Bunlardan bişey olur mu? Neyapmalıyım yardım

MrTiger420

Müptezel
Coco kullanıyorum toprak diye ifade etmişim ya evet farkettim şimdi
Daha yeni su verdim 200 ml boş olarak şimdi gübreli su hazırlasam zaman geçmeden ilave sulasam sorun olur mu EC/PPM ölçecek bir aletim yok şuan
Bekle coconun üst katı kurusun sonra 1 litre gübreli suyla sulama yap. Kaç ml suyla sulama yaptın?

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Aynı sorun bende de var. Bitkiler 18 günlük milletin 5 günlük bitkisi bile yanında devasa gözüküyor. Ben erkenden fazla gübre verip bitkiyi kilitledim sanırım. Olmadı kesip atmayı düşünüyorum yerine başka bir genetik ile emin adımlarla hatasız bir şekilde başlamayı düşünüyorum.
Ben seni en başında uyardım kardesim gübre konusunda sen beni dinlemedin yine dayadın gübreleri bitkilerin yandı ben sana demiştim demek istemezdim ama malesef

MrTiger420

Müptezel
Ben bugün sabahtan beri forumdayım arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum bilmediğim konu şu kimyasal gübreyi gerçekten bilmiyorum arkadaşım kullandığı gübreler ne tür gübre onu da bilmiyorum tabii ki resimleri eklemesi lazım azot eksikliği varsa calmak kurtarır ama kimyasal gübre veriyorsa calmak olmaz
Yukarıda bitkinin resimleri var. Tamam kanka

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Kanka eksiklik yok aslında adam çok erken fazla gübre verdi bitkilerle bitki bunu kullanamadi. Ardında bı daha yüksek dozda gübre verdi ve bitki fazla gübreden kitlendi. Gubrenin yanı sıra fazla sulama var işin icinde
Kanka daha önce bu arkadaşın konusuna denk gelmedim o yüzden ben gördüğümü yazdım bitkinin başına ne geldi bilemem ama dediğin gibi bitki kitlenmiş ister söküp atsın ister devam etsin ama elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz kimse yanlış anlamasın da bilmiyorsanız kafanıza göre iş yapmayın arkadaşlar tohum gerçekten pahalı yani yazık oluyor gerçekten üzülüyorum

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Kanka daha önce bu arkadaşın konusuna denk gelmedim o yüzden ben gördüğümü yazdım bitkinin başına ne geldi bilemem ama dediğin gibi bitki kitlenmiş ister söküp atsın ister devam etsin ama elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz kimse yanlış anlamasın da bilmiyorsanız kafanıza göre iş yapmayın arkadaşlar tohum gerçekten pahalı yani yazık oluyor gerçekten üzülüyorum
Kanka ben bu arkadasa daha ilk gübreli suyunu verdiği zaman dedimki bu bitkilere bu kadar fazla gübre verilmez yakarsın bitkileri dedim arkadaş beni ciddiye almadı sanırım üstüne bı daha yüksek gübre verdi bitkiler patatese bagladi . Arkadaşın ilk grow diye konusu var gir bak yazılanlara ben yardımcı olmaya çalıştım o birini takip ettiğini ona göre gübre verdiğini söyledi bende tmm dedim

Mertali54

Doktor
Kanka ben bu arkadasa daha ilk gübreli suyunu verdiği zaman dedimki bu bitkilere bu kadar fazla gübre verilmez yakarsın bitkileri dedim arkadaş beni ciddiye almadı sanırım üstüne bı daha yüksek gübre verdi bitkiler patatese bagladi . Arkadaşın ilk grow diye konusu var gir bak yazılanlara ben yardımcı olmaya çalıştım o birini takip ettiğini ona göre gübre verdiğini söyledi bende tmm dedim
Anladım ben de zaten bu konuyu okuyunca fazla gübreleme olduğunda flash atılır ve gübresiz su verilir belli bir dönem bu şekilde ilerlemiştim ben hep ki ben doğal gübre kullandım organik gübre kullandım benim kurtarma şansım hata payım vardı ben de fazla fazla verdim gübreyi ama gübreyi fazla vermek fazla hasat almak ya da ağacının çok büyük olması demek değil aksine daha kötü şeylerle karşılaşıyorsun hele hele kimyasal kullanıyorsa

KimsesiZ YaŞaR

Kıdemli Üye
Anladım ben de zaten bu konuyu okuyunca fazla gübreleme olduğunda flash atılır ve gübresiz su verilir belli bir dönem bu şekilde ilerlemiştim ben hep ki ben doğal gübre kullandım organik gübre kullandım benim kurtarma şansım hata payım vardı ben de fazla fazla verdim gübreyi ama gübreyi fazla vermek fazla hasat almak ya da ağacının çok büyük olması demek değil aksine daha kötü şeylerle karşılaşıyorsun hele hele kimyasal kullanıyorsa
Aynen öyle kardeşim

Pablo Emilio Escobar

Kıdemli Üye
Yazık olmuş kanka ne diyelim bilmeden bu grow işine dalmak akıl karı değil en azından çorbacı tohumla başlayıp öğrendikten sonra genetik tohumla devam etmek daha mantıklı olabilirdi

MrTiger420

Müptezel
Her saksı başına 200 ml dökmüştüm pH ayarlı boş su o zaman üst katı kuruyunca gübreli su veriyim saksı başına 1 litremi veriyim yani doğrumu anladım
Aynen. Coco tamamen kurumamalı. Az suladığından dolayı bitkin gelişmemiş ola bilir. Altdan yukarıya doğru yapraklarda sararma başlamış. Bu Azot ekslikliği var demektir. Kaç ml gübre kullanıyorsun? Suladıktan sonra altdan hiç su çıktımı?

Mertali54

Doktor
Yazık olmuş kanka ne diyelim bilmeden bu grow işine dalmak akıl karı değil en azından çorbacı tohumla başlayıp öğrendikten sonra genetik tohumla devam etmek daha mantıklı olabilirdi
Kankacığım ben konuya sonradan dahil oluyorum çorbacı tohumu ile uğraşmak hiç doğru değil gerçekten sponsordan ya da herhangi bir yerden alınan kaliteli tohum ya bunu büyütmekte hiçbir şey yok sadece gübreği az vereceksin arada bir boş sulama yapacaksın olay bundan ibaret ama ışığın da güzel olacak kabinin yeterli olacak iki tane sığacak yere 5 tane çiçek koyarsan sıkıntı olur 2 gram gübre vereceğine 3 gram verirsen sıkıntı olur çok vereceğine az vereceksin

PurpleWizard

Yeni üye
Aynen. Coco tamamen kurumamalı. Az suladığından dolayı bitkin gelişmemiş ola bilir. Altdan yukarıya doğru yapraklarda sararma başlamış. Bu Azot ekslikliği var demektir. Kaç ml gübre kullanıyorsun? Suladıktan sonra altdan hiç su çıktımı?
Saksı 15 litre benim suladığım ölçeklerle alttan çıkması imkansız zaten demekki hep az veriyormuşum senin dediğine göre gübreyide çizelgeye göre koyuyorum yani litre başına micro grow 4 ml magnifical 2 ml rootbuilder 2 ml gibi oluyor o zaman ben kurumasınıda beklemiyim öyle diyorsan üst tabaka kuruduğunda alttan su gelene kadar sulama yapiyim doğrumu bu şekilde

Mertali54

Doktor
Saksı 15 litre benim suladığım ölçeklerle alttan çıkması imkansız zaten demekki hep az veriyormuşum senin dediğine göre gübreyide çizelgeye göre koyuyorum yani litre başına micro grow 4 ml magnifical 2 ml rootbuilder 2 ml gibi oluyor o zaman ben kurumasınıda beklemiyim öyle diyorsan üst tabaka kuruduğunda alttan su gelene kadar sulama yapiyim doğrumu bu şekilde
Sulama yaparken sulamaya başladığında saksının altından sular çıkacak Yani bu çok önemli ben en az 3 litre su döküyordum 19 ya da 20 litrelik saksılarım vardı benim bez saksılarım bazen 4 litre döküyordum yani altından iyice akacak

MrTiger420

Müptezel
4 ml fazla. Her seferinde gübreli sulama yapıcaksın 2 ml ile başla.

MrTiger420

Müptezel

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • 420x 420x:
    **** ****** * ******* hahahaha* *** ********
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • 420x 420x:
    +1
  • muadip muadip:
    *** ***** **** hahahaha ***** ****
    +2
  • 420x 420x:
  • muadip muadip:
    +1
  • 420x 420x:
    *** ********** *** **** ********* ******* ****** ********** **** **** **** **********
  • 420x 420x:
    ****** ***** hahahaha
  • NewGardener NewGardener:
    +1
  • muadip muadip:
    ********* hahahaha******** ***** hahahaha
  • muadip muadip:
  • 420x 420x:
    ***** ** hahahaha**** ******* *** ***** ********** ******** ****** ******** *** ***** **** ******* ****** ****
  • 420x 420x:
    **
  • muadip muadip:
    hahahahahahahaha
  • muadip muadip:
    ***** ** ******* **
  • 420x 420x:
    **** **** ******* ** ****** ***** **** ******** ****** **
  • muadip muadip:
    +1
  • muadip muadip:
    ******* ******* ******* **