Cahil Garibana Kurulum Yardımı

Müptezel35

Yeni üye
Selam kankalar,

Evliyim 2 kişiye yetebilecek küçük bi oda kurmak istiyorum fakat ne nasıl yapılır pek bi bilgim yok. Burayı keşfetmeden önce birkaç malzeme almıştım işe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum. En ucuz yollu nasıl yapabilirim?

Elimdeki ürünler:

5 adet 15 litre saksı.
100 litre toprak.
NPK gübre (20.20.20+ME)
3 metre tam spektrum şerit led (çok Kaliteli olduğunu düşünmüyorum.)
150W 400nm UV ışık.
Sinbo SAH-6101 hava nemlendirici.

Bunlar iş yapar mı ucuz yollu bi oda için değiştirmem ya da almam gereken başka parçalar var mı?

fuck the system

Yeni üye
Termal battaniye an nette bulursun ucuza bende seninkine benzer bi sistemle başladım hatta daha dandik diyebilirim 1 ayı geçti gidişat yavaş ama kötü değil

PurpleWizard

Yeni üye
Daha birşey almamışsın, bunlarla sağlıklı birşekilde indoor yetiştiremezsin. Öncelikle bir kabin, bu kabine uygun giriş çıkış fanları ve karbon filtreye birde vantilatöre ihtiyacın var. Bahsettiğin şerit led ile birşey yetişirmi bilmiyorum, deneyen arkadaşlar varsa yardımcı olur. Bence qb led alman daha faydalı hemde elektrik faturasında hissedilir. Bunlara ek pH ölçer - nem ısı ölçer edinmen gerekli, saksıların klasik plastik ise altına ve yanlarına delikler açıp, dibine 2 parmak pomza taşınıda eklersen, drenaj ve havalandırma açısından kolaylık sağlar. Toprağında perlit yok ise eklemeni tavsiye ederim. Hangi marka toprak aldın? zaten verimli keyifli birşey istiyorsan bu işlerin ucuz yolu falan kalmadı bana kalırsa. 2. el ürünlerde bakabilirsin kabin-ışık-filtreyi falan yarı fiyatına koyuyorlar sarı siteye bir araştır istersen. He daha farklı ve uygun yollu çözüm bilen varsa paylaşır zaten

wooZ

Üye
Selam kankalar,

Evliyim 2 kişiye yetebilecek küçük bi oda kurmak istiyorum fakat ne nasıl yapılır pek bi bilgim yok. Burayı keşfetmeden önce birkaç malzeme almıştım işe yarar mı yaramaz mı bilmiyorum. En ucuz yollu nasıl yapabilirim?

Elimdeki ürünler:

5 adet 15 litre saksı.
100 litre toprak.
NPK gübre (20.20.20+ME)
3 metre tam spektrum şerit led (çok Kaliteli olduğunu düşünmüyorum.)
150W 400nm UV ışık.
Sinbo SAH-6101 hava nemlendirici.

Bunlar iş yapar mı ucuz yollu bi oda için değiştirmem ya da almam gereken başka parçalar var mı?
Şerit led ile olacak iş değil arkadaş bu o internette satılan full spectrum şerit led dedikleri mor ışık veren random bi led 5w-10w falan yani adam akıllı bi qb led yada bir sürü cob takman lazım eğer 5 tane yetiştiriceksen ama 5 çok gelir ben diyim tabi senin kararın

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Avare Avare:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ********** **** ***** *** ****** ****** ****** hahahaha ****** ** *** ******* hahahaha****** hahahaha **
  • kkush kkush:
    ******** ***** ********* ***** ********* ******* **
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** **** ******* ******* **** * ****** ***** ********** ***** ********* **** **** **** ******* ********* hahahaha ***** ******** ***** **** *** ****
    +1
  • MalrukLord MalrukLord:
  • MalrukLord MalrukLord:
    +2
  • Night owl Night owl:
  • MalrukLord MalrukLord:
    ** ** ******** ***** hahahaha** *** *** hahahaha
  • kkush kkush:
    hahahaha** ***** * ******
  • MalrukLord MalrukLord:
  • Night owl Night owl:
    ******** **** ******** hahahaha** ***** * ******
  • kkush kkush:
    ***** hahahaha****** ***** ********* ******* ********** ******
    +1
  • kkush kkush:
  • MalrukLord MalrukLord:
    ******** **** ******* ******* **
  • MalrukLord MalrukLord:
    **** *** ********** ***** ** **** ** hahahaha** hahahaha ******* hahahaha*
    +1
  • Night owl Night owl:
    hahahaha ********** ***** ******* **** ***** hahahaha****** ***** ********* ******* ********** ******
  • kkush kkush:
    ** ******** ********* ******* ********** hahahaha** ******* ****
  • Avare Avare:
    **** ******* ****** ****** hahahaha** ******* ***** **** hahahaha** ***** ******* **
  • Avare Avare:
    **
  • Avare Avare:
    **
  • Night owl Night owl:
    ******** ***** ******* ******** *** ****** **** ***** ******** ********** **** ******* ******* **
  • Avare Avare:
  • MalrukLord MalrukLord:
    MalrukLord MalrukLord: **