Budama hatası acil yardım !!!

GROWDER.06

Yeni üye
Arkadaşlar herkekese merhabalar şehir dışındaydım bir arkadaşımdan budaması için rica ettim sağ olsun budamış fakat çok fazla budadığını düşünüyorum çiçeklenmeye henüz yeni girdi Nasıl bir yol izlemeliyim ustalardan yardım bekliyorum (bitki 5 aylık )

Blueberry

Stay High
İzlenecek pek bir yol kalmamış kanka giden gitmiş. Sen bitkini bakmaya devam et

Son düzenleme:

Hausted

Üye
Kanka güçlü bir ışığın altında bitkin kısa sürede toparlar. Alttaki sömek yapacak yerlerin hepsini budamış arkadaşın o yüzden sadece tepe sömeklerin olacak bu yüzden hasadında bir miktar azalma olur. Bu kadar fazla değil ama buna yakın budama yapan growerlar var piyasada, sen bitkine iyi bak o kendini toparlayacaktır.
Bol hasatlar.

GROWDER.06

Yeni üye
Kanka güçlü bir ışığın altında bitkin kısa sürede toparlar. Alttaki sömek yapacak yerlerin hepsini budamış arkadaşın o yüzden sadece tepe sömeklerin olacak bu yüzden hasadında bir miktar azalma olur. Bu kadar fazla değil ama buna yakın budama yapan growerlar var piyasada, sen bitkine iyi bak o kendini toparlayacaktır.
Bol hasatlar.
Teşekkür ederim dostum bilgilendirmem için
Gün ışığı alıyor bakalım ben ona sevgimi vermeye devam edeceğim o da bu sevginin karşılığını umarım verir :))

2MoreWeeks

Doktor
Kanka bitkinin önceki halini de görmek lazım. Bitkinin kaçta kaçı budanmışsa, verilen gübre de o kadar azaltılmalı. bitkinin ppm değeri çok geri gitmiş diye düşünüyorum. Şuan eskisi kadar aç olmayacağı için biraz fazla gübre kullanımında bitki kendini kapatacaktır. Kapalı kalacağı süreyi tahmin etmek zor. Toprak bu durumu biraz tolere ediyor olsa da, gelişimden en az 2-3 hafta yiyecektir. Bitki ömrünü normal süreden 1 ay kadar önce doldurur diye tahmin ediyorum. Sömeklerin olgunluğa ulaşmasına ulaşır ama yoğunluk bekleme. Geçmiş olsun, bitkiyi kediler yemiş gibi budanmış :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Ayhan Chat bot:
    Ayhan Chat bot: ***** *** ******* *** *** *********