Coco'da ak48 Günlüğü

asgü

Üye
Dostlar kankalar hepinize slm... tohumdan hasata sürekli güncellenecek bir grow günlüğü tutuyorum lütfen yardımlarınızı ve yorumlarınızı esirgemeyin.
KABİN : 80*80*180
IŞIK : https://www.growkent.com/urun/harvest-master-quantum-board-240w-pro Quantum.Board 240w pro'ya ilave olarak kabinin farklı noktalarına dizilmiş 3 adet 60w torch led beyaz ışık bu ışıklar çiçeklenmede sarı ile değiştirilecek.
Nem makinesi : Mevcut fakat kullanmıyorum.. sebebini bilmediğim bir şekilde kabin içi nem oranı zaten %70-80 altına düşmüyor.
KARBON FİLTRE : https://www.urbangarden.com.tr/urun/solar-palau-190-m-3-growsan-karbon-filtre-sessiz-fan-set (karbon filtre çok körü arkadaşlar bu markayı tercih etmeyin yetersiz)
ufak masa üstü vantiratörü temiz hava girişi sağlaması adına kabinin bir deliğine tıkıştırdım 1 ay bununla idare.
MEDYA : %65 coco - %20 perlit - %5 hidroton - %10 kırmızı pomza taşı (biraz fanteziye kaçtım) pomza taşları saksının dibinde.
GÜBRE : Canna coco serisi + Sensi cal-mag extra + elimde HESİ COMPLE TNT diye bir şey var organik destekli çiçeklenme öncesi gübre..şu an onu veriyorum daha çok. + ucuz toz ph down mevcut.
SAKSILAR : 15lt bez saksı
GENETİK : ak48 uzun dönem.
AMAÇ : Veg'i çok uzatmadan sağlıklı bir şekilde olabildiğince çabuk hasat almak.
BİLGİ BİRİKİM : Yardıma muhtaç.. gübre verme olayını çözdüm canna coco serisini biliyorum ancak bitkinin tipinden ne istediğini anlamıyorum neden strese girdiğini yada strese girip girmediğini de anlamıyorum :)

kızlar şu an 8 günlük.

Night owl

Müptezel
Kabin içi sıcaklığı ilk 20 25 gün 27 29 arasında nemi de 65 60 arası tutturursan muazzam bi çimlenme yaşarlar vpd chart uymaya bak knk

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka hesi gübreyi bilmiyorum ama elinde canna coco serisi var, bence kes hesiyi ve canna coco gübre semasina göre gübrele. Su anda vermen gereken coco A+B ,rhizotonic ve cannazym, semadaki miktarlara göre ver.

asgü

Üye
Kanka hesi gübreyi bilmiyorum ama elinde canna coco serisi var, bence kes hesiyi ve canna coco gübre semasina göre gübrele. Su anda vermen gereken coco A+B ,rhizotonic ve cannazym, semadaki miktarlara göre ver.
bugün 8. gün cannayzm'e henüz başlamadım akşam sulamasında ufaktan başlayım. hesi'yi kesip a+b lere başlayım.

asgü

Üye
üstad 15 lt saksı için günlük kaç lt sulama yapmalım bir bitki için sence şu an ? @Yesil888 500ml sabah 500ml akşam totalde 1lt yapmayı planlıyorm (bitki başına)

Ben genellikle çimlenme de ilk 20 gün nemi 90 tutuyorum , 8. Günün de boyunlarını bükmeye başlıyorum 12.Günde ip ile kökü sabitleyip ters tarafa yatırmış oluyorum
Eğer buhar uzaktaysa bitkilere yakınlaştır

Yesil888

Ordinaryüs
Kanka coco cok cabuk kurumaz, ben böyle bir filize günde 1 kere su veriyorum. Coco sulu degil nemli kalmali, yani camur gibi yapacak kadar su vermek fayda vermez. Gübre israfi. Ama ben filizi önce kücük karton bardaga alirim, öyle büyük saksiya degil. Dolayisiyla 50 ml kadar su yeterde artar bile.

Yesil888

Ordinaryüs
O filizde daha dogru dürüst kök yok, olsa olsa 4-5 cm asagi dogru uzamistir, daha yan kilcal kökler cikmamistir bile.

asgü

Üye
O filizde daha dogru dürüst kök yok, olsa olsa 4-5 cm asagi dogru uzamistir, daha yan kilcal kökler cikmamistir bile.
bende 3 saksı vardı normalde.. sığmazlar diye birini söktüm dün gece.. söktükten sonra baktım köküne ne kadar diye.. tam da dediğin gibi sadece aşşağı doğru 5 cm fln.. daha sağa sola açılmamıştı.

muadip

Müptezel
Kankam h.o buyuk saksida baslaman kötü olmuş. Karton bardaga veya ufak bir 0.5lt saksiya alsan senin icin buyuk kolaylik olur. Daha hizli gelisir.
1 hafta kök salinca saksi degisimi yaparken köklere mykos micorize vermeni tavsiye ederim iyi çalışıyor. Nem seviyen çok iyi ben bu grow hic açmadım nem 40larda veg verdim. Gubreye vakit kaybetmeden başla 10 günlük gibi durmuyorlar. Tabloya uy yazan oranlari uygula. Kabin içi sıcaklığı yuksek tut 28 derece iyidir .Kolay gelsin :)

Son düzenleme:

asgü

Üye
dostlar selam ve helpp.. kızlar 12. gününde ve birisinde bir sıkıntı var sizce nedir bu işaretli yerdeki lekeler. nem %70 ısı 25-26 gece 17-19 biraz fazla sulama yaptım bir iki kere sonra kuruyana kadar vermedim hiç.. başkada bir yanlışım yok bir kerede bunların olduğu odada bir çiftli cigara içtim ama dumandan olsa ikisinde de olması gerekmez mi?

Night owl

Müptezel
dostlar selam ve helpp.. kızlar 12. gününde ve birisinde bir sıkıntı var sizce nedir bu işaretli yerdeki lekeler. nem %70 ısı 25-26 gece 17-19 biraz fazla sulama yaptım bir iki kere sonra kuruyana kadar vermedim hiç.. başkada bir yanlışım yok bir kerede bunların olduğu odada bir çiftli cigara içtim ama dumandan olsa ikisinde de olması gerekmez mi?

Ph ec ayarlayıp mı suluyorsun knka vanti bitkilere vurmasın eğer vuryorsa bak knka güzelce sula sona kilosunu aklında tut ondan azalır gibi olunca yükle suyu kurumasını vs bekleme hataya düşme knka hiç edersin hergün azami dök su cocoya kurumasını veledim demişsin bekleme kurumasını.

asgü

Üye
Ph ec ayarlayıp mı suluyorsun knka vanti bitkilere vurmasın eğer vuryorsa bak knka güzelce sula sona kilosunu aklında tut ondan azalır gibi olunca yükle suyu kurumasını vs bekleme hataya düşme knka hiç edersin hergün azami dök su cocoya kurumasını veledim demişsin bekleme kurumasını.
kankam ph ve ec ayarlı veriyorum dikkat ediyorum.. bir minik masaüstü vantim hafiften lekeli olana vuruyor ondan mı oldu ki acep ?

Night owl

Müptezel
Bir şey damlamış yakmış gibi duruyor ama diğeri vanti rüzgar stresinden olmuş vurmasın hiç bir dönem bitkiye bir şey olmaz hafif sallsn yeter knk kurumasını bekleme günlük su akıt hem medyayı iyice sulanmış olur.

Grow Muhabbetleri
Help Users
  • No one is chatting at the moment.
  • Mordecai Chat bot:
    Night owl Night owl: ***