COCO hakkında bilgi verirmisiniz türkçe kaynak bulamadım bugün başlamalıyım

mert özmen

Yeni üye
merhaba dostlar bugün çiçeklerimin 8. günü bardakta yetişen auto dark devil lar. yeterli bilgim yok yeni yetiştiriciyim ki hayatımın gidişatı yönünde 2 sene içindeki tek growum olucak bununla güzel idare etmeye çalışacağım ::)macım hasadımı ve thc oranımı mevcut bilgilerimle yapabileceğimin en iyisi haline getirmek. cocomix çok önerdi bilen arkadaşlar. daha çok hasat ve kalite için. şimdi ben bugün sipariş vericem coco, 2 gün dinlendirir toprağı, ardından saksıya alırım %65coco%35 perlit yapmayı planlıyorum. peki ben bunu yaptımm. ardından bunu ne düzende sulamam, ne düzende gübrelemem ve hangi gübreleri vermem gerek açıkçası bilgim 0. 600w çift spektrumlu hps kullanıcam yaklaşık 5-6 gün sonra. cidden şaşkınım biraz bu cocoda ne yapıcam, okadar övülen diğer gübrelerden birşeyim eksik kalırmı :D amaç sağlıklı yetişmesi ve diğer toprak ve gübrelere göre bir fırt daha fazla hasat ve kalite. bunu kolay sağlarmıyım bir aydınlatır kafamdaki bulutları dağıtırsanız çok sevinirim. ona göre bu akşam sipariş verirken yanında uygun gübreleride söyleyebilirim. hani şuan hiç bilmiyorum cocoya koydum saksıya aldım diyelim bitkileri ne yapmalıyım artık. direk gübre vermeye başlamalımıyım, yoksa bir süre gübresizmi gitmeli bilmiyorum mesela :)

R

Ripley'sOG

Guest
Cocoyu kafana koyduysan bizede yardım etmek düşer ancak toprak ile başlamalısın.

• cocoyu aldıktan sonra hazır olan cocoyu ufak bir yıkama işleminden geçir 
  • sulama aynı şekilde devam eder coco toprak gibi kontrol edilir kuruduğu vakit sulanır ancak kuruma süresi  toprağa oranla daha erken olabilir temkinli olmak gerek
  • söylediğin övülen gübreler nedir bilmiyorum ama sahsım olarak hidro veya toprak olsun kullandıgım ADVENCED nutriens gübreleridir.Bunları kullandıgın taktirde bir sorun kalmayacaktır.hepsi her kosula (hidro ve topraga) uygundur.ek olarak ph perfect teknolojisinide icinde barındırır.
  • Gübreli olarak hazır satılan bazi topraklarda besinler azda olsa vardir ama cocoda besin degeri sıfırdır kullangıdın andan ıtıbaren cocoya besın vermelısın.
  • Ancak ana gübreler yani grow+bloom gübre alırken sıradan olanlar yerine "COCO" ibareli olanları kullanmalısın.Örnek sensı coco grow+bloom
  • Her sulamada gübre verebilirsin ancak bitkinin durumuna verdiği tepkiye göre hareket etmelisin elbetteki ml oranlarına uyarak veya düşürerek 
    kısaca deli sorularını az bucuk yanıtlar ek olarak sormak ıstedıgın bır sey var ıse lutfen yaz ancak coco topraga gore zahmetlıdır ama sen kafaya koyduysan sorun yok hasatın  bol olsun

Kanka lazim olan her seyi soylemis bi konu disinda. Coco yetistiricilik hydro yetiricilige yakin hasat vermesiyle unlu yani daha cok hasat demek. Ama tabi ozel bi toprak turu oldugu icin coco gubrelerle besleyip bi denemek lazim. Resimleri paylasirsan ana govdenin kalinligi ve dallanmayi gorebiliriz ve hangisi ustun :)

mert özmen

Yeni üye
çok teşekkür ederim dostum kafamdaki bulutların çoğunu dağıttım sayende. şimdi planım şu. siparişi vericem. toprak ve gübre. coco toprağı 2 gün dinlendiricem %65 coco%35 perlitle karıştırıp saksıya koyucam çiçekleri ardından şu gübre ile sulamaya başlıcam sipariş vereceğim gübre bu;
http://www.magicplant.net/advanced-nutrients/1251-advanced-nutrients-sensi-grow-hidroponik-ve-toprak-icin-sivi-gubre.html
coco yuda burdan sipariş vericem. elbet ki oranları doğru ayarlayıp bitkininde bana gösterdiği işaretler doğrultusunda bakıcam ama şuanda bu planda bir yanlış bir eksik fazla görüyormusun acaba dostum :))

Kankacim ben organik yada organige yakin diyelim gubreler kullaniyorum. General organic markasinin. Dusuncen ayarlamalarin gayet iyi. Sabrinida yanina al ucundan basla gerisi gelir merak etme sen :)

mert özmen

Yeni üye
Cvp: COCO hakkında bilgi verirmisiniz türkçe kaynak bulamadım bugün başlamalıyım

henüüz görülecek dallanıcak kadar büyümedi daha 7. 8. günü ama atıyım resmi ::)
https://resmim.net/f/GcVdFF.jpeg
işte siparişi vericem gelcek birkaç güne. 2 gün dinlendirip başlıcam hayırlısıyla hadi bakalım :)

Yoddle12

Yeni üye
Cvp: COCO hakkında bilgi verirmisiniz türkçe kaynak bulamadım bugün başlamalıyım

Ripley' Alıntı:
Cocoyu kafana koyduysan bizede yardım etmek düşer ancak toprak ile başlamalısın.

• sulama aynı şekilde devam eder coco toprak gibi kontrol edilir kuruduğu vakit sulanır ancak kuruma süresi  toprağa oranla daha erken olabilir temkinli olmak gerek
  • söylediğin övülen gübreler nedir bilmiyorum ama sahsım olarak hidro veya toprak olsun kullandıgım ADVENCED nutriens gübreleridir.Bunları kullandıgın taktirde bir sorun kalmayacaktır.hepsi her kosula (hidro ve topraga) uygundur.ek olarak ph perfect teknolojisinide icinde barındırır.
  • Gübre olarak hazır satılan topraklardaki gibi icinde besin degeri sıfırdır kullangıdın andan ıtıbaren cocoya besın vermelısın.
  • Ancak ana gübreler yani grow+bloom gübre alırken sıradan olanlar yerine "COCO" ibareli olanları kullanmalısın.Örnek sensı coco grow+bloom
  • Her sulamada gübre verebilirsin ancak bitkinin durumuna verdiği tepkiye göre hareket etmelisin elbetteki ml oranlarına uyarak veya düşürerek 
    kısaca deli sorularını az bucuk yanıtlar ek olarak sormak ıstedıgın bır sey var ıse lutfen yaz ancak coco topraga gore zahmetlıdır ama sen kafaya koyduysan sorun yok hasatın  bol olsun

Bu adamın degeri bilin beyler :) ?

R

Ripley'sOG

Guest

Medicalkullanim' Alıntı:
Kanka lazim olan her seyi soylemis bi konu disinda. Coco yetistiricilik hydro yetiricilige yakin hasat vermesiyle unlu yani daha cok hasat demek. Ama tabi ozel bi toprak turu oldugu icin coco gubrelerle besleyip bi denemek lazim. Resimleri paylasirsan ana govdenin kalinligi ve dallanmayi gorebiliriz ve hangisi ustun :)

5.Maddeye bakmani tavsiye ederim

mert özmen' Alıntı:
çok teşekkür ederim dostum kafamdaki bulutların çoğunu dağıttım sayende. şimdi planım şu. siparişi vericem. toprak ve gübre. coco toprağı 2 gün dinlendiricem %65 coco%35 perlitle karıştırıp saksıya koyucam çiçekleri ardından şu gübre ile sulamaya başlıcam sipariş vereceğim gübre bu;
http://www.magicplant.net/advanced-nutrients/1251-advanced-nutrients-bitcoin-grow-hidroponik-ve-toprak-icin-sivi-gubre.html
coco yuda burdan sipariş vericem. elbet ki oranları doğru ayarlayıp bitkininde bana gösterdiği işaretler doğrultusunda bakıcam ama şuanda bu planda bir yanlış bir eksik fazla görüyormusun acaba dostum :))

Toprak karışımını sanırım araştırmalarından elde ettin tebrik ederim.Bir sorun yok ek olarak tavsiye istersen voodoo juice olabilir kesinlikle grow journal açmalısın ve konuyu bizzat takip ediceğim emin ol karşına çıkan her sorunda buralarda kardeşlerin olduğunu unutma 

hasatin bol olsun

Yoddle12' Alıntı:
Bu adamın degeri bilin beyler :) ?

Burda bir tane adam varsa oda SENSIN emin ol inanıyorumki normal hayatında da böyle temiz kalpli bir insansın haset ve kin gütmeyen ama birazcık müptezel temiz bir insansın çok yaşa

dumanın bol olsun

Ü

Üye silindi 22921

Guest

• sulama aynı şekilde devam eder coco toprak gibi kontrol edilir kuruduğu vakit sulanır ancak kuruma süresi toprağa oranla daha erken olabilir temkinli olmak gerek
  • Gübreli olarak hazır satılan bazi topraklarda besinler azda olsa vardir ama cocoda besin degeri sıfırdır kullangıdın andan ıtıbaren cocoya besın vermelısın.
    kısaca deli sorularını az bucuk yanıtlar ek olarak sormak ıstedıgın bır sey var ıse lutfen yaz ancak coco topraga gore zahmetlıdır ama sen kafaya koyduysan sorun yok hasatın bol olsun
Basgan ben coco da canna marka düşünüyorum. An. Yerine. Tavsiye etmezmisin. Canna coco

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • lavrens lavrens:
  • T terbiyeligunahkar:
  • T terbiyeligunahkar:
    **** ******* ********* **
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** hahahaha ***** ****** ******** hahahaha*** ******* ***** ***** *******
  • bandaleros bandaleros:
    ***** ****** *** ** ****** **
  • M Melodirdy:
    ***** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    *** ****** ****** ********* ***** ********** hahahaha******* ********** ******* *** hahahaha**
  • M Melodirdy:
  • Mordecai Mordecai:
    hahahahahahahaha
  • kawinnnz kawinnnz:
  • bandaleros bandaleros:
    hahahaha
  • T terbiyeligunahkar:
    *** hahahaha ****** *** ** ****** **
  • Mordecai Mordecai:
    +1
  • T terbiyeligunahkar:
    *** ********** ********* ** hahahaha ***** *** ******** ****** hahahaha*** ** ****** ******** ***** ********** ****** ******* ***** ***** ******* **** hahahaha****** hahahaha **** ****** ******* ****** hahahaha ********** ***
  • bandaleros bandaleros:
    ***** hahahaha *** **** ********** ******
  • Mordecai Mordecai:
    hahahaha ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ****** ****** ****** ***** ***** ** ****** **** ******* hahahaha* hahahaha *** **** ********** ******
  • bandaleros bandaleros:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ***** *** hahahaha***** hahahaha* ****** ****** *** *** **** hahahaha********* ***** ********* ********** ****** ********** *** *****
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** * ******** ****** ****** ******** ********* hahahaha*** ******
  • Mordecai Mordecai:
    ******** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** *** ****** ******* **** ******* ********* *** hahahaha**** hahahaha**** ******** ** **** hahahaha ** **** ** ******* ********** ***** ****** ***** hahahaha* **** *******
  • Mordecai Mordecai:
  • T terbiyeligunahkar:
    ***** ******** ***** *** ******** hahahahahahahaha**
    T terbiyeligunahkar: ***** ******** ***** *** ******** hahahahahahahaha**