Cılız ve Zayıf Sömekler İçin

Mpt77

Yeni üye
İyi Forumlar Outdoor Üretimde olan bitkilerin sömekleri zayıf kaldı daha çok dolması iri ve şişmesi için ne yapılabilir haftada bir kaç gün sulama yapılıyor güvercin dışkısından şerbet yapılıp verildi daha başka neler yapılabilir.

Sonne

Kıdemli Üye
Alttaki bitkinin sömekleri iyi gibi onunda resmini net çekip atar mısın, sonuçta hepsi birbirine benzemiyor bu çocukların :)
Kanka bende de aynı şekilde güvercin verdim çiçeklenmenin ilk haftası sonra 2 kere yarasa verdim. Hazırladığım muz kabuklu yumurta kabuklu vb ürünlerli karışımı sulama suyuna karıştırıp verdim. İstediğim düzeye gelmiyor. Overdrive alayım diyorum. 3. Hafta çiçeklenmede photo bitkiler. Önerebileceğin bişeyler var mı?

Meraklicocuk

Yeni üye
Sayfa da 1-2 Usta'dan aldığım bilgiye göre muz kabuğu potasyum ihtiyacını karşılıyor demişlerdi.

Birde alovera jeli tarifi var sayfalarda

Woppy

Ordinaryüs
Knklar sömekler zayıfsa kesinlikle bigbud ve overdirev öneriyorum ben farkı bilakis gördüm önceki growumla yeni hasatım arasında dağlar var tek farklılık bu 2 gübre tabiki an serisi baska gübrelerde kullanıyorum tek farklılık bu 2 gübre cok fark ettirdi eğer illa organikci degilseniz kimyasal özelikle an tavsiye ederim biraz tuzlu fiyatı ama emin olun sonuca ulaştığında degdigini anlayacaksınız.

Sonne

Kıdemli Üye
Knklar sömekler zayıfsa kesinlikle bigbud ve overdirev öneriyorum ben farkı bilakis gördüm önceki growumla yeni hasatım arasında dağlar var tek farklılık bu 2 gübre tabiki an serisi baska gübrelerde kullanıyorum tek farklılık bu 2 gübre cok fark ettirdi eğer illa organikci degilseniz kimyasal özelikle an tavsiye ederim biraz tuzlu fiyatı ama emin olun sonuca ulaştığında degdigini anlayacaksınız.
Sana kesinlikle katılıyorum. Hemen başlayacağım. Bu ikisinin haricinde bir de carboload almayı planlıyorum. Bunları alıp ilk sulamaya baslamadan önce sizce flash atmama gerek var mı?

Woppy

Ordinaryüs
Suan ne gübre kullanıyorsun ? Bence ana besin olarak an grow micro bloom calmag revice ve extra olarak bigbud ve over kesin olmalı gerisi keyfine ve maddiyatına kalmıs carbolat nirvanda kullanıyorum bu kombin hasata kadar cok rahat götürür hasatta memnun eder knk ama yaşattın streslerde önemli mümkün olduğunca az stres ve köklendirici ürün kullanımı olursa hasat muhtesem sonuc. Köklendirici de an vodo pranha tarantula önerim en pahalı ürünleri bu markanın.

Sonne

Kıdemli Üye
Suan ne gübre kullanıyorsun ? Bence ana besin olarak an grow micro bloom calmag revice ve extra olarak bigbud ve over kesin olmalı gerisi keyfine ve maddiyatına kalmıs carbolat nirvanda kullanıyorum bu kombin hasata kadar cok rahat götürür hasatta memnun eder knk ama yaşattın streslerde önemli mümkün olduğunca az stres ve köklendirici ürün kullanımı olursa hasat muhtesem sonuc. Köklendirici de an vodo pranha tarantula önerim en pahalı ürünleri bu markanın.
Kanka su saydıklarını topladın mı 2 teklilk yapıyor ben yımırta mız kıbığı veren adamım yha :) overdrive carboload ve big bud alıcam 4. Hastası neredeyse sömeklerin.. çiçeklenmeden öncede çiçeklenmenin ilk haftası da güvercin gübresi verdim. Güzel uzadılar. Sonra son 20 günde 10ar gün arayla toz yarasa gübresi verdim. Sonra 10 adet muz kabuğunu kurutup toz haline getirdim. Topraklarına serpip, min 10 saat ağzı açık leğende beklettiğim suyu elma sirkesi ile tamamen kalbimden gelen sesle doğru ph oranını hissettiğim kadar sirke katıyorum. :) sonra daha önceden hazırladığım yumurta kabuğu patates kabuğu çay posası kurutulmuş kahve telvesi ve bolca kurutup toz haline getirdiğim muz kabukları karışımını suya katıp topraklarına yedire yedire suluyorum arada topraklarını 1-2 cm eşeleyip havalandırıyorum. Dalları küçük streslere sokmak diye bişey varmış dalları eğip bükerek mi yapılıyor? Öyleyse ne kadar zorlamak lazım eğme işlemini? Yada eğip bağlanıyor mu lst eğitimi gibi? Supercropping için geçmi kalmışıöm çiçeklenme 4. Hafta? Bu ürünleri alıp kullanmadan önce (bigbud,overdrive vs) ph ayarlı suyla flash atmalı mıyım bu zamana kadar hep organik besledim? Sorularımı cevaplayıp yöntemlerimi yorumlar mısın kanka? Olabildiğince fosfor ve potasyum yüklemeye çalışıyorum.

Woppy

Ordinaryüs
Cceklenmeden fosfor ve potasyum devam et knk bigbud ve o erd al kullan sıkıntı olmaz flush a gerek yok süper crop yapabilirsin uzun olan dallara lst iş görürü ufak stres olayını anlamadım. Maddi durumu bil edin için ben olması gerekeni yazdık bunları alıp kullanmak sana kalmış knk ben sadece bunlar olursa Super olur olmasa da olurmu yaptın gibi olur ama ne kaliteli beslenme o kadar hasara etki eder bunuda unutma eger bu işi yapmaya kafayı koyduysan bir miktar bütce ayırmak şart sonuca ulaştığında verdin paranın fazlasını cıkartını anlarsın.

Sonne

Kıdemli Üye
Cceklenmeden fosfor ve potasyum devam et knk bigbud ve o erd al kullan sıkıntı olmaz flush a gerek yok süper crop yapabilirsin uzun olan dallara lst iş görürü ufak stres olayını anlamadım. Maddi durumu bil edin için ben olması gerekeni yazdık bunları alıp kullanmak sana kalmış knk ben sadece bunlar olursa Super olur olmasa da olurmu yaptın gibi olur ama ne kaliteli beslenme o kadar hasara etki eder bunuda unutma eger bu işi yapmaya kafayı koyduysan bir miktar bütce ayırmak şart sonuca ulaştığında verdin paranın fazlasını cıkartını anlarsın.
Kanka çiçeklenmenin 4. Haftasındayım yine de supercropping yapabilir miyim? Overdrive, carboload, nirvana eğer param yeterse de big bud alıcam. Flashlamadan başlıcam.

Sonne

Kıdemli Üye
Kanka selamlar tekrar çiçeklerin şuanki hali bu.
4. Hafta çiçeklenme

Sonne

Kıdemli Üye
Kankacim kimyasala karşı değilsen . MKP 0-51.5 - 38 öneririm. Ama outdoordakilere kabin içi degil.
Kanka selamlar çiçekler 4. Hafta çiçeklenme durumları bu ne diyosun?? Overdrive big bud carboload ve nirvana alıp kullanmaya baslım diyorum. Bu zamana kadar hep organik baktım.

Kanka selamlar çiçekler 4. Hafta çiçeklenme durumları bu ne diyosun?? Overdrive big bud carboload ve nirvana alıp kullanmaya baslım diyorum. Bu zamana kadar hep organik baktım.

over drive ve big bud beraber kullanılmaz saten 4. haftaya gelmişsin alıcaksan overdrive al

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
    deyorke Chat bot: ******* *** ******* *** *** *********