Buyuk harflerle konu başlığı acmak yasak

RooR

Yeni üye
Bitkim crem caramal auto 58 inci gün. Suyu sırma hazır su kullanıyordum. Gübre biobizz bloom organic. 1 hafta önce kadar başladı problem yapraklarda birşey yoktu bir hafta önceki sulamamda gübreli suyunu verdim. Ertesi gün baktığımda yapraklarda özellikle ana daldaki yapraklarda bronz benekler oldu ve bir haftadır baya ilerledi. Açtığım önceki konudada bi kaç arkadaşın yardımıylada ph problemi olduğunu tahmin ediyorum. Ph yüksek olunca bitki gübredeki besinleri alamadı özellikle kalsiyum ve magnezyum eksikliği ön planda.Sizce doğrumu düşünüyorum. Ph down yarın elime ulaşıcak ve suyun ph'ını ayarlayıp vericem kurtarırmı-ölürmü nasıl bir yol izlemeliyim? 

https://imgbbb.com/image/LJKdwa

https://imgbbb.com/image/LJKcsr

TohumsuzEsrar

Administrator
Yönetici
RE: USTALAR ACİL YARDIM (ÖLÜR MÜ YAŞAR MI?)

teshisi kendin koymussun zaten knka. Sirma su ve bi cok icme suyu ph i cok yuksektir. Gubrelerle karistirdiginda bu oran dusebilir ama yinede test etmeden vermemek lazim bitkiye. Bitkiye bi verdigini geri alamiyorsun cunku. Hatalarindan ders cikar uzulme bitkiyi duzeltmeye calis onuda bitkiye ek olarak magnezyum ve kalsiyum vermen gerkiyor. Zaten bu zamana kadar vermediysen bitkinin su anda ayakta durmasi bile mucize cunku musluk suyunda calsiyum magnezyum bolca var. Sirma su reverse osmosisden gecmis bir sudur. Osmosis sisteminden hicbir mineral gecmez. Musluk suyu versen bu duruma gelmezdi bitkiler. Sadece Ph ile alakali degil sorunun. Eger sirma su veriyorsan bitkin normalde musluk suyundan aldigi minerallerin hicbirini almiyor eger sen eklemiyorsan sonradan.

Ufuk33

Yeni üye
Cvp: USTALAR ACİL YARDIM (ÖLÜR MÜ YAŞAR MI?)

RooR' Alıntı:
Bitkim crem caramal auto 58 inci gün. Suyu sırma hazır su kullanıyordum. Gübre biobizz bloom organic. 1 hafta önce kadar başladı problem yapraklarda birşey yoktu bir hafta önceki sulamamda gübreli suyunu verdim. Ertesi gün baktığımda yapraklarda özellikle ana daldaki yapraklarda bronz benekler oldu ve bir haftadır baya ilerledi. Açtığım önceki konudada bi kaç arkadaşın yardımıylada ph problemi olduğunu tahmin ediyorum. Ph yüksek olunca bitki gübredeki besinleri alamadı özellikle kalsiyum ve magnezyum eksikliği ön planda.Sizce doğrumu düşünüyorum. Ph down yarın elime ulaşıcak ve suyun ph'ını ayarlayıp vericem kurtarırmı-ölürmü nasıl bir yol izlemeliyim? 

https://imgbbb.com/image/LJKdwa

https://imgbbb.com/image/LJKcsr
Knkam magnezyum icin 1kg ispanaak kaynat onun suyu nu birgun dinlendir soda şişesine doldur bitkilerine haftada ikikere yap bunu suyuda cesmedwn doldur siselere dinlensin 2,3,4 gun suyun kendine gelirler sonra duzenli gubreleme yap

Limonhaze88

Yeni üye

Valla kanka aynı problem bende de var bende yardim arıyorum flush dediler evet gübreye abanmış olabilirim ben yaptım bi toparlar gibi oldu yine aynı şekle döndü. 3 tanesinin zaten cenazeyi kaldirdim. Yaprakları saldilar aşağı ne yapsam toplamadilar. Ben cesme suyu kullaniyorum. Gübre micro set ve revive de denedim düzelmedi. İguana juice vermiştim ondan kaynaklı olduğunu düşündüm flush attiktan sonra yine micro sete döndüm kar etmedi. Bir de tüylerinde uçları kahverengi yanık gibi olmaya başladı.

DavidLee

Yeni üye

Suan 52. Günde auto bıktım var ınan senin bitki benimkinin yanında çok iyi. Ustalar yorum yapmış zaten ama benim sana diyeceğim sorun kesinlikle kullandigin su ile alakalı. Aynı sıkıntı bende de var. 40 gun çesme suyu kullandım aynı sikinti cikti. Cesme suyu 8.4 ph. En düşük ph li su buzdağı buldum. 7.1 ph si var şimdilik ilerleme durdu. Bitkideki sikinti bana kalirsa bor ile alakalı. Acil ph si uygun bi su kullanmalisin.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* *** ******* ***** ** ******** ****** hahahaha ******** ****** hahahaha**** **** ********* ***** ** *** **
  • needrich10 needrich10:
    ** hahahaha** *** ******* ***** ** ******** ****** hahahaha ******** ****** hahahaha**** **** ********* ***** ** *** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ********* ********** *** ** *** ****** ** ******** ********** ********* ******** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******* * ****** ** hahahaha**** ********** ****** ******* *** ***** **** *******
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** **** hahahaha* *** hahahaha *** hahahaha** ** ******* ****** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ****** ** ******* * ** *** hahahaha ****
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ********** ********* ******** hahahaha * ********** ** hahahaha***
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** hahahaha hahahaha ** **** ********* *** **** * ***** hahahaha *******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ****** ***** ***** ****** ********* ** * ********* *** **** *** **** ****** ****** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** *** ******* ******* ** ******** ****** ********* ****** ***** ****** ******** ********* ******* ******* ******
  • needrich10 needrich10:
    ****** *** **** *** ******** *** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ****** ***** ********* ****** ***** ***** ****** ********* ** * ********* *** **** *** **** ****** ****** *********
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ** ** ****** * * **** ********* hahahaha ***** ****** ********* ********* *** **** *** ******** *** ***** ***** ***** ***** ***** ***** ****** ***** *******
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • needrich10 needrich10:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** ***** ***** ******* ********** ******** *** ******** ** ***** ******** ********* ***** **********
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ****** ****** *** **** ***** ****** ****** ** ** ** ***** ***** ********** ********** ******
    Bandaleros Bandaleros: ***** ******** ****** ****** *** **** ***** ****** ****** ** ** ** ***** ***** **********...