Cinsiyet tespiti yardim

MadHarvester

Yeni üye
Oncelikle herkese merhaba tohumsuz ailesi ilk defa yetistirmeyi deniyorum tecrubeli birisi suna bir bakabilir mi henuz anlasilir mi emin degilim ama cinsiyeti nedir bu dostumuzun ?  

Yesiliniz bol olsun.

Ekli dosyalar

• 8DE7AFC0-E4AA-4424-8ED4-A533B749A1E3.jpeg
    8DE7AFC0-E4AA-4424-8ED4-A533B749A1E3.jpeg
    104.8 KB · Görüntüleme: 174
  • 0B3C32C4-4FF8-4446-8063-16746FB1A9DF.jpeg
    0B3C32C4-4FF8-4446-8063-16746FB1A9DF.jpeg
    101.5 KB · Görüntüleme: 131
R

Ripley'sOG

Guest
kaç günlük olduğu cinsiyet tespitinde onemli ek olarak böyle soru sormak istersen dallarin gövdeden cikan kismini cekersen tam nokta atisi yapabiliriz.Ve su fotografta belli oluyorki emin degilim ama daha stipules çıkmamıs ama en iyisi yakin fotosunu bekliyorum.Ama genel olarak sağlıklı bir kac problem dışında su veya bocek olabilir.

isin rast gitsin

MadHarvester

Yeni üye
Cvp: Cinsiyet tespiti yardim

Ripley' Alıntı:
kaç günlük olduğu cinsiyet tespitinde onemli ek olarak böyle soru sormak istersen dallarin gövdeden cikan kismini cekersen tam nokta atisi yapabiliriz.Ve su fotografta belli oluyorki emin degilim ama daha stipules çıkmamıs ama en iyisi yakin fotosunu bekliyorum.Ama genel olarak sağlıklı bir kac problem dışında su veya bocek olabilir.

isin rast gitsin

Ustadim kusura bakma biraz gec oldu ama ancak yeni resim cekebildim. 6. Haftasinda suan. Tesekkur ederim yorumun icin. yeni resimler ile belirlemek mumkun olur mu acaba

Ekli dosyalar

• A5051B6B-9EE4-4D89-AB16-FD4119B1C1AF.jpeg
    A5051B6B-9EE4-4D89-AB16-FD4119B1C1AF.jpeg
    48.9 KB · Görüntüleme: 131
  • 7BA47EBF-B694-4EDD-A55E-B0375330B2DE.jpeg
    7BA47EBF-B694-4EDD-A55E-B0375330B2DE.jpeg
    46.6 KB · Görüntüleme: 130

baran23

Yeni üye
Dişi sanırım pek net belli değil . Dalların çıkış yerinde 2li ufak kıl gibi uzantılar varsa dişidir . Kesecik varsa erkek

R

Ripley'sOG

Guest

MadHarvester' Alıntı:
Ripley' Alıntı:

isin rast gitsin

Ustadim kusura bakma biraz gec oldu ama ancak yeni resim cekebildim. 6. Haftasinda suan. Tesekkur ederim yorumun icin. yeni resimler ile belirlemek mumkun olur mu acaba

Şuan icin cinsiyet belirtileri ortada yok tavsiye istersen 15 gün sonra tekrar bir konu açar yorun yaparız.Ama daha öncesinden bir farklılık görürsen bizi bilgilenir.

isin rast gitsin

MadHarvester

Yeni üye

son çektiğim resimde gozuken kucuk uzantılar disi organ mı dostlar tam emin olamıyorum. 
7. haftada suan 10 litrelik saksıdan 25 litreye geçirdim ama bu işlem sırasında biraz problem oldu 10 litrelik saksıdaki koklerin cogu koptu en son yumruk kadar bir kısımlık toprakla beraber yeni saksıya ektim. Tekrardan kokler uzayana kadar gelişimi yavaşlamasından daha buyuk bir sorun yaratır mı bu durum ? 
Birde ekteki 2. resimde bazı yaprakların uc kısımlarında problemler vardı onlemek icin ne yapmalıyım ?

Ekli dosyalar

• IMG_4691.jpg
    IMG_4691.jpg
    97.4 KB · Görüntüleme: 87
  • IMG_4692.jpg
    IMG_4692.jpg
    85.9 KB · Görüntüleme: 67
R

Ripley'sOG

Guest
  • Stipules çıkmaya başlamış ancak erkek veya dişi olduğunun bir alameti yok.(1-1.5 hafta sonra ortaya çıkar ne olduğu)
  • Kökler zarar gördüğü için bitki besin alım işlemini yapamıyor olabilir.Dediğin gibi bu sorun transplant işleminden sonra olduğu için.Bunu önlemek için yapraktan besleme yapmak senin için biçilmez kaftan.Var ise alinde grow,b52,canna boost,callmag veya biobizz fish mix tarzı ekstra gübreler içine 1ml oranındada Revive koyarsan bitkine çok büyük bir iyilik yapmış olursun.

MadHarvester

Yeni üye

Ripley' Alıntı:
  • Stipules çıkmaya başlamış ancak erkek veya dişi olduğunun bir alameti yok.(1-1.5 hafta sonra ortaya çıkar ne olduğu)
  • Kökler zarar gördüğü için bitki besin alım işlemini yapamıyor olabilir.Dediğin gibi bu sorun transplant işleminden sonra olduğu için.Bunu önlemek için yapraktan besleme yapmak senin için biçilmez kaftan.Var ise alinde grow,b52,canna boost,callmag veya biobizz fish mix tarzı ekstra gübreler içine 1ml oranındada Revive koyarsan bitkine çok büyük bir iyilik yapmış olursun.

üstadım yine seni rahatsız ediyorum ama dediğin gibi 1 hafta sonra yeni bir resim çektim. belli olmuyorsa resimde açıklayayım sag dalın dibinde 2 parça beyaz-grimsi tüye benzer şeyler çıkmış internetten baktıgım kadarıyla dişi bitki gibi ama tam emin olamıyorum sende bir doğrularsan çok sevinirim.

Ekli dosyalar

• IMG_4714.jpg
    IMG_4714.jpg
    445.9 KB · Görüntüleme: 86
R

Ripley'sOG

Guest
Pistil var ise dişidir.Gozun aydın,

isin rast gitsin

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • O oziozi:
    ***** ****** ** *** ** **** ***** ********* ****** * ******* * **
  • O Oci137:
    ******** ******* ***** **** ****** *** hahahaha*
  • O oziozi:
    ********* ****** ****** ****** ********** ********** hahahaha
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    hahahaha*** *** **** ****** *******
  • O Oci137:
    *** ** **
  • O oziozi:
    ** ***** ***** ****** hahahaha**
  • O oziozi:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O oziozi:
    ********* ******* ******** hahahaha ** **** ** **
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • O oziozi:
  • Bandaleros Bandaleros:
  • O oziozi:
    hahahaha* ** ********* ******* ******** ****** *** ********
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    * ***** ***** ** ** *** ***** **
  • O oziozi:
    ***** ***** ****** ******** ********* ********** ******* ****** ***** ******* *******
  • O oziozi:
  • O oziozi:
    **** ****** ****** ****** * ** ***** hahahaha****
  • N nobetcikeyifci:
  • O oziozi:
  • N nobetcikeyifci:
  • Bandaleros Bandaleros:
    Bandaleros Bandaleros: ****** ***** * ** *** ****** ********