Cinsiyetini anlamak için 12-12ye alip kendini gösterince tekrar 18-6ya alinir mi?

Sonne

Kıdemli Üye
Beyler sorum başlıkta...
Gerçekten bilen deneyen cevaplayabilir mi?
5 tane köfteci büyütüp 1 aylikken cicege alip erkek disiyi görüp ayırıp tekrar saati 18-6 ya alip stresten cikinca disileri daha buyuk saksiya alip 1 ay daha veg verim diyorum.
Ne dersiniz olmaz mi?
Birde gümüş suyu nasıl uygulaniyor? 40ppm ile 100ppm arasindaki fark nedir?

olmaz
dogal ortam gibi düşün bunu mayıs ayında gunler uzundur eylül ayı gibi günler kısalınca çiçek kendilğinden ürüne döner nedeni ise artık günler kısaldı kış geliyor doğasını tammalaması gerekir
sen 18 6 yaptıgındaa çiçek bahar ayı gelmiş büyümem gerekiyor der giderde gider
12 ye cektigin anda ürüne geçer tekrar 18 yaparsan dünyası terse döner noluyo der erkeğe döner vs vs sorunlar başlar

erkek bitkileri anlamak cok zordur ama zamanla tecrübe ile bir hafta 10 gün evelinde erkeğe dönecegini çözersin
iki bitki var diyelim biri yatay biri dikey gidiyor muhtemelen dikey dişi yatay giden erkek olur
genedle şöyle derler lan en g üzel bitkim erkek oldu falan gibi söylemler olur bu söylem anlattıgım sebeptendir
cok baba dururlar ılk başta

Beyler sorum başlıkta...
Gerçekten bilen deneyen cevaplayabilir mi?
5 tane köfteci büyütüp 1 aylikken cicege alip erkek disiyi görüp ayırıp tekrar saati 18-6 ya alip stresten cikinca disileri daha buyuk saksiya alip 1 ay daha veg verim diyorum.
Ne dersiniz olmaz mi?
Birde gümüş suyu nasıl uygulaniyor? 40ppm ile 100ppm arasindaki fark nedir?
Çiçeğe aldıkdan sonra tekrar veg e sokamazsn ama flower başlangıcında yine büyüme gösterir az da olsa colladial silver a gelince 40 ppm yeterli oluyor

Tr@cyaLı

Ordinaryüs
Çiçekteyken tekrar veg dönemine girer yani işler karışır bitkinin de kafası karışır seni de üzer kısaca kanka ama yinede sen bilirsin bizimki nacizene olayların gelişimi :)

MrTiger420

Müptezel
Cinsiyyetini öyrenmek istediklerinden Klon alıp 12/12 çiçeklenmeye al. Bu şekilde klonların cinsiyyetini öğrenerek bitkilerin hangisinin erkek hangisinin dişi olduğunu öğrene bilirsin. Daha sonra erkek disiyi ayırarak istediğin gibi devam ede bilirsin.
Bizzat denemedim. Teorik olarak mümkün. Tohum üreticilerinin böyle bir teknik uyguladığını bir yerde okumuştum. Eğer deneyip daha sonra sonucu paylaşırsan,her kes için faydalı olur diye düşünüyorum...

MrTiger420

Müptezel
Bİzzat test etdiyim uzun veg döneminden (kökler saksının içini doldurduktan) sonra bitkilerde dişilik orqanını göstermesi.

Cinsiyyetini öyrenmek istediklerinden Klon alıp 12/12 çiçeklenmeye al. Bu şekilde klonların cinsiyyetini öğrenerek bitkilerin hangisinin erkek hangisinin dişi olduğunu öğrene bilirsin. Daha sonra erkek disiyi ayırarak istediğin gibi devam ede bilirsin.
Bizzat denemedim. Teorik olarak mümkün. Tohum üreticilerinin böyle bir teknik uyguladığını bir yerde okumuştum. Eğer deneyip daha sonra sonucu paylaşırsan,her kes için faydalı olur diye düşünüyorum...
Kanka cinsiyeti daha küçükken direk yaprağından labaratuvara gönderip anlıyorlar.

Sonne

Kıdemli Üye
Çiçeğe aldıkdan sonra tekrar veg e sokamazsn ama flower başlangıcında yine büyüme gösterir az da olsa colladial silver a gelince 40 ppm yeterli oluyor
Gümüş suyuyla fem tohum alma olayını okudum baya ama aklıma bişey takımdı. Madem dişi bitkide erkek organı oluşturtuyoruz ferma olan bitkinin polenleri de bir dişiyi dölleyince neden fem tohum olmuyor onu anlayamadım

Sonne

Kıdemli Üye
Gümüş suyuyla fem tohum alma olayını okudum baya ama aklıma bişey takımdı. Madem dişi bitkide erkek organı oluşturtuyoruz ferma olan bitkinin polenleri de bir dişiyi dölleyince neden fem tohum olmuyor onu anlayamadım
Bi de gümüş suyunun tam uygulanışı detaylarının olduğu başlık varsa linkini bırakabilirseniz cok sevinirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • New Rookie New Rookie:
    **** ********* **** ***** hahahaha**
  • kkush kkush:
    ****** ****** *** ******** hahahaha **
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    hahahaha ********** ****** **
  • New Rookie New Rookie:
  • New Rookie New Rookie:
    *** ********* hahahaha**** hahahaha ***** **
    +1
  • kkush kkush:
    **
  • kkush kkush:
    ** ****** ******* *** ****** ***** ***** **
  • kkush kkush:
    ** **** ****** **
  • T Taylor:
    +1
  • New Rookie New Rookie:
    *** **** hahahaha** ****** **
    +1
  • New Rookie New Rookie:
  • kkush kkush:
    *** hahahaha* ******* ** ** **** ***** ******** **
  • 3grcigara1dal 3grcigara1dal:
    ****** **** ****** ******** *** ********* *** ********** ******* ****** *****
    +1
  • nicozaniolo nicozaniolo:
    *** ****** ******** ********** **
    **** ********** ********* hahahaha
  • New Rookie New Rookie:
    ******** hahahaha** ********
    ****** ***** **** ********* hahahaha* **********
    ****** ****** **** ****** ****** ***** ****** ***** **** ********* hahahaha* **********
    nicozaniolo nicozaniolo: ******** **** **** ***