Budama konusunda püf noktalar

• Konbuyu başlatan Üye silindi 26240
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 26240

Guest
Arkadaşlar budama yapmak önemlidir verimi arttırır fakat yanlış budama yapmaktansa budama yapmamak daha iyidir.
fan yapraklarını çoğu grower güneş paneli olarak görür güç kaynağı gibi o yüzden veg döneminde budama yapmayı önermiyorum. bu konu defalarca tecrube ettiğim ve üzerinde deneyler yaptığım bir konu. bir keresinde ayni kabindeki 2 bitkimin 1.sine sıkı bir budama yaptım veg te ve bloomda her dalda 2 3 fan kalacak sekilde yaprak bıraktım 2. bitkime ise hic dokunmadim sadece bloomun 3.haftasinda ışığı kapatan bazi fan yapraklarini aldim. ayni gün doğan aynı eğitimi verdiğim ve ayni genetik olan bitkilerimden budama yapmadigim bitkim 120gr vermişti diğeri ise 80 gr verdi.
özetle ben budamayı bloomun 2. 3. haftasında yapıyorum ve her daldan ortalam 3 5 yaprak alıyorum somekleri ve ışığı kapatanlari.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 25578

Guest
Veg doneminde de kucuk dallarin isigi kapatan fanlari almak cok iş gorur ozelikle egitim veriyorsa
Guzel konu fotoğraf la desteklersen tadindan doyulmaz

Moderatör tarafında düzenlendi:

drsmoke

Üye
Arkadaşlar budama yapmak önemlidir verimi arttırır fakat yanlış budama yapmaktansa budama yapmamak daha iyidir.
fan yapraklarını çoğu grower güneş paneli olarak görür güç kaynağı gibi o yüzden veg döneminde budama yapmayı önermiyorum. bu konu defalarca tecrube ettiğim ve üzerinde deneyler yaptığım bir konu. bir keresinde ayni kabindeki 2 bitkimin 1.sine sıkı bir budama yaptım veg te ve bloomda her dalda 2 3 fan kalacak sekilde yaprak bıraktım 2. bitkime ise hic dokunmadim sadece bloomun 3.haftasinda ışığı kapatan bazi fan yapraklarini aldim. ayni gün doğan aynı eğitimi verdiğim ve ayni genetik olan bitkilerimden budama yapmadigim bitkim 120gr vermişti diğeri ise 80 gr verdi.
özetle ben budamayı bloomun 2. 3. haftasında yapıyorum ve her daldan ortalam 3 5 yaprak alıyorum somekleri ve ışığı kapatanlari.
auto içinde geçerli bu dimi abi ?

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Kanka budama konusuna kimse net bir açıklık getiremiyor. Bu konuda büyük bir tecrübeyede sahip değilim lakin bu growda bloom döneminin 2. Haftasında ışığı kesen dalları fan yapraklarını budamayı düşünüyorum. Bitkim auto olduğu için sömeğe binene kadar bitkiye stres yaşatacağım için arada zaman vermek adına bloomun 2. Haftasını tercih etmeyi düşünüyorum. Bu konuda net bir bilgiye ulaşmak istiyorum açıkcası. Takipteyim

matata

Yeni üye
Bunun tek bir dogrusu olmadigi kanaatindeyim.Bazilari bi kerede aliyor yapraklari 3 5 gun stresten cikmasini beklerim sora onume bakarim diyor bazilari belirli periyotlarda birer ikiser yaprak keserek stresi minimize etmeyi planliyor.Benim kisisel fikrim isigi yada dalin buyumesini engelleyene kadar o yapragi kesmeden ilerlemek.auto baktigim icin zamana yayarak stresi minimize etmeyi tercih ederim ama photo baksam biraz daha rahat davranirdim.

Ü

Üye silindi 23498

Guest
Bunun tek bir dogrusu olmadigi kanaatindeyim.Bazilari bi kerede aliyor yapraklari 3 5 gun stresten cikmasini beklerim sora onume bakarim diyor bazilari belirli periyotlarda birer ikiser yaprak keserek stresi minimize etmeyi planliyor.Benim kisisel fikrim isigi yada dalin buyumesini engelleyene kadar o yapragi kesmeden ilerlemek.auto baktigim icin zamana yayarak stresi minimize etmeyi tercih ederim ama photo baksam biraz daha rahat davranirdim.
Genelde nasıl bir yol izliyorsun mesela kanka dönemleri nedir

matata

Yeni üye
Sureye pek takili kalmamayi ogrendim kanka.ornegin 3. Haftada buda desem bitkinin gelisimi hizlimi olucak yavasmi bilemiyoruz tohumdan tohuma bakim kalitene gore degisir.Ben bitkinin ilk iyice buyumesini bekliyorum 6 7 bogum oluyor ana dal iyice kalinlasiyor boy atiyor fan yapraklari max boyuna ulasiyor bundan sonra ilk dallarin arasini aciyorum egip bukerek.egip bukerekte kurtaramayacagim noktada her seferinde 2 3 yaprak kesiyorum kanka.donemsel olarak illa bi aralik ver dersen vegin son 10gunu ile bloom doneminin ilk 2 haftalari arasina denk geliyor benim autolarda :)

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O obeb:
    *** hahahaha ****** ********* ******** ****** ********* *********
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha** ******** ******
  • O oziozi:
    hahahaha* ******
  • O obeb:
    ******* **** ******** hahahaha* ******** ******** ****** *****
  • H hussii:
    ******** ******** ********** *** ********** ********* hahahaha ***** ** hahahaha ***** ****** ***** ****** ******** ******* ********** ********** **** ** *** ******** ***** ******** ********** ***** **** ****
  • O oziozi:
  • O obeb:
    ******** ******** ********** *** ********** ********* hahahaha ***** ** hahahaha ***** ****** ***** ****** ******** ******* ********** ********** **** ** *** ******** ***** ******** ********** ***** **** ****
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O obeb:
  • O oziozi:
    ***** ***** hahahaha*** hahahaha* ***** ******** ****
  • H hussii:
    ***** ******** ****** ********** *** ***** ***** ****** ******** ** ******** ****** ******** *** *** ******* ******* ********** ******** ******** *** ****
  • O obeb:
    ******* hahahaha **** ********
  • O oziozi:
    *** ****** hahahaha**** ****** **********
    +1
  • O obeb:
    ***** ******** ****** ********** *** ***** ***** ****** ******** ** ******** ****** ******** *** *** ******* ******* ********** ******** ******** *** ****
  • H hussii:
    ********* ***** ******* ******* ********* hahahaha** ****** ***** **** **********
  • H hussii:
  • O obeb:
  • O obeb:
  • H hussii:
    ***** ******* **** ********** ******** ********** ***** ***** hahahaha *******
  • H hussii:
    ****** ***** ********** ******* **
  • O obeb:
    ********* ***** **** **
  • O obeb:
  • O obeb:
    *** **** ******** ********* **
    O obeb: *** **** ******** ********* **