Bunalıma mı girdi bu kız ne oldu yaprakları bir tuhaf, ustalar bu çömeze yardım kfddfk [CHOCOLOPE PHOTO]

• Konbuyu başlatan Üye silindi 34638
  • Başlangıç tarihi

Mordecai

Moderator
toprağın ph ne kanka,
burdan semptomları kontrol edebilir,google translate ile çevirebilirsin.

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Toprağın ph ne bilmiyorum nasıl ölçülür bakıp yazarım olmadı ama canna terra toprağım. Ya internette bakıyorum birkaç yerde farklı farklı cevaplar buldum o yüzden kafam karıştı buraya sorayım dedim

Ü

Üye silindi 34638

Guest
2-3 günde 1 suluyorum 2ml/1 litre suya veriyorum terra aquatica pro organic

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Kankalar bide sizce çiceğe girmesine ne kadar vardır? büyüklüğü nasıl anlayan biri varsa yorumlayabilir mi
2.5 aylık falan sanırım zamanını da hatırlayamıyorum o yüzden ne yapıcam falan arada derede kaldım

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Evet onu biliyorum demek istediğim sizce ne kadar daha büyümeli ne zaman çekmeliyim alabileceğim maks verimi almak istiyorum benim ilk tecrübem ve zaman önemli değil beklerim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet onu biliyorum demek istediğim sizce ne kadar daha büyümeli ne zaman çekmeliyim alabileceğim maks verimi almak istiyorum benim ilk tecrübem ve zaman önemli değil beklerim
Dostum bitki gelişimi ne zaman seni tatmin ederse o zaman alırsın 12 12 ye, zaten döngü değişince bitki %50 oranında büyüyor 2.5 ay veg için fazla bence geç bile kalmışsın, çiçeğin problemini çözüp bir an önce al bence.

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Teşekkür ederim cevabın için ama bitkinin büyüklüğüne bir bakar mısın? çok büyük durmuyor sence nasıl bu arada vegte kalma süresi tam olarak 50 gün falan sanırım toplam 2.5 aylık ya da 70 gün gibi diyelim tam hatırlamıyorum bitki photo bu arada. Ben bir şey bilmiyorum o yüzden yazdıklarım komik gözükebilir dediğim gibi ilk defa yapıyorum o yüzden her yorum benim için değerli.

Teşekkür ederim cevabın için ama bitkinin büyüklüğüne bir bakar mısın? çok büyük durmuyor sence nasıl bu arada vegte kalma süresi tam olarak 50 gün falan sanırım toplam 2.5 aylık ya da 70 gün gibi diyelim tam hatırlamıyorum bitki photo bu arada. Ben bir şey bilmiyorum o yüzden yazdıklarım komik gözükebilir dediğim gibi ilk defa yapıyorum o yüzden her yorum benim için değerli.
Senin bitkin kanka ne zaman istersen o zaman çiçeğe sok boy olarak zamanı gelmediğini düşünsen bile 2.5 ay veg uzun bir süre, ayrıca bitkinde magnezyum eksikliği var 1 litre suya çeyrek tatlı kaşığı epsom tuzunu suyla karıştırıp ver, daha başka eksiklikler de var. @Mordecai üstadımız bilgilidir toprak phı sormuş, sorduysa bir bildiği vardır. 1 e 1 oranda saksıdan aldığın toprakla suyu karıştır, yaklaşık yarım saat ara ara karıştırarak bekle ve topraklı suyun phını ölçüp yaz, üstat yardımcı olacaktır. İyi growlar kanka, bitkin sağlığına kavuşur umarım.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Sen ışık periyodunu 12/12 yap hasata odaklan o çiçekle daha ilerisi olmaz olsaydı şimdiye kadar olurdu, bunu hasat et baştan başla bu hatalı gelmiş hatalı gidiyo daha çok beklersen kök sorunları yaşamaya başlayacaksın alacağın azıcık hasatta yalan olacak

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Kanka o kadar mı kötü? biraz daha açıklar mısın? çünkü bitki büyüyor hani büyümesi durmuş değil ben diyorum ki büyüsün büyüdüğü yere kadar sonra çiçeğe alayım ne diyosun?

convik

Doktor
Kanka o kadar mı kötü? biraz daha açıklar mısın? çünkü bitki büyüyor hani büyümesi durmuş değil ben diyorum ki büyüsün büyüdüğü yere kadar sonra çiçeğe alayım ne diyosun?
hocam fotolar gitmiş. göremedim ama 2.5 ay veg sonrası boyut tatmin etmiyor ise bitkin bir yerde kitlenmiştir. benim önerim çiçeğe sokmadan bi flush at son suyu stress azaltıcı keçi boynuzu veya aloeveralı veya elinde varsa markalı ürün kullanarak at. baktın gelişime yeniden başlıyor biraz daha büyütüp 12-12 ye alırsın baktın gelişim yok direkt 12-12 yaparsın.

kolay gelsin iyi growlar.

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Dostum 2.5 ay veg çok uzun süre ve bu sürede sağlıklı olan bir çiçek yaklaşık 1m2 alanı kaplayacak kadar büyür senin çiçeğin zor bela atlatmış bu süreci ve köklerde problem var bence, yani sen bekledikçe dahada kötüye gidecek durum, 12/12 ye alıp süreci takip et alabildiğini al bitir derim

Ü

Üye silindi 34638

Guest
Dostum 2.5 ay veg çok uzun süre ve bu sürede sağlıklı olan bir çiçek yaklaşık 1m2 alanı kaplayacak kadar büyür senin çiçeğin zor bela atlatmış bu süreci ve köklerde problem var bence, yani sen bekledikçe dahada kötüye gidecek durum, 12/12 ye alıp süreci takip et alabildiğini al bitir derim
TheGlobalDj yorumun için çok teşekkür ederim sanırım öyle yapacağım ama buradan bir ustayla konuştum o hatayı düzeltirsem bitkinin gelişim gösterip eksiği kapatabileceğini söyledi. Aspirin denedim şimdi de kalsiyum nitrat ve magnezyum nitrat vereceğim yakında. En azından çiçeğe sokmadan önce bu sorunu halletmemiz gerektiğinden bahsetti bana da mantıklı geldi. Sen ne düşünüyorsun bu konuda peki? Bide araya müptezel sorumu da sıkıştırayım sence bu üzücü çiçekten en kötü ihtimal kaç G çıkar asadsasd

TheGlobalDJ

Ordinaryüs
Şu aşamada hiç bir çiçeğin ne vereceğini kestiremem en azından çiçeğe girmiş ve 2 hafta geçmiş olması lazım
Benim önerim daha fazla bişeyler ekleyerek bir sonuç alamazsın bence çiçek zaten zor durumda neye ne tepki verdiğini çözemeyeceksin düzeliyo gibi olup bir süre sonra komple nalları dikebilir, bence en iyi çözüm; bolca boş suyla flush at sonra 5lt ph ayarlı su ayarla ve onuda komple boşalt ve 12/12ye al, biriki gün sonra toprağın üzerine her 5lt toprak için tepeleme 1çorba kaşığı solucan gübresi ekle ve üst toprakla harmanla ve toprak kuruduğunda normal doz bloom gübrelerinle devam et ve gözlemle bu çiçeği kurtarmayı unut sadece hasat almaya odaklan dahada zorlarsan yakında tüm yapraklar sararıp dökülmeye başlayabilir

Grow Muhabbetleri
Help Users
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!