COB Led - First Grow Planlaması

qwwsq

Yeni üye
[font=system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont,]Selam kankalar. Bu benim ilk bitkim olacak 500watt Cob Led sistemde 3 kök Photo yetiştirmeyi düşünüyorum.[/font]
[font=system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont,]Gerekli hava sirkülasyonunu ve sıcaklığı fanlar sayesinde rahat sağlarım diye düşünüyorum. Nem olayını ilk başta ilksel yöntemlerle çözmeye calisacam olmazsa bi nem makinesi alırım. Toprak olarak biobizz light mix almayi düşünüyorum. İlk 2-3 haftadan sonra her sulamada ya da 2 sulamada bir gübrelerim. cimlenmede genel olarak solucan gubresi, someklenmede ise yarasa gubresi ve big bud vermeyi düşünüyorum. Son 3 haftada ise overdrive veririm. Biraz zor farkındayım ama 500 gram kuru hasat hedefliyorum olur olmaz bilemem. Ve sizce hedefledigim hasata ulaşır mıyım cok mu altinda kalirim?[/font]
[font=system-ui, -apple-system, BlinkMacSystemFont,]Önerilerinize açığım kankalar dumanınız bol olsun.[/font]

edizparlar

Yeni üye
kanka şu ana kadar gördüğüm okuduklarım hasat hesabı Watt ile değişen bir olay. 500wattı 2 bitkiye de versen tamamen değil tabi ama aşağı yukarı 3 bitkiyle aynı hasadı alırsın.

Kanka profsan 500w’den her watt başı 1gr elde edersen kralsındır gel gör bizim acemilikte bu işin oluru var mı dersen çok zor. bitki başına 170 civarı almalısın ki hedefe ulaşasın. Kimse sana olur olmaz demez burda ama ben açık konuşayım boşver kanka hayal kurma.

Bunun yerine bitkiyi iyi öğrenmeye bak bu growunda. Yüksek verimli genetikler seç Blue Dream, Sweet tooth, Bruce banner vs vs. Kafasına göre seçersin.

İlla 500gr hasat istiyorum diyorsan da kanka al 1 kwatt hıd lamba yanına 2x1,5 çadır veya platinum grow lambası al veya quantum (yani işin aslı ışığı çok sağlam tut ve fatura için keseyi aç alanın büyük olsun) at 4 tane bitki topping yap gübresini suyuna bak gelir öyle bir şeyler. Ama dediğin şartlarda o seviyelere gelmen zor kanka hayal kırıklığı yaşama.

Şimdiden kolay gelsin

qwwsq

Yeni üye
Cvp: COB Led - First Grow Planlaması

edizparlar' Alıntı:
kanka şu ana kadar gördüğüm okuduklarım hasat hesabı Watt ile değişen bir olay. 500wattı 2 bitkiye de versen tamamen değil tabi ama aşağı yukarı 3 bitkiyle aynı hasadı alırsın.

Kanka profsan 500w’den her watt başı 1gr elde edersen kralsındır gel gör bizim acemilikte bu işin oluru var mı dersen çok zor. bitki başına 170 civarı almalısın ki hedefe ulaşasın. Kimse sana olur olmaz demez burda ama ben açık konuşayım boşver kanka hayal kurma.

Bunun yerine bitkiyi iyi öğrenmeye bak bu growunda. Yüksek verimli genetikler seç Blue Dream, Sweet tooth, Bruce banner vs vs. Kafasına göre seçersin.

İlla 500gr hasat istiyorum diyorsan da kanka al 1 kwatt hıd lamba yanına 2x1,5 çadır veya platinum grow lambası al veya quantum (yani işin aslı ışığı çok sağlam tut ve fatura için keseyi aç alanın büyük olsun) at 4 tane bitki topping yap gübresini suyuna bak gelir öyle bir şeyler. Ama dediğin şartlarda o seviyelere gelmen zor kanka hayal kırıklığı yaşama.

Şimdiden kolay gelsin

teşekkür ederim kanka. 2 veya 3 köke 500 watt ile başlayacağım sömeklenmede wattı yükseltecegim. Topping ve Supercrop eğitimi vermeyi düşünüyorum. Elimden geldiğince uğraşacağım kısacası ama ne gelirse gelsin memnun olurum kanka ?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Night owl Night owl:
    ** *** ******* ********* hahahaha* **** **** hahahaha **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** hahahaha**** ********** ***** *** ***** *** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    **** ******* *** **** *** ******** ***** ****** ******* ******* ****** ****** ******** ***** ***** **** ** ****** ******** ******** ********
    +1
  • Night owl Night owl:
    ***** ********* ****** *** ** **** ********* *** *** ******* ***** ***** ******** ********* ***** ******* ********
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ****** ** ******* ********** hahahaha**** *****
  • içiciadam içiciadam:
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    hahahahahahahaha
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    +1
  • Night owl Night owl:
    ******** **** *** ******** hahahaha *** * ** ********** ** ********** **** *** ********* **** ***** *** ** ******* **** **** **** ******** ***** ******* ******** ***** ** ******* ** ****** ******* ******** hahahaha**** ********** ***** *** ***** *** hahahaha*
  • Night owl Night owl:
    *** **** *** ***** ** *** ** ******* *** **** ***** hahahaha ** ***** ** ******** **** ****** ** ******* ********** hahahaha**** *****
  • içiciadam içiciadam:
  • NewGardener NewGardener:
    hahahaha* *** ** ******* hahahaha* *** ** ******* ********** ********** *** **** *** ***** ** *** ** ******* *** **** ***** hahahaha ** ***** ** ********
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** *** ***** ****** ******** ** *** ****** ******* ****** ******** ******** ***** ********* ********* ********** ******* * **** ***** hahahaha* ****** ** ******* ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    *** **** ***** **** *** ****** ********* ** *** ** **** ***** ** ******* ****** ******** ******** ****** hahahaha** ** hahahaha* *** ** ******* hahahaha* *** ** ******* ********** **********
  • içiciadam içiciadam:
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** * ***** ** ***** ******** * **** ***** ****** ********* hahahaha* ******** ********* ****** **** * ******* ****** ******** *** ** ******* **** * ***** ******** ** hahahaha* *** ** * **** ******** *** ***** ** ****** ******* ******* **** *** ***** ** *** ** ******* *** **** ***** hahahaha ** ***** ** ********
  • Night owl Night owl:
    **** ********* ****** ******* ** ** ********* ********* ******** ******* ******* * ** hahahaha** ****** ******** ****** *** ***** ****** ******** ** *** ****** ******* ****** ******** ******** ***** ********* ********* ********** ******* * **** ***** hahahaha* ****** ** ******* ******
    +1
  • Night owl Night owl:
    **** **** **** ***** ****** ***** ***** ***** ****** ** *** ********** ****** ******
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ****** ********* ****** **** ********* ****** ******* ** ** ********* ********* ******** ******* ******* * ** hahahaha** ****** ********
  • içiciadam içiciadam:
    **** ********** **
  • içiciadam içiciadam:
    ********* hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    *** **** ***** **** ** ***** **** ****** ******* ***** ** ***** ***** * ***** ** ***** ******** * **** ***** ****** ********* hahahaha* ******** ********* ****** **** * ******* ****** ******** *** ** ******* **** * ***** ******** ** hahahaha* *** ** * **** ******** *** ***** ** ****** ******* ****
    +1
  • içiciadam içiciadam:
    ***** **** ****** ********** **** ***** ***** ***** * ***** ** ***** ******** * **** ***** ****** ********* hahahaha* ******** ********* ****** **** * ******* ****** ******** *** ** ******* **** * ***** ******** ** hahahaha* *** ** * **** ******** *** ***** ** ****** ******* ****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ******** ***** hahahaha* hahahahahahahaha hahahahahahahaha
  • Night owl Night owl:
    ********** ******* *** ********* hahahaha****
  • Night owl Night owl:
    **** ** hahahaha****** ** ********* ********* hahahaha****
    Night owl Night owl: **** ** hahahaha****** ** ********* ********* hahahaha****