Cob led vs dob led ?

M.mert

Yeni üye
Alma bu kahpeden bin pişman olursun malzemesi işciligi kötü 400 lugu bıle ufacık demire dip dipe dizmiş ışık yayılımı cok kötü 400 lüğünde 2 tane en ucuzundan fan var 1 aylık canı var böyle tiplere prim vermeyin ben kendım yapmadan alıcam dıyosan illede ozaman İstanbul pendikte bır ilan var o cocugu onerırım

Komedishow

Kıdemli Üye
Alma bu kahpeden bin pişman olursun malzemesi işciligi kötü 400 lugu bıle ufacık demire dip dipe dizmiş ışık yayılımı cok kötü 400 lüğünde 2 tane en ucuzundan fan var 1 aylık canı var böyle tiplere prim vermeyin ben kendım yapmadan alıcam dıyosan illede ozaman İstanbul pendikte bır ilan var o cocugu onerırım
Link at kanka

Komedishow

Kıdemli Üye
Aga buna 900 ytl vereceğiniz e size diyoruz bekleyin 20gün quantum aln bunlar hep pişmanlık kanka'he çok mu Canın istedi Quantumu geçerken aynı firmadan iste 10tane dob 150tl Yap koy kıyıya dursun Kanka gerek yok ekşına
Kanka 900 tl değil ve beklemeye vaktim kalmadı,400 tlye 200 w cob led montaj ediyorlar onu araştırıyorum 1 hafta içinde ışığımin hazır olması gerekiyor

Komedishow

Kıdemli Üye
Cob (chip on board) dob (drive on board). Cob ledler ekstra drivera ihtiyac duyuyor doblarin verimsiz microdriveri var ömürleri kisa. Forumda cob led dedikleri dob ledler aslinda. Bu dobledlerin tanesi 2dolar attigin linkte toplam 8dolarlik led kullaniliyor. Aluminyum profil ve fan da o kadar pahali degil zaten. Bu fiyata 3 tanesini yaparsin istersen. İsin acilse buyume donemindeyse cfl koy her tarafa 23 wattlik. Acele durumlar icin cflyi de dusunun. 10 tane koysan bolca isigin olur elektrik faturan da ayni olur. Ciceklenme icin gerekiyorsa da yine cfl ile bak watt basi 0.25g alabilirsin. Buyume doneminde ciceklenme doneminin yarisi kadar isik versen de yetiyor. Bu sirada aliexpressten siparis verirsin isiklarin gelir bosuna cok da para vermemis olursun ihtiyacini da giderirsin
Teşekkür ederim kanka ama montaj yapmak istemiyorum,başka bir ilandan 200 w 400 tl ye çözdüm

Ç

Çüke

Guest
L

LAIN__

Guest
beyler selamlar bende cob - dob led arıyorum şöyle birşey buldum , https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-led-bitki-yetistirme-lambasi-863749422/detay

sizin önereceğiniz arkadaş kimdir sahibinden de adını falan biliyor musunuz ?

ayrıyetten hps ve mh alsam EKİM ayı için sıkıntıya düşürür mü beni
250 hps vs 250 watt cob led hangisi daha verimli olur ?
ek olarak 400 watt hps vs mh bez dolabın içinde ne kadar sıcak olur sıkıntı yaratırmı , şimdiden teşekkür ederim bol hasatlar...

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • deyorke Chat bot:
  • kawinnnz kawinnnz:
    kawinnnz kawinnnz: **********