Cal Mag Nedir ?

Baronn

Yeni üye
Arkadaşlar öncelikler herkese merhaba böyle arada sırada hepimizin ve aramızda yeni olan arkadaşlarımızında bilmesi acısından bir tür akım bilgi türü başlatayım istiyorum eminimki sizde buna karşı çıkmıcaksınızdır Bu gunkü konumuz ilk başlangıç olarak magnezyum ve calsiumdur 
Cal-Mag Nedir ?
Cal-Mag , esrar bitkileri için kullanılan bir kalsiyum, magnezyum ve demir besin takviyesidir. Genellikle kenevir bitkilerinde kalsiyum ve magnezyum eksikliklerini düzeltmek için kullanılır.
Cal-Mag Nasıl kullanılır ?
Cal-Mag Plus için önerilen doz, galon su başına 3 ila 5 mL'dir. 5mL bir çay kaşığıdır. Yani doldurmak için 5 galonluk bir kova kullanıyor olsaydınız, 15 ila 25 mL Cal-Mag takviyesi kullanırdınız. Bu, bitkilerde mevcut bir magnezyum veya kalsiyum besin eksikliği varsa, toprakta kullanmak için doğru Do Mag dozajı olacaktır.

3-5 mL tarifi etiketinde Cal mag dozajını tavsiye ederken bir önleyici tedbir (ziyade varolan sorunun giderilmesi) olarak kullanıyorlar, o zaman daha zayıf oranıyla galon başına gibi 1 mL gidebilir toprak ve coco yetişebilir.
Eğer coco coir gibi topraksız bir ortam kullanıyorsanız, yerleşik klonunuzu veya tohumu nakletmeden önce Cal-Mag'a koymak iyi bir fikirdir . İlk birkaç sulama için 5 mL / galon ile başlayın, daha sonra 1-1.5 mL / galon'a geri ölçeklendirin. Bir kalsiyum veya magnezyum eksikliğinin erken belirtilerini kontrol etmek için bitkilerin yapraklarını yakından izleyin. Gerçekten oraya gir ve onları kontrol et, bu herhangi bir besin veya haşere sorununu yakalamanın en iyi yolu. Onları ne kadar hızlı yakalarsanız o kadar kolay iyileşir.
/evet dostlarım bu ingilizce bir siteden alıntıdır çevirisini duzgun yapıp size yansıtmak bilgilendirmek istedim ara sıra bılgılendırmek açısından bilgiler paylaşacağım esrarınız bol forumunuz güzel neşeniz yerinde olsun/

Eline sağlık ilginiz ve emeğiniz için her türlü burada olmayan kaynağı derlemeniz bence çok değerli bu arada bir galonun litre oranını da konuya ekleyeyim ve akımı beğendim ilk okuduğumda acaba gübre konusuna mı açılsaymış dedim ama esrar genel içinde faydalı buldum devamını diliyoruz, iyi forumlar.
[font=arial, sans-serif]1 galon = 3,78541178 litre[/font]

Baronn

Yeni üye
Cvp: Cal Mag Nedir ?

EvdekiMizah' Alıntı:
Eline sağlık ilginiz ve emeğiniz için her türlü burada olmayan kaynağı derlemeniz bence çok değerli bu arada bir galonun litre oranını da konuya ekleyeyim ve akımı beğendim ilk okuduğumda acaba gübre konusuna mı açılsaymış dedim ama esrar genel içinde faydalı buldum devamını diliyoruz, iyi forumlar.
[font=arial, sans-serif]1 galon = 3,78541178 litre[/font]

Çok teşekkur ederim ufak bir eksiklik olsada kusura bakmayın yararlı bildiğim konuları aktaracağım kolay gelsin formunuz güzel olsun

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • B bongalov:
    **** hahahaha***** ********* *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ******** ** ******* ** ****** ********** **** ******* ****** ***** hahahaha*** ******* hahahaha **** ** ********** **** **** * * ***** ***** *********
  • B bongalov:
  • T Turco:
    ***** *** ***** *** * ** ***** *** hahahaha********* ********* ******* **** *****
  • B bongalov:
    ***** ** ****** ** ********** ******** ******* ********* hahahaha* ***** ** **** *******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • T Turco:
  • B bongalov:
    ***** ****** ********* ***** **
  • B bongalov:
  • B bongalov:
    +1
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • T Turco:
    ****** ****** ****** ****** ***** **
  • B bongalov:
    hahahaha ****** ******
  • B bongalov:
  • T Turco:
  • T Turco:
    ***** * ********** **** hahahaha ***** ***** ***** ***** ****** ****** ** ****** *******
  • T Turco:
    hahahahahahahaha
  • T Turco:
  • O oziozi:
  • T Turco:
    T Turco: *** ****