Cob ledler

Maho1221

Üye
Merhaba arkadaşlar abiler ben cob led yapicam ama aklıma bi soru takıldı herkez cobledleri pembe kırmızı gibi olanı yapiyo acaba sarı beyaz pembe olarak yapsam nasıl cimlenmede sadece beyaz cob led kulanıyorum çiçeğe girdiği zman sarı beyaz pembe yapsam daha iyi olmaz mı yada komple direk sarı yapsam şimdiden teşekkürler

mami10_

Doktor
Mor olanlar ful spectrum yani mavi, kırmızı, sarı bütün dalga boyları mevcut 350 - 750 nm daga boyunda
Beyaz ışıklar 6500 kelvin ve mavi dalga boyunda yani 400 nm
Sarı ışıklar 3500 kelvin ve sarı 500-550nm dalga
Eğer iki çeşit yapacaksan
Mavi veg için maviye ek olarak mor kata bilirrsin
Sarı bloom için
@Canna ışık konusunda benden daha iyi o gelince yarrdımcı olur

C

Canna

Guest

Maho1221

Üye
Mor olanlar ful spectrum yani mavi, kırmızı, sarı bütün dalga boyları mevcut 350 - 750 nm daga boyunda
Beyaz ışıklar 6500 kelvin ve mavi dalga boyunda yani 400 nm
Sarı ışıklar 3500 kelvin ve sarı 500-550nm dalga
Eğer iki çeşit yapacaksan
Mavi veg için maviye ek olarak mor kata bilirrsin
Sarı bloom için
@Canna ışık konusunda benden daha iyi o gelince yarrdımcı olur
Teşekkür ederim cevabın için ama ben pek anlamıyorum rakamlardan hep dışarda yetisiriyirdum o yüzden kusura bakma veg mor mavi ciceklenmede sarı beyaz yapsam olur yani deme daha çok fayda görürüm

mami10_

Doktor
Kankacım direk mor yap hiç uğraşma, neden diye sooracak olursan fazla masraf ve fazla zahmet
Mor yap baştan sona aynı ışıkla git,
Farklı yapsan 2 kat para demek o kadar para harrcayacağına qb led al daha mantıklı
Bütçen ne kadar?

Maho1221

Üye
Kankacım direk mor yap hiç uğraşma, neden diye sooracak olursan fazla masraf ve fazla zahmet
Mor yap baştan sona aynı ışıkla git,
Farklı yapsan 2 kat para demek o kadar para harrcayacağına qb led al daha mantıklı
Bütçen ne kadar?
Kankacim ben elekticyim araba üstüne yani benim onu yapmam 30 dakikam almıyor malaefes bütçem olmadığı için coblari öğrenmeye çalışıyorum malesef bi gb almaya kalksan 4 binden aşağıya yok toplasan desen 2 yakın tutuyor bilmiyorum ne yapcam tohumsuzlardki yazıları çok okuyorum en iyisi gb ama metale kurşun atiyoz

mami10_

Doktor
Kankacim ben elekticyim araba üstüne yani benim onu yapmam 30 dakikam almıyor malaefes bütçem olmadığı için coblari öğrenmeye çalışıyorum malesef bi gb almaya kalksan 4 binden aşağıya yok toplasan desen 2 yakın tutuyor bilmiyorum ne yapcam tohumsuzlardki yazıları çok okuyorum en iyisi gb ama metale kurşun atiyoz
Bütçende az ise mor yap kankam, 2 çeşit ışık 2 kat para demek
Kaö bitki bakmayı planlıyorsun?

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ***** **** ********* ** ***** hahahaha ** *** ****** ** **** *****
    +1
  • NewGardener NewGardener:
    ****** hahahaha ********** ***** ****** ****** ***** hahahaha ***
    ***** ******* ** *** **** ***** *** **** **
  • Bandaleros Bandaleros:
    ****** ********** ******* ****** ***** hahahaha** ****** **** ***** *********
  • Bandaleros Bandaleros:
    hahahaha***** ******* ** *** **** ***** *** **** **
    ******** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** ******** ********** ******* ****** ***** hahahaha** ****** **** ***** *********
    +1
  • Bandaleros Bandaleros:
    **** ***** ******** **** **** ****** hahahaha******* hahahaha* ****
    hahahaha** hahahaha****** *** ******
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** ***** ***** ****** **** ****** ***** ******* ***** ****** *** **** ***** ******** **** **** ****** hahahaha******* hahahaha* ****
  • needrich10 needrich10:
    *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
    ********* ***** hahahaha *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** ****** *** ******** ***** * *** hahahahahahahaha**** ** ***** ********** ******* ** hahahaha* ******* ********* *** **
    ***** ******** **** ***** **** **** *** ***** ***** ******* ****** *** ******** ***** * *** hahahaha*******
  • Bandaleros Bandaleros:
  • Bandaleros Bandaleros:
    ******** *** ***** ***** ***** ********* ****** *** ****** ******** ******** ********* ******* ******* hahahaha **** hahahaha** ******** ******* ****** ********* hahahaha*** ****** ****** hahahaha *** * ***** ********* *******
    +1
    *** ****** hahahaha** ****** ******** ********** ******** ** **** ** ******** ***** *****
    +1
  • needrich10 needrich10:
    *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha******** *** ***** ***** ***** ********* ******
    *** **** hahahaha*** ***** ***** *****
  • Bandaleros Bandaleros:
    ***** *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha
    Bandaleros Bandaleros: ***** *** ***** ********** *** ****** ****** hahahaha