı) köklerine zarar verdim, saksıyı alttan yumuşatmadan geçirdim. Sonradan youtube videolarında farkettim bu taktiği. Neyse çok büyük sıkıntı çıkmaz diye umuyorum. 120 100 ml şeklinde su verdim. Odanın camını sürekli açık bıraktım çünkü farkettiğime göre karbonu daha iyi yapıyorlar temiz havayla, boğmamak lazım bitkileri.
Maddiyat tamamlanınca alınacaklr listemi almam gerekiyor. Yavaş yavaş sistem oturdu gibi.

HighBoy

Üye
5. Boğumdan kelle alabilirsin dostum ( 7, 8 dal kalır altta) hatta yavaş yavaş eğmeyede başlarsın. Kesinlikle yaprak temizliği yapma şuan fan yaprağını aldığın dal gelişimini aşırı yavşlatırsın. Alt dallar gelişsin temizlik yaparsın 40günlük olunca 12. 12 ye alırsın. 8 haftada çiçek misss. Minyatür :)
Henüz dediğin boğuma gelmemiş fakat katını yeni yapıyor kankam. O zaman o katı bitirince hem sağa sola eğeceğim(bitki ipi aldım bunun ıcın) hemde kelle alcağım çıkınca.

HighBoy

Üye
Kral dediğin gibi bi tanesınden 5. boğumda kafayı aldım durum bu, yorumlarını alırım :)

CahilKush

Doktor
Kanka bitkilerin boyu küçük epey 1. Aya göre ama hiç gübre vermedim diyorsun öncelikle gübre ve düşük bütçeye gelirsek veg dönemi yani şuandan çiçeğe geçene kadar güvercin şerbeti hazırlayıp onu verebilirsin efsane iş yapar yapımı kolay çiçekten itibaren de toz yarasa gübresi kullanabilirsin boş sulayacagin zamanda suya bir miktar şeker koyup verebilirsin bunlar bitkini iyi besler ama unutma fazla besin iyi gelişim demek değil bitkini kızarmış tavuğa döndürmektir aynı şekil şekerli su verirken de geçerli 1 lite şu için 10 küp şekerden fazlasını koyma hatta 6 gayet yeterli olacaktır.

HighBoy

Üye
Kanka bitkilerin boyu küçük epey 1. Aya göre ama hiç gübre vermedim diyorsun öncelikle gübre ve düşük bütçeye gelirsek veg dönemi yani şuandan çiçeğe geçene kadar güvercin şerbeti hazırlayıp onu verebilirsin efsane iş yapar yapımı kolay çiçekten itibaren de toz yarasa gübresi kullanabilirsin boş sulayacagin zamanda suya bir miktar şeker koyup verebilirsin bunlar bitkini iyi besler ama unutma fazla besin iyi gelişim demek değil bitkini kızarmış tavuğa döndürmektir aynı şekil şekerli su verirken de geçerli 1 lite şu için 10 küp şekerden fazlasını koyma hatta 6 gayet yeterli olacaktır.
kankam cok sagol gereklı sıparısler verıldı sonucları paylasacagım ınsallah

HighBoy

Üye
kanka guvercın gubresını yıyelı 2 gun oldu bos sulamada calmag yaptım ev yapımı verıyorum bıde eskıden kaaln azotlu bır gübre var onu verdım geçen bos sulama + gübre (1 hafta ıcınde 2 sulama) 1 hafta gecınce güvercın serbetı vermeyı duunuyorum yıne yanı haftada 2 sulama dıger dongude tek guvercın serbetı vererek devam etmeyı dusunuyorum ne dersın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • Y Chat bot:
    Y Chat bot: ******* *** **** *** *****