Co2 tüplü sistem acil yardım

EYÜP

Yeni üye
Selamın aleyküm cümleten 
Bu işe gönül veren yeni yetistiricilerdenim 
Bir yerden ikinci el çadır ile birlikte içindeki malzemeleri satın aldım bu malzemelerin içinden karbondioksit için CO2 tüplü sistem elime geçti tüpü boştu dolumunu yaptırdım ancak nasıl kullanacağım hakkında yeterli bilgiye sahip değilim zaman saatine bağlayıp zaman aralıklarında mı karbondioksit vermeliyim yoksa kısık bir şekilde sürekli karbondioksitin vermelimiyim bu konu hakkında sizin büyük tecrübelerinizi ve Bilgilerinize danışma gereği duydum bu ortamda çok tecrübeli olanların olduğunun farkındayım bu konu hakkında beni aydınlatırsanız çok sevinirim Selamünaleyküm

zaman aralıklı kullanmalısın. elinde regülatör ve gazı açıp kapatabilmen için valf olduğunu varsayıyorum. 120.lik bir kabin için günde 3-4 defa 7-8 dk en kısıkta gaz vererek ayarlayabilirsin. kabinin büyükse veya küçükse bu süreleri değiştirirsin.

bol hasatlar

Hornal

Yeni üye
Bitkiler fotosentez yapar.Dolayısıyla gündüz durumunda karbondioksit alıp oksijene gece de oksijen alıp karbondioksite çevirir.karbondioksit tüpünün gündüz periyodu içinde kullanılması en uygun yoldur.iki ayrı grow bölümü var ise ve ayni anda biri gece diğeri gündüz periyodunda çalışıyorsa,gündüz periyotundaki bölüme vereceğiniz karbondioksiti egsoz fani ile gece bölümündeki bitkilere verirseniz.gece bölümündeki bitkiler de ihtiyacı olan daha fazla oksijene ulaşabilir.fan periyodları önemlidir.içeriye karbondioksit basarken egsoz fani duraklamali ki karbondioksiti , bitki faydalanmadan direk dışarı atmasın.

Marangoz

Kıdemli Üye
Kanka kabinde CO2 düzeyini 1200-1500 ppm'e çıkartman bitkiye fayda sağlayacaktır. Fakat aynı CO2 3000ppm seviyesinde sağlığa zararlı, 5000ppm de öldürücü olur.  O yüzden kontroler yoksa kullanmanı önermem.
Bu arada kullandığın ışıklar nedir? Ancak güçlü ışıklarda bitki ilave CO2 kullanabilir.

R

Ripley'sOG

Guest
Arkadaşlar bize laf bırakmamış hepsine teşekkürler,

Bu arada bu bilgiler yetersiz gelirse buraya bir gözatmalısın:CO2

nightdrive

Yeni üye
Cvp: Co2 tüplü sistem acil yardım

Marangoz' Alıntı:
Kanka kabinde CO2 düzeyini 1200-1500 ppm'e çıkartman bitkiye fayda sağlayacaktır. Fakat aynı CO2 3000ppm seviyesinde sağlığa zararlı, 5000ppm de öldürücü olur.  O yüzden kontroler yoksa kullanmanı önermem.
Bu arada kullandığın ışıklar nedir? Ancak güçlü ışıklarda bitki ilave CO2 kullanabilir.

ben 900w led kullanıyorum ve selonoid valfli regulatör alıcam ppm ayarını nereden ölçebilirim

Grow Muhabbetleri
Help Users
    5.yaprak 5.yaprak: *****