Budamayla ilgili gorus ihtiyacim var

Bonglukediprens

Yeni üye
Öncelikle hepinize mutlu günler dilerim.
Bildiginiz gibi ciceklerin donem donem yaprak budamasina ihtiyaci oluyor bunun hakkinda pek cok insanin farkli yorumlar yaptiginizi gordum ve dogru sonucun ne oldugunu yuzde yuz bir sekilde anliyamadim malesef sebebi ise her bir kisinin soyledigi yorumun mantiga uygun oldugundandir , en azindan anlatilirken ornek verecek olursam

•Somekleri kapatan yapraklarin kesilmesi gerektigini sebebi ise hem isigin ulasimina engel olmasi hemde verilen gubrenin yapraklarin buyumesine ve someklerin beslenmesi yerine yapraklarin daha cok besin kullandigini bununla beraber someklerin yetersiz beslenmesine dolayli olarak someklerin buyuk olamayacagini yorumlayanlar.

•Her hangi bir durumda fan yapraklarinin ve yapraklarin gubreyi biriktirip ihtiyac durumunda bu yapraktaklarda biriken besinleri yetersiz besin takvigesi durumunda yaprakta biriken besinleri kullanip yapragi doktugunu ve yapraklarin kesilmek yerine egilip baglanip daha havadar ve isigi altlara engelemicek durumda duzenmesi gerektigini yorumlayanlar.

Yaprak kesiminin yapilmasi gerektigini bunun kesinlikle ihmal edilmeyip somek gelisimini direk olarak olumsuz etkiledigini zaten yaprak dokucek normal bir agaci bile buduyorsun bunuda budaman gerektigini ben daha onceden budamadim , ayni genetikle oncesindeki ayni sistemi kullanip, budama yaptigim zaman ise someklerin kocaman patladigini soyliyen bir kesim yukaridaki ornekle benzer icerikte yorum oldugunu fark etmisinizdir.

simdi bu platform ve diger yardimci kaynaklarda pek cok yorum ve yapilmasi gereken durumun soz konusu oldugu soyleniyor ve kimin dogru kimin yanlis yorum yaptigini anlamak bazen gercekten cok zor kiminin imkani daha iyi oldugu icin direk olarak daha iyi sistem parcalari kullaniyor dolayli olarak daha az ugrasla daha iyi bir sonuc elde edebiliyor bilgisi daha yuksek olan ama imkanlari daha dusuk olan birinden daha verimli seyler yaptiginida goruyoruz acikcasi ve buradaki insanlarin bilgi birikimini vs kanun gibi kilan en azindan benim gorusum kisinin sahip oldugu bitkinin iyi durumda olmasi beni bu kisi evet biliyor dedirtiyor istemsiz olarak bu en azindan benim dusuncem dusuncelerim karismis ve emin olmayarak. bir sey yapmak hos bir olay degil keskelerden hoslanmiyorum bu durumda usta growcular sesleniyorum buranin altinda bulusup bu yorumu anlatarak yorumlayarak aramizda istisare edip benim gibi yeni growculara ve ayni zamanda bilginin dogrulugunu kanitlar olarak buranin altinda sabitlersek ve bu gibi bilgileri forumda guzelce aciklayarak guzel sade konu basliklariyla grup uyelerine kolaylik saglamak adina goruslerinizi dusuncelerinizi yazarsaniz bizim gibileri mutlu edersiniz.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • Bandaleros Bandaleros:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** *** hahahaha*
  • F FISCUHARA:
    ******* ******** hahahaha**
  • F FISCUHARA:
    hahahahahahahaha * ********* ********** hahahaha******** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* hahahahahahahaha******** * ********* ********** hahahaha******** **
  • F FISCUHARA:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • TabldotLife TabldotLife:
  • S sonche:
    ****** ****** hahahaha ********** ****** hahahaha* ******* ****** ****** *** *** ******** ***** ***** ********* hahahaha**** ***** ********* **** ** hahahaha*** ** hahahaha***** ********** ******** **********
  • T taysın:
    **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • muadip muadip:
    ****** ***** ****** ****** ****** ******* *** ****** ****** ******* ***** **** ***** **** **** ***** ****** ******* ******* ********* ******** ******** *** **** ***** ***** *** ***** ****** ******** ********* ********** ****** ******* *** ********** ********** **** *** ******* ***** **** ** ***** **** ********** ** ******** hahahahahahahaha* ********** ********** **** ****** ******* ********* ***** ***** ******** *** ** ********* hahahaha **** ** ******* ******
  • T taysın:
    **** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • T taysın:
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha*****
  • Funny1Joint Funny1Joint:
    hahahaha ******** hahahaha******** ********* hahahaha**** hahahaha**
  • TabldotLife TabldotLife:
    ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****
    TabldotLife TabldotLife: ********* ********* ********* ***** ****** ***** ********* ****** ******* **** hahahaha****