cob led seviye atlama

Melez

Müptezel
kankalar biliyosunuz onumuz yaz ve isik olarak cob led tercih edenler vardir benim gibi hala qb almaya yukselemeyen :( herneyse duyduguma gore cob ledlere bilgisayarlardaki fan cpu sogutucusundan takinca termal macunla isiyi cok dusuruyomus yaz ayindada kullanmaya imkan sagliyomus bu konu hakkinda bilgisi tecrubesi olan bizi yessilendirebilirmi forumda okudumda tam info yok bu konu hakkinda iste hangi fani kullanabiliriz fanlari birbirine nasil baglariz detay verirse seviniriz

nasa

Doktor
kankalar biliyosunuz onumuz yaz ve isik olarak cob led tercih edenler vardir benim gibi hala qb almaya yukselemeyen :( herneyse duyduguma gore cob ledlere bilgisayarlardaki fan cpu sogutucusundan takinca termal macunla isiyi cok dusuruyomus yaz ayindada kullanmaya imkan sagliyomus bu konu hakkinda bilgisi tecrubesi olan bizi yessilendirebilirmi forumda okudumda tam info yok bu konu hakkinda iste hangi fani kullanabiliriz fanlari birbirine nasil baglariz detay verirse seviniriz
Kanka selam, öncelikle ledlerin altına termal macun koymayı unutma. cob ledleri yerleştireceğin soğutucu planın üstünde herbir led arası minimum 10cm boşluk bırak ve her 2 led arasına 1 adet 12cm lik 220v ile çalışan güçlü fanlardan koy bu şekilde soğutmayı bi nebze rahatlatırsın ancak maliyet olarak 220v ile çalışan fanlar maliyetini şişirecektir. 12v luk pc fanları pek işine yaramaz. kendince maliyetini hesaplayıp mantıklı mı değil mi hesap kitabını yapabilirsin.

Kafirimam

Yeni üye
Kanka selam, öncelikle ledlerin altına termal macun koymayı unutma. cob ledleri yerleştireceğin soğutucu planın üstünde herbir led arası minimum 10cm boşluk bırak ve her 2 led arasına 1 adet 12cm lik 220v ile çalışan güçlü fanlardan koy bu şekilde soğutmayı bi nebze rahatlatırsın ancak maliyet olarak 220v ile çalışan fanlar maliyetini şişirecektir. 12v luk pc fanları pek işine yaramaz. kendince maliyetini hesaplayıp mantıklı mı değil mi hesap kitabını yapabilirsin.
Selam @nasa, tek bitki için sen ne öneriyorsun fiyat performans ürünü? Şuan torch led kullanıyorum şu lambayi al hem veg hem bloomda sorunsuz seni götürür diyeceğin bir lamba önerisi alabilir miyim?

nasa

Doktor
Selam @nasa, tek bitki için sen ne öneriyorsun fiyat performans ürünü? Şuan torch led kullanıyorum şu lambayi al hem veg hem bloomda sorunsuz seni götürür diyeceğin bir lamba önerisi alabilir miyim?
selam, 1 uzun dönem veya 2 kısa dönem yapacaksan bu ürün seni hem bloomda hem veg de maksimum performansla bakar bi göz at derim forumdan uğradığını söylersen indirim alabilirsin https://www.gardensgarage.com/4-nesil-horticulture-ls-evo-170w

#Cigâ

Doktor
Baya baya cob dob kullanmış biriyim, dediğin şeyler olmadan zaten kullanmak mümkün olmaz chipler yanar ama en kral boardlara fanlara montajlansa bile coblar yazın sıcaklık sorunu yaratıyor klima gibi çalışır, Kış ayları gayet güzel ama yazın kabini açtığımda suratıma suratıma sahra çölü esintisi veriyordu

Melez

Müptezel
Baya baya cob dob kullanmış biriyim, dediğin şeyler olmadan zaten kullanmak mümkün olmaz chipler yanar ama en kral boardlara fanlara montajlansa bile coblar yazın sıcaklık sorunu yaratıyor klima gibi çalışır, Kış ayları gayet güzel ama yazın kabini açtığımda suratıma suratıma sahra çölü esintisi veriyordu
kanka normal 12v pc fanindan bahsetmiyorum bahsettigim urun bu indir.jpeg
normalde 80 derecelere dayanan islemciyi bile 30 40dereceye dusuren bi icat bu 20 30 derece dusuruyor yxolara termalle yapistirilsa is gormezmi

#Cigâ

Doktor
kanka normal 12v pc fanindan bahsetmiyorum bahsettigim urun bu Ekli dosyayı görüntüle 19155
normalde 80 derecelere dayanan islemciyi bile 30 40dereceye dusuren bi icat bu 20 30 derece dusuruyor yxolara termalle yapistirilsa is gormezmi
kanka pc işlemcisi ile chipten ortalama 220v geçen enerji kıyaslanamaz aşırı yakıcı bir güç oluşturuyor bu tarz güçteki fanlarla kullanırsın tabi ama soğutma performansı çok daha aza iner ve ledin verimini ve ömrünü düşürür Yaz mevsiminden bahsettiğimiz için diyorum nasanın dediği gibi 220v seri güçlü fanlarla kullanılırsa çok daha iyi olur ve bu görseldeki fanı alma zaten bunlar tırnaklı, kare fanlar var düz onlardan al

cokorama

Üye
dostum bende var dedigin sistem işlemci fanı vs baya baya sogutuyor ama zamanla yine ısınmaya baslıcak duzenli olarak macun yenilemek gerek. ortamı ısıtıyor onu engelleyemiyorsun

kankam selam,bende cobled kullanıyorum, hepsi panelin üstünde takılı ve ledlerin altında termal macunla beraber üstünde de paneli soğutan her led icin panelin üstünde 12v fan var ısı dağılımını sağlıyor, arada bozulabilirler degistirmesi gayet kolaydır elin hakimse vs detaylar bu kadar

nasa

Doktor
Vd 40 pas sökücü sprey yap etiketi söküp fan sesini keser ve daha hızlı dönmesini sağlar, fanın yatağına vs sıkabilirsin
çok sağlıklı bir çözüm olmamakla birlikte geçici bir çözüm çünkü fanların çalıştığı yağ gres yağı ve vd40 bu yağı çözeltiyor zamanla ve daha da çok ses yapmaya başlıyor vd40 ın yağı kurudukça

Nazim_Red

Doktor
çok sağlıklı bir çözüm olmamakla birlikte geçici bir çözüm çünkü fanların çalıştığı yağ gres yağı ve vd40 bu yağı çözeltiyor zamanla ve daha da çok ses yapmaya başlıyor vd40 ın yağı kurudukça
Doğrudur kanka pc ustasının tavsiyesine denedim sesi kesmişti dediğin çıkar o zaman yakında :D

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • deyorke Chat bot:
  • B biggie34_:
    +1
    B biggie34_: ******** +1